Şimdi Ara

Bu süpürge makinalarından hangisini almalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-nilfisk coupe -1800 W-hepa 10---480/320 w emiş gücü torbalı=236 ytl
    2-elektrolux xxl150 -1800 W torbalı -motor korumalı =339 ytl
    3-siemens 55a01 ---1800 W -torbalı =152 ytl
    4-Altus al-670 -2000 W ---kağıt + bez torbalı =129 ytl
    5-moulinex zelia hepa --torbalı -1800 W hepa 1?-30 kpascal emiş gücü =141 ytl

gözüm nilfisk te . ama
    bu makinanın torbası bez mi kağıt mı ?
    ne kadar sıklıkta değiştirilir ?
    nerden temin edilir ?
    bu makinanın torbalarının satışı varmıdır ve fiyatını bilen varmıdır acaba?
    Kendi toz torbalarının yerine başka makinalarının bez veya kağıt torbaları uydurulabilir mi?
    mümkünse sağlam ve çekiş gücü güçlü olan makine tavsiye edebilirmisiniz?

• nilfisk kağıt torbalıdır.Ama torbasını bulmak zor olabilir.Bu konuyu araştırın bulunabiliyorsa Nilfisk alın derim.Ama torba sornu olduğu ortaya çıkıyorsa kesinlikle SiemensÜçüncü de Electrolux olabilir.Gerisini komple eleyin
  • nilfisk couple için kağıt torbası 5 tanesi 16 ytl ..
    bu kağıt torbalar tek kullanımlık mı? yoksa tozu alınıp tekrar kullanılabilir mi?

birde sanırım siemens -profilo -bosch benzer ürünleri çıkarıyorlar.
    ama bosch marka pahalı iken siemens ucuz .veya bazen profilo modeli ucuz( profilo modelleri heryerde bulunmuyor )
    bu üçlü firmalardan aynı en uygun fiyatlısı ve iyisi hangisi acaba teşekkürler..

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=154995

bu modellerin hangisinin avrupa imalatı hangisinin çin imalatı olduğunu nerden öğrenebiliriz.
    bu bilgi ürün kodlarından bulunabilirmi?

teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: radiko

nilfisk couple için kağıt torbası 5 tanesi 16 ytl ..
    bu kağıt torbalar tek kullanımlık mı? yoksa tozu alınıp tekrar kullanılabilir mi?

ama bosch marka pahalı iken siemens ucuz .veya bazen profilo modeli ucuz( profilo modelleri heryerde bulunmuyor )
    bu üçlü firmalardan aynı en uygun fiyatlısı ve iyisi hangisi acaba teşekkürler..

bu modellerin hangisinin avrupa imalatı hangisinin çin imalatı olduğunu nerden öğrenebiliriz.

teşekkürler..

Yok, kağıt torbalar tek kullanımlıktır.
    Evet Bosch, Siemens ve Profile aynı maldır üçü de. Uygun fiyatlı olanı ise Profilo'dur
    Fakat bu süprgede kampanya varmış hem çok iyi bir süpürgedir. Aynısının Bosch marka olanının liste fiyatı 222 ytl
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=154995&productid=evsiemens55a01

• quote:

nilfisk couple için kağıt torbası 5 tanesi 16 ytl ..

teşekkürler..
    Torbalar kağıt torbadır.Atmanız gerekir.
    Profilo'da VS7PT serisi hariç Bosch-Siemens-Profilo kompakt süpürgelerin
    tamamı orijinal alman malıdır.Hatta torbaları da orijinal Alman malı antibakteriyel torba.Yani torbasına filtresine kadar Alman.Aralarında kalite manasında hiçbir fark yok.Hangisini ucuza bulursanız onu alın.Özellikle 1800w kırmızı Bosch/Profilo ile sarı Siemens %100 aynı üründür.Diğer modellerde çok ufak özellik farkları olabiliyor(teleskopik boru,hepa filtre vs gibi)Bunun dışında aralarında hiçbir fark yok.Fiyatları da yakın zaten.

• bu nilfisk in kağıt torbaları yerine başka markaların bez torbaları adapte edilebilir mi?
  • Serviste bez torba alternatifi de bulunabilir.Bir de yanılmıyorsam Carrefour'da tüm elektrikli süpürgelere uyumlu olduğunu idda eden fermuarlı torba görmüştüm.O da olabilir belki.Ama bez torba çok kullanışsız sinir bozucu birşey ben olsam almam.
  • Yukarıda bahsedilen Siemens modeline göre aşağıdaki linkteki Philips 8602 modeli daha iyi gibi geldi bana, ne dersiniz..

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17857&productid=evphfc8602
  • philips te emiş gücü maximum mu demek oluyor?
    Emiş gücü (Watt) : 350 W
    Giriş gücü : 1800 W
    Kordon uzunluğu : 7 m.

nilfisk te ise
    ANMA GÜCÜ/MAKSİMUM GÜÇ (W) :1500/1800
    BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W) :480/320

yazıyor .daha açıklayıcı nilfisk ..
  • quote:

philips te emiş gücü maximum mu demek oluyor?
    Emiş gücü (Watt) : 350 W
    Giriş gücü : 1800 W
    Kordon uzunluğu : 7 m.

nilfisk te ise
    ANMA GÜCÜ/MAKSİMUM GÜÇ (W) :1500/1800
    BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W) :480/320

yazıyor .daha açıklayıcı nilfisk ..

Önemli olan emiş gücüdür. Nilfisk 1800 watt'ta 480 watt emiş gücü sağlıyorsa iyi bir performanstır ve onu tercih edin o zaman.
    Ayrıca torba konusunda kağıt torbadan şaşmayın. Candoğan arkadaşımın da dediği gibi bez torbayla uğraşılmaz. Torbayı temizleyeyim derken siz kirleniyorsunuz

• nilfisk in toz torbasının 2,1 lt olması sorun teşkil edermi?
    acaba hacim olarak düşükmüdür?
  • quote:

nilfisk in toz torbasının 2,1 lt olması sorun teşkil edermi?
    acaba hacim olarak düşükmüdür?

Hacim olarak evet küçük sayılır ama bana sorarsanız küçük oluşu bir açıdan daha iyi. Nedeni ise süpürgenizin torbası sürekli değişecek, performanstan düşmeyecektir. Mesela benim evimde kullandığım elektrikli süpürgenin toz torbasının kapasitesi 7 litre ama biz daha yarısına bile gelmeden değiştiriyoruz. Sonra emiş gücü çok azalıyor, zaten 1000 watt

• evet param iade edildi.
    simtel hyper 2200 w geri verdim .şimdi karar zamanı ama ben hala kararsızım

A)http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=157034&productid=evnilcoupe#tablnk
    B )http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=154995&productid=evsiemens55a01

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko -- 30 Temmuz 2007; 12:45:10 >

• Ben olsam Siemens'i alırdım.Nedenleri önceden yazdım
  • bu acaba alman malı mı?
    plastik malzeme kalitesi nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko -- 30 Temmuz 2007; 13:23:30 >
  • quote:

bu acaba alman malı mı?
    plastik malzeme kalitesi nasıldır?

Evet Alman malıdır.Ben benzer modelin Profilo'sunu kullanıyorum.Emiş gücünden çok memnunum.Bu fiyata alınabilecek en iyi süpürge.Gövde plastik kalitelisine de aşırı kaliteli diyemem ama yeterince iyi(rakiplerinden daha iyi).Ancak sap,fırça,hortum gibi parçaları oldukça kaliteli.Torbasını da çok yaygın.Bosch bayileri satıyor
  • bu siemens ile ilgili ayrıntılıra ulaşamadım sap ucundaki emiş gücü falan...
    birde avrupada ki diğer ismi ni bulamadım?

siemens in genel -yurt dışı - sitesinden bulamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko -- 30 Temmuz 2007; 14:38:28 >
  • quote:

bu siemens ile ilgili ayrıntılıra ulaşamadım sap ucundaki emiş gücü falan...
    birde avrupada ki diğer ismi ni bulamadım?

siemens istesinden bulamadım..
    Evet ben de o detaya ulaşamadım.Ama mağazada bulunana tüm süpürgeleri tek tek fişe takarak test edip almıştım.Çekiş gücü ondan iyi diyorum.Modeller ülkeye göre değiştiğinden aynısını Avrupa'da bulmanız zor ama cihaz orijinal Alman malıdır
  • Kuru süpürge olarak Bosch-Siemens-Profilo üçlüsü şu an için en iyisi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.