Şimdi Ara

Bu kadar da bosvermislik olmaz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dunyanin bir cok gazetesinin internet sayfasini hepimiz geziyoruz ve bu sayfalarda cok basarili video oynatici scripler kullaniyorlar. Bizimkiler de nerden buluyorlarsa hep sorunlu ve duzgun calismayan video oynatizilarla moral bozuyorlar. Milliyet'in, Hurriyet'in sitelerinde ki video oynaticilari cok amatörce ve sorunlu hele bir de o dusunulmeden yapilmis resim galeri var ya o da cok sinir bozucu galerinin ust kismina bir suru link ve reklam, logo yerlestirmisler her defasinda resim yenilendiginde sayfayi asagiya kaydirmak zorunda kaliyoruz. Bu sitelerin tasarimlarini kim yapiyor merak ettim ki ulkemizde cok basarili tasarimcilar varken.

• Ciddiye almiyorlar, ziyaretcilere saygilarinin eksikliginden kaynaklaniyor, cunku gercekten de biz de cok basarili koderler ve tasarimcilar var. Diger ulkelerde medya kuruluslari ve diger cok ziyaret alan siteler bu ise cok önem veriyor ve para yatiriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amone

Gerçekten bir çok gazete hatta medya kuruluşu henüz internetin ve sosyal medyanın önemini kavrayamamış durumda

gerçekten doğru söylüyorsun
  • Devir internet devri ama iş işten geçtikten sonra fark edecekler.
  • Kimileri bu işin ciddiyetini kavrayamasada. Kimileri Sırf İnternete çalışıyor. Bugünlerde Bir kanaldan daha çok kazanan Siteler var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qrand

Kimileri bu işin ciddiyetini kavrayamasada. Kimileri Sırf İnternete çalışıyor. Bugünlerde Bir kanaldan daha çok kazanan Siteler var...

Kardes haklisin asil benim kafamin takildigi konus su, internete calissalarda zamanlarinin cok gerisindeler ve gereken alt yapi yok ve asiri özenmiyorlar. Ulkemizde yetismis eleman var ve yeterli taknik alt yapi var. Biz bu yuzden bir Google bir Spotify bir Facebook cikaramiyoruz. Hep ayni kafa yapisi, "kisa yoldan zengin olmak"
  • Hocam zihniyet şu: Websitemizi bi şirket yapsın. Ne şirketin ismi şu. Kaç para 1 milyar. Tamam yaptıralım. Ama bilmiyorlarki şirketlerin nasıl çalıştığını. Adam referans için 3 milyarlık siteyi gösteriyor. Yapıcağı site 300 TL'lik. Buda insanı kandırıyor. Eğerki bünyesine bi webtasarımcı alsa milliyet-Hürriyet. Daha iyi çalışmalar çıkacak ortaya. Fatura kesemiyor diye birine iş verilmiyorsa bu Bizim değil Onların ayıbıdır. Forumda işini mükemmel yapanlar var. Ama bu şu demek değildir. Forumdaki herkese profesyonel demiyorum. Bazısı var; Ben web tasarımcıyım diyor Soru sorsan anlamaz.

Sizin Söylediklerinizde yürekten katılıyorum ayrıca.

Ahhh Türkiye'mm AHHHH... Bi Bilsen içindeki yeteneğin kıymetiniii....
  • Bu iş belgeye bakar ya diploman yada ilgili merciden alıcan belgen olacak ondan gayrısı tasarımmış webmiş bulaşamıcak bundan başka çare yok. Daha geçen gün yılların web hocasına bi derginin nasıl olacağını anlatıyorum söylediklerimden şu kelimeleri anlamadı gerisinin siz düşünün artık. marj, tasarımda denge, tipografi, serifsiz font, tırnaksız font:) kardeşim işte düz fontlar helvetica arial gibi o zaman anladı:) bu işin kurs hocası bu durumsaysa belge ve diplomanın önemini siz düşünün. İşi bilmeyen yapmayacak kardeşim. Zaten yapamıyor piyasa ortamında ölüyor ama ölürken bizlere de can çekiştiriyor.

Yani firmalar bu keşmekeş ortamda elbette ucuz iş yapan arayacak. Her işte ucuzluk olur ama tasarım da olmaz. Çünkü tasarım fikir satmaktır bir fikri şekillendirebilip, bir malı hizmeti daha kolay sattırmak amacıyla yapılır. Hiç kimse alengirli şekiller yapıyor maşallah diye size iş vermez malı sattıracaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylosoft -- 30 Kasım 2010; 9:57:48 >

• Orijinalden alıntı: feylosoft

Bu iş belgeye bakar ya diploman yada ilgili merciden alıcan belgen olacak ondan gayrısı tasarımmış webmiş bulaşamıcak bundan başka çare yok. Daha geçen gün yılların web hocasına bi derginin nasıl olacağını anlatıyorum söylediklerimden şu kelimeleri anlamadı gerisinin siz düşünün artık. marj, tasarımda denge, tipografi, serifsiz font, tırnaksız font:) kardeşim işte düz fontlar helvetica arial gibi o zaman anladı:) bu işin kurs hocası bu durumsaysa belge ve diplomanın önemini siz düşünün. İşi bilmeyen yapmayacak kardeşim. Zaten yapamıyor piyasa ortamında ölüyor ama ölürken bizlere de can çekiştiriyor.

Ağbi Yaaa :D Kopardın beni :) Hocası birde. Baaak Senn. Bizde diyoruz Kursa gidip diploma felanmı alsak. Bundan sonra Elimi sürmem

• Orijinalden alıntı: qrand

Orijinalden alıntı: feylosoft

Bu iş belgeye bakar ya diploman yada ilgili merciden alıcan belgen olacak ondan gayrısı tasarımmış webmiş bulaşamıcak bundan başka çare yok. Daha geçen gün yılların web hocasına bi derginin nasıl olacağını anlatıyorum söylediklerimden şu kelimeleri anlamadı gerisinin siz düşünün artık. marj, tasarımda denge, tipografi, serifsiz font, tırnaksız font:) kardeşim işte düz fontlar helvetica arial gibi o zaman anladı:) bu işin kurs hocası bu durumsaysa belge ve diplomanın önemini siz düşünün. İşi bilmeyen yapmayacak kardeşim. Zaten yapamıyor piyasa ortamında ölüyor ama ölürken bizlere de can çekiştiriyor.

Ağbi Yaaa :D Kopardın beni :) Hocası birde. Baaak Senn. Bizde diyoruz Kursa gidip diploma felanmı alsak. Bundan sonra Elimi sürmem

• Orijinalden alıntı: ---CnR---

Orijinalden alıntı: qrand

Orijinalden alıntı: feylosoft

Tabii ki bu isi erbabina birakmak gerek. Diploma, egitim ve yeterlilik belgeleri arastirilmali bence de. Cunku bu is gercekten cocuk oyuncagi degil ve olmamali ama nedense insanlarimiz her konuda oldugu gibi bundada "ucuz yollusuna" kacinca ortaya traji komik durumlar ortaya cikiyor. Su milliyet'in sayfasini kac kere yanlislikla kapattim hele gecen yillarda explorerin ayarlarini bozan pop up sayfalarina gicik oluyordum. Bu isin alaylilarida var belgesi, kagidi, kuregi olmayan ama isini "iyi" yapan fakat bu isler her el zanaatine benzemiyor her saniye her dakika gelisiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.