Şimdi Ara

Bu Hdd bitikmi sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar hdd de sorun var sanki herşeyi yavaş açmaya başladı virüs olabilirmi bilemiyorum format atalı 1 ay olmadı 2009da almıştım sizce ömrü bitmiş mi yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Hdd bitikmi sizce ?

@Trydamere87
    @bjk__murat
    @donanımcı123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 14 Aralık 2013; 22:59:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

İyi akşamlar hdd de sorun var sanki herşeyi yavaş açmaya başladı virüs olabilirmi bilemiyorum format atalı 1 ay olmadı 2009da almıştım sizce ömrü bitmiş mi yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Hdd bitikmi sizce ?

@Trydamere87
    @bjk__murat
    @donanımcı123

Aynen 0.5 mb nedir :D

-1 cpu usage olmaz sasirmis resmen kendini

Ruhuna fatiha :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

İyi akşamlar hdd de sorun var sanki herşeyi yavaş açmaya başladı virüs olabilirmi bilemiyorum format atalı 1 ay olmadı 2009da almıştım sizce ömrü bitmiş mi yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Hdd bitikmi sizce ?

@Trydamere87
    @bjk__murat
    @donanımcı123

Sence 1tb hdd mi alsam yoksa 120gb ssd alıp bunu depo olarak kullansam olurmu bide benim anakart sata2 çıkışlı ssd'de nekadar performans düşüşü yaşarım

• Sata 2 yle ssd olmaz ya sonra alirsin 1 tb hdd al
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Bu Hdd bitikmi sizce ?

@Trydamere87
    @bjk__murat
    @donanımcı123

Sence 1tb hdd mi alsam yoksa 120gb ssd alıp bunu depo olarak kullansam olurmu bide benim anakart sata2 çıkışlı ssd'de nekadar performans düşüşü yaşarım

Alıntıları Göster
    Healt sekmesindende bir ss eklermisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trydamere87

Bunlarıda yeni yaptım biraz arttı ama anlamadım bi bakıyorum hızlı çalışıyor bi bakıyorum bilgisayarıma tıklıyorum açılmasını beklıyorum deli edicek beni. :S
     Bu Hdd bitikmi sizce ? Bu Hdd bitikmi sizce ?

@Trydamere87

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 14 Aralık 2013; 23:15:38 >

• quote:

quote:

Bunlarıda yeni yaptım biraz arttı ama anlamadım bi bakıyorum hızlı çalışıyor bi bakıyorum bilgisayarıma tıklıyorum açılmasını beklıyorum deli edicek beni. :S

@Trydamere87
    Hocam son olarak bad sektor taraması yapın yanlız hızlı seceneğini seçmeyiniz.Şuanda bir problem yok gibi görünüyor fakat ilk verdiğiniz ss de durum berbar çok yavaş o esnada hdd yi kullanan program vs mi vardı acaba?

• quote:

Hocam son olarak bad sektor taraması yapın yanlız hızlı seceneğini seçmeyiniz.Şuanda bir problem yok gibi görünüyor fakat ilk verdiğiniz ss de durum berbar çok yavaş o esnada hdd yi kullanan program vs mi vardı acaba?
    Hayır hiç bişey açık degildi o testi yaparken Bad sektorüde şimdi başlattım sonucu atıcam size hocam. Böyle gariplikler oluyor mesela google chrome tıklıyorum 2dk beklıyorum açılması için bazen bazen basıyorum acılıyor sımdı bi test daha yaptm daha yuksek cıktı.

Bu Hdd bitikmi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 14 Aralık 2013; 23:26:46 >

• quote:

quote:

Hayır hiç bişey açık degildi o testi yaparken Bad sektorüde şimdi başlattım sonucu atıcam size hocam. Böyle gariplikler oluyor mesela google chrome tıklıyorum 2dk beklıyorum açılması için bazen bazen basıyorum acılıyor sımdı bi test daha yaptm daha yuksek cıktı.

Bu Hdd bitikmi sizce ?

Alıntıları Göster
    Bad sector testine göre net birşey söylenebilir, bad sectorde temiz çıkarsa, kabloda problem olabilir.

• Aynen kabloyu bi degstirin ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

Aynen kabloyu bi degstirin ..
    Bu testide şimdi yaptım heleki bilgisayar açıldıkdan sonra ilk bi 5-10dk aşırı yavaşlık var hatta oynadıgım online oyunda degişik bi kasma meydana geldi sorun yoktu karakter yürürker sanki çakıllı yolda gider gibi kasma oluyor anlamsız bi yavaşlık var hangi kablo sata kablosumu sorunlu diyosunuz ?

@Trydamere87

@donanımcı123

@Baran18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 15 Aralık 2013; 10:56:01 >

• quote:

Bu testide şimdi yaptım heleki bilgisayar açıldıkdan sonra ilk bi 5-10dk aşırı yavaşlık var hatta oynadıgım online oyunda degişik bi kasma meydana geldi sorun yoktu karakter yürürker sanki çakıllı yolda gider gibi kasma oluyor anlamsız bi yavaşlık var hangi kablo sata kablosumu sorunlu diyosunuz ?

@Trydamere87

@donanımcı123

@Baran18
    biraz kilasik olacak lakin yadırgamayın. yeni işletim sistemi kurun fakat farklı olarak. nasıl mı? hdd'nizi farklı bir bilgisayara takın ve yavaş şekilde biçimlendirme yapın sonra hdd bilgisayarınıza takıp işletim sisteminizi kurun. çoğu zaman bir sorundan dolayı işletim sistemi kurarken hızlı biçimlendirme yapınca sorunun devam ettiğini gördüm. win7 ve türevlerini kurarken biçimlendirmeyi hızlı yapıyor zaten yavaş seçeneği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn2802 -- 16 Aralık 2013; 11:28:25 >

• - Virüs taraması yapın.
    - CCleaner ile gereksiz dosyaları temizleyin ve kayıt defterini düzeltin.
    - Disk birleştirme yapın, Auslogics Defrag programını tavsiye ederim.

Bad Sector yoksa HDD kolay kolay ölmez, %99 yazılımla ilgili bir sorun var.
    Sata 2'de SSD kullanılır mı için alttaki konuya bakabilirsiniz;
    http://forum.donanimhaber.com/m_85025075/tm.htm
    Bench dışında çok kayıp yaşamazsınız, dosya aktarım hızları hikaye çünkü. Önemli olan erişim süreleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 15 Aralık 2013; 11:40:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

- Virüs taraması yapın.

Bench dışında çok kayıp yaşamazsınız, dosya aktarım hızları hikaye çünkü. Önemli olan erişim süreleri.

Virüs taraması yaptım ccleaner temizlik yaptım advanced system care ile düzeltme yaptım combofix ile tarama yaptım sorun nedir anlayamadım şimdi dvd nin sata kablosuyla hdd ninkini degiştirip bi test yaptım sonuç resimdeki gibi ancak anlamadıgım konu şu cpu usage tam olarak ne oluyor neden hep -1.0% çıkıyor.
     Bu Hdd bitikmi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iempufy -- 15 Aralık 2013; 11:49:12 >

• quote:

- Virüs taraması yapın.

ben sataII anakartta ssd kullanıyorum. fena değil. eskisi hdd wd blue serisi 500gb kapasite 16mb cache bellek 7200rpm sata3. ssd ile 10sn önce açılıyor bilgisayarım. İşlemcim 2,2ghz amd çift çekirdek(4400). 2*1gb kingston 800mhz ddr2 ram. işlemci daha iyi olsa arada ki farkın artacağını düşünmekteyim. bide sata mod IDE olarak seçilidir. sistem win7 ultimate 32bit.

• quote:

quote:

- Virüs taraması yapın.

Virüs taraması yaptım ccleaner temizlik yaptım advanced system care ile düzeltme yaptım combofix ile tarama yaptım sorun nedir anlayamadım şimdi dvd nin sata kablosuyla hdd ninkini degiştirip bi test yaptım sonuç resimdeki gibi ancak anlamadıgım konu şu cpu usage tam olarak ne oluyor neden hep -1.0% çıkıyor.
     Bu Hdd bitikmi sizce ?

Alıntıları Göster
    Eski versiyon HD Tune CPU Usage'i okuyamıyor olabilir. Yenisini indirin (v5.5), bulamazsanız PM'den email adresinizi yazın ben göndereyim.

• quote:

Eski versiyon HD Tune CPU Usage'i okuyamıyor olabilir. Yenisini indirin (v5.5), bulamazsanız PM'den email adresinizi yazın ben göndereyim.

Hocam sence sorun işletim sistemindemi yoksa hdd bozukmu.
     Bu Hdd bitikmi sizce ?

• quote:

quote:

Hocam sence sorun işletim sistemindemi yoksa hdd bozukmu.
     Bu Hdd bitikmi sizce ?

Alıntıları Göster
    Bu şekilde kullanabilirsiniz. Samsung harddiskler 10-15.000 saati geçtikten sonra böyle saçmalamalara başlıyor.
    Bad sektör vs.. çıkmaz ama bir anlık aşırı hız düşüşleri vs.. görürsünüz.
    Sizin için önem taşıyorsa harddiskinizi değiştirin. Yok önemsiz diyorsanız böyle gittiği yere kadar kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Bu şekilde kullanabilirsiniz. Samsung harddiskler 10-15.000 saati geçtikten sonra böyle saçmalamalara başlıyor.
    Sizin için önem taşıyorsa harddiskinizi değiştirin. Yok önemsiz diyorsanız böyle gittiği yere kadar kullanabilirsiniz.

Evet doğrudur benimde 2005 yılından kalma 80gb samsung disk var kafa atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Alıntıları Göster
    dıskınız tam dolmaya yakınsa ve uzun zamandır dısk bırlestırme yapmadıysanız bu sekılde anı dususler oluyor bununda etkısı var dıskınız gorunurde arızalı degıl gıbı ama cokta saglıklı calısmıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.