Şimdi Ara

Bu sistem nasıl ve neden donmalar yapar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sistemim aşağıda belirttiğim gibi ama oyun oynarken ( call of duty ) veya hiç bir şey yokken masa üstünde donmalar ve takılmalar yapıyor bir anda çok ağırlaşıyor virüs taraması spy taraması hepsini yaptım bir değişiklik yok sisteme format attım tekrar kurdum yine tık yok lütfen yardım edin gerekirse anakartı değiştirmek istiyorum bu donanımlara uyacak anakart tavsiyelerinizide yazarsanız sevinirim...

Asus M2N MX SE PLUS
    AMD 64X2 DUAL 6400+ 3.21 ghz
    ATI RADEON HD3600 512MB ( SAPHIRE )
    KINGSTON 2GB RAM
    250GB HARDDISK
    XP PROFESIONAL

ACİL YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR...

• Virüs yada trojan olabilir..
  • Başlat --> Çalıştır --> msconfig

burada bazı programlar var system32 olanlara dokunmayın "icq, msn bilmemne" böyle sizde artık ne yüklüyse başlangıçtan kaldırın

daha sonra system mechanic diye bir program var onu indirin. google da bulabilirsiniz, sistemki hataları ve çakışmalara yol açabilecek sorunları düzeltiyor. Bende de çok ağırlaşma oluyordu bunlarla hallettim şu anda bir sorun yok
  • arkadasım format attıktan sonrada donmalar yaşıyorum demissin.

1. psu kac watt.

2. sistemde aşırı ısınan bir donanım varmı. ( kontrol ettin mi)

3. bunlarda sorun yoksa. kullandığın donanımlarda bir problem olmus olabilir. donmalar için hdd sorunluysa yaşanabiliyor.

cevapları yazarsan yardımcı olmaya calısalım.
  • cisenc Arkadaşlar Dediği Gibi Dnanım SOrunu , Virüs , Trojandan Kaynaklanıyo olabilir GÜzel Bİ VİRüs taraması , donanımı gözden geçir. ona göre sorunu halledersin.
  • SİSTEMDE AŞIRI ISINAN BİR DONANIM YOK SADECE DONMALARDAN SONRA BAKTIĞIMDA İŞLEMCİ BİRAZ FAZLA ISINMIŞTI KASADA İŞLEMCİ FANINDAN HARİÇ 3 FAN VAR. SANIRIM ANAKART PROBLEMLİ SİSTEMDEKİ DİĞER PARÇALARA UYUMLU BİR ANAKART ÖNEREBİLİRMİSİNİZ...

PSU 230W

GÖREV YÖNETİCİSİNDEN KONTROL ETTİĞİMDE EN ÇOK BELLEK KULLANIMINI IEXPLORE.EXE DOSYASINA AİT EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ AŞAĞIDA EKLİYORUM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cisenc -- 16 Ekim 2008; 20:03:11 >
  • BEYLER ACİL YARDIM EKRAN KARTIMIN DRIVERİNİ GÜNCELLEDİM SONRA FUTBOL OYUNLARINDA UZUN PASLARDA SANKİ BLUR EFEKTİ GİBİ Bİ ŞEY OLUŞMAYA BASLADI LÜTFEN YARDIM NERDEYSE HER YERE YAZDIM AMA BAKAN YOK
  • psu un da sisteme göre çok düşük 230w psu kalmadıki psu nu yükseltmelisin sistemin ihtiyaç duyduğu enerjiyi alamassa tam randumanlı tabiki çalışamaz güzel iyi bir psu alman gerek psu anakart kadar önemlidir.
  • sadece psu ile sorun çözülürmü dersiniz arkadaşlar...
  • Anakartını değiştir sorun hallolacaktır. Aynı sorun beni 3 hafta çileden çıkardı güven bana anakartı değiştir
  • gecmiş olsun amd 6400 destegi yok kartın asusun klasik sorunları başladı yine bir cok işlemciyi desteklemiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokersen

gecmiş olsun amd 6400 destegi yok kartın asusun klasik sorunları başladı yine bir cok işlemciyi desteklemiyor

Haklı bu kartın desteği yok sürekli sorun çıkartıyor.

Sana tavsiyem: http://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_ma78gms2h-328-5078.html

bu anakart iyi. Daha ucuzlarını da alabilirsin ama çoğunda 6400 desteği bulunmuyor.Ve 6400 fazla güç çekiyor iyi bi ekran kartı da alırsan(ki muhtemelen sendeki kötü ya da onboard) güç yetmeyebilir ve oyundan atma resetleme gibi sorunlar olabilir.

Psu olarak: Cooler master'ın rc-690 kasasındaki 460 wattlık PSU'yu öneririm. 2. el bölümünde 50 ytl civarına bulabilirsin.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaltuntas -- 18 Ekim 2008; 11:26:51 >

• Kardeş Bence Anakart Falan Değil Sen o Sisteme Nasıl 230 Wattlık Psu Takmışsın Hayret Yani Bence Sana Tavsiyem Anakart Falan Hiç bir Parça Değiştirme 350 400 wattlık Bir psu alsan iyi olacak dene bi bak sisteminde düzelme olma olaslığı % 70 80 Artık EĞer buda olmazsa senin işlemcinin Macununu tazele ve işlemci fanınını temizle Donma Sorunu genellikle Bunlardan Kaynaklanır eğer Yine Aynı Sorunu verirse iyi bi işlemci fanı almanı tavsiye ederim başka sana soleyebileceklerim bu kadar Hade Kolay Gelsin Ama Dediklerimi Yap sorunun hallolur
  • evet bu tür arızalar teknoloiji geliştikçe sıkça görülmeye başlandı.... Virüz veya trojen misali bişi değil bu tamamen kartlararasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyor
  • Power sublly yetersiz sonra ekran kartının driver güncelle gerekirse eski driverlardan bir tanesini kur işlemci ve ram sıcaklıklarını kontrol et işlemcinde biostan 70 civarında ise bios update gerekmektedir ondan sonra sorunun çözülecektir.
  • arkadaşlar psu değiştirdim 500W thermaltake aldım işlemci macununu değiştirdim ama değişen birşey yok sanırım tek çözüm anakartı değiştirmek offffff offf
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.