Şimdi Ara

bu pc yi nasıl sesizce sogutabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar aşağıda yazdıgım sistemi alıcam yanlız bu pc yi en sessiz şekilde çalıştırıp nasıl sogutabilirim gaz veya su sogutması olmasın normal hava sogutmalı veya pasif metal sogutmada olabilir en sessiz calısan fanlardan bana ne tavsiye edebilirsiniz

ANAKART :ASUS P5Q
    İŞLEMCİ :İNTEL Q9550 2.83 GHZ 1333 12MB CACHE
    RAM :KİNGSTON 2GB DDR800
    EKRAN KARTI :ATİ 4870 (MARKA KONUSUNDA BANA YARDIMCI OLURSANINZ SEVİNİRİM)
    HDD :SEAGATE 320GB 7200 NCQ SATA2 16MB
    KASA :ASUSTEK TA915 ATX KASA SİYAH 350W
    DVD YAZICI :LG GH22NP 22X8X16X DVD-RW 22X DVDRAM SIYAH
    POWER SUPPLY :SİZCE NE ALMALIYIM

• şimdi hocam cpu soğutması konusunda yardım edemem çünki bernde pek bilmiom o işi XD
    bence ram ini 4gb yap yazık böyle bir sisteme ram darboğazı yapma(bende hd4870 li, q9550 li, kingston 4gb ram li, bi pc toplicaktım:)) güç kaynağım lc power olsun çin malı fln ama herkes kaliteli dio, ekran kartınıda gecube al
  • Psu yu fsp bluestorm 2 aLabilirsin yada ocz den bi tercih yapabilirsin yada highpower 500 w alabilirsin bunun dogrultusunda sogutması ve kalitesi daha iyi olan psuz bi kasa alabilirsin.
    ekran kartı konusundada gigabyte de olabilir.
  • cpu soğutma olarak Sunbeam Core-Contact Freezer Intel/AMD İşlemci Soğutucusu al derim 49$+kdv bu soğutucu hava soğutma kralı olan thermalrıghtı yükte aynı 12cm fanla 1derece fark attı.Testte Sunbeam'ın üzerinde gelen fan kullanıldı.Fanı gece az duyarmışız.Thermalrıgt pahalı olup üzerinde fan gelmiyor.
    Ekran kartı için soğutucu istersen titan twin turbo iyi soğutuyor diyorlar.Firebal siparişte kartını belirtince uyum sağlaması için ram soğutucusu veriyor.Böylece 4870'e uyuyormuş.ekran kartında Marka olarak araştır hangi ürün overclocklu geliyorsa onu tercih et derim.Birde sen oc yaptığın zaman süper olur.Kasa olarak asus yerine başka geniş bir kasa seç.Mesela THERMALTAKE SOPRANORS 101 (VG7400BWS) PENCERELİ biraz pahalı o ayrı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.