Şimdi Ara

Bu Seiko sahte mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
8.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben aşağıdaki URL'de yer alan saati satın aldım.
    Orjinal olduğu yazıyordu.
    Ürün henüz bana teslim edilmedi.
    PTT yurtdışı kargo sorgusundan " saatin Çin'den gönderildiği anlaşılıyor.
    Seiko'nun Çin'de fabrikası var mı? Bu saat sahte olabilir mi?

http://urun.gittigidiyor.com/Orjinal-Seiko-Sportura-SNA451P1-Bedava-Kargo_W0QQidZZ37084803

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    0001 05/03/11 02:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)

• Mağaza fiyatı 1200 tl üzerinde.. büyük ihtimal bire bir imitasyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Mağaza fiyatı 1200 tl üzerinde.. büyük ihtimal bire bir imitasyon

katılıyorum seiko okdar ucuza saat satmaz.birde tek resimdende anlaşılmaz doğrusu oda var.
  • Sahtesi bile 200 lira mı yani?
  • Bir arkadaşta seiokunun bir modelini görmüştüm. Kırmızı dikişli deri kordona sahip, içi siyah ve sağındaki solundaki düğmelerde kırmızı. Son derece sportif bir saatti. Oda netten 300 tl gibi bir fiyata satın almıştı. Saati elime aldım inceledim, Bildiğim seikolara hiç benzemiyordu. Bileğime taktığım her bir Seiko vay be dedirtmiştir bana bunda ise çözemediğim bir kalitesizlik vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Bir arkadaşta seiokunun bir modelini görmüştüm. Kırmızı dikişli deri kordona sahip, içi siyah ve sağındaki solundaki düğmelerde kırmızı. Son derece sportif bir saatti. Oda netten 300 tl gibi bir fiyata satın almıştı. Saati elime aldım inceledim, Bildiğim seikolara hiç benzemiyordu. Bileğime taktığım her bir Seiko vay be dedirtmiştir bana bunda ise çözemediğim bir kalitesizlik vardı.

o dediğin modelin hastasıyım yaa. ahh ulan parasızlık saatçide sorduğumda bana 1000 tl demişti

• Replika olduğu çok belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Bir arkadaşta seiokunun bir modelini görmüştüm. Kırmızı dikişli deri kordona sahip, içi siyah ve sağındaki solundaki düğmelerde kırmızı. Son derece sportif bir saatti. Oda netten 300 tl gibi bir fiyata satın almıştı. Saati elime aldım inceledim, Bildiğim seikolara hiç benzemiyordu. Bileğime taktığım her bir Seiko vay be dedirtmiştir bana bunda ise çözemediğim bir kalitesizlik vardı.

Aynen bende hastasıyım o modelin 1200 liraya özdilekte gördüm.. Sonra herhangi bir saatçide 800 liraya kadar indirdim ama hala alamadım saati.. Çokmu kalitesiz duruyordu yani nasıl söyliyim illa bi yerinde falso vardır Hani bariz belli olmuyorsa netten alalım bu fiyatlara

• Sahte ve kitlemişler. Esas satıcıyı eBay'den falanbulsan o saati daha ucuza alabilirdin. Ayrıca fotoğraftaki gibi olacağını da sanmıyorum.
  • Saat orjinal dememiş satıcı, "orjinal kutusunda" demiş, laf cambazlığı yazpmış.

gg komisyon ve kargodan sonra adamın eline geçen para 175 lira civarı, yani 110$'a içinde karı var satıyor, özetle %100 replika.

zaten benzer fiyata sahibindende ilanlar varmış replika diye
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:J5oZqIc0LXAJ:www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-seiko-sportura-sna451p1-erkek-kol-saati-41898573/detay+SNA451P1+replica&cd=6&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&source=www.google.com.tr

• belirttiğiniz siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiş.
  • Peki Seiko'nun Çin'de fabrikası var mı?
    Ayrıca bu model çok eski fiyatı bundan dolayı düşük olamaz mı?
  • Fiyatı düşük falan olamaz. Yurtışı fiyatları en kötü ihtimalle 250 dolar düzeyinde. O da çok çok büyük bir indirimle falan yani.

Yukarıdaki arkadaşların bahsettiği saat de şu sanırım, SNA481P1:

Bu Seiko sahte mi?

Bu serideki saatlerin bir kısmı artık üretilmiyor ve daha da değerlendiler. Az bulunuyorlar. Birçok yerde sıfırının stokları kalmadı.

Özetle; 400 liranın altına yurtdışı fiyatını bulmak bile neredeyse imkansız. Gidip bu ilandaki saate 200 lira veren olduysa 1 bardak soğuk su içsin üzerine.

Mekanizma olarak 7T62 kullanıyor Sportura'ların birçoğu. Bu model de öyle. Ben yurtdışından daha yeni SNAD87P1 aldım, 300 liraya mal oldu. Tavsiye ederim, gayet kaliteli ve mekanizma aynı, 7T62. Stokta bulunmayan SNA481P1:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-alarm-chronograph-100m-sportura-mens-watch-sna481p-sna481.htm

Bu da benim aldığım saat:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-chronograph-alarm-mens-watch-snad87p1-snad87.htm

189 dolara mal oldu. Gümrükte sorun çıkmadı. Sportura'lar ve normal Chronograph'lar için çok uygun fiyatlara şuradan bakabilirsiniz:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-watches/seiko-chronograph-watch.htm?p=1

Sitede sahte saat falan yok. Satıcı Ebay'de de bilinen, onbinlerce satış yapmış bir power seller ve Singapur'da Casio, Seiko, Orient, Citizen gibi markaların yetkili satıcısı.

• Saat çin'den geliyor Seiko'nun Çin'de fabrikası var mı?
  • Saat sahte diyoruz, anlamıyor musun? İsterse Amerika'dan gelsin.
  • @ jay jay, Seiko yurt dışında o kadar da uucz değil, Türkiye ile fiyat farkı en fazla %30 falan ama zararına indirim olursa belki daha uygun bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 9 Mart 2011; 17:17:04 >
  • tahrikk;

Piyasadan haberin olmadığı için yorum yapmayacağım. SAATLER konusu var en üstte sabit konu olarak. Oraya girip sorarsan, yıllarını bu işe vermiş kişilerden piyasa hakkında detaylı bilgi alabilirsin. Seiko fiyatları burada komik düzeylerde. %50 bile çok iyi bir değer olur ama %60-70 fark var.
  • quote:

Bu Seiko sahte mi?

Evet hocam gördüğüm saat buydu. Yalnız Alarmı yoktu sanırım onun. Yanlışta hatırlıyor olabilirim. Saatlerden çok anlamam ama kolumdaki slazenger bile o baktığım seikodan daha iyi bir işçiliğe sahipti. Şahsi düşüncem kesinlikle Orjinal değil bu modeller. Bir mal kalitesini her türlü belli eder. Seiko gibi bir saat üreticisi hayli hayli belli eder. Ben olsam kesinlikle bu şekilde bir Seiko satın almam. Zaten almadım da.

• arkadaşlar bende saat sektöründe çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim orjinal sandığınız bir çok ürün imitasyon dedikleri sözde saatler kadranın içine yazdırılıp satılıyor..
  • http://arama.gittigidiyor.com/?aramasatici=guessaat

bu satıcı orjinal diye replika satıyor, şikayet edelim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.