Şimdi Ara

Bu Hayatta Bize En Büyük Kazığı Atan Anne Babamızdır (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
5
Favori
3.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu hayattaki en kötü şey cahillik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke babam kısır olsaydı awk @hamza5806

• keşke ben de dünyaya gelmeseydim

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Gelmeseydik şu dünyaya çekmeyecektik bunca ızdırabı :(

• Anam beni doğuracağına bir kürek büyük abdest bıraksaydı.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

Bu bakış açısından kurtulmak lazım, evet afrikada doğsan daha kötü olurdu ama bu anne babanın hazır değilken sırf kendi keyifleri istedi diye çocuk yaptığı gerçeğini değiştirmiyor.

Neden daha iyi şartlarda doğmadık yerine daha kötü şartlarda da doğabilirdin şükret demek yanlış bana göre.

Başka bir yerde gördüğüm bir yazıdan alıntıyla bitireyim: "Neden norveç değiliz? Demek yerine" İyi ki somali değiliz" dediğimiz için gelişemiyoruz. İyiyi örnek alacağımıza kötüden ibret alıp vicdanımızı rahatlatıyoruz. İşte bizi bu arabesk zihniyet tüketti"

• Hadi geçmişte ekonomik sosyal durum günümüze oranla kat kat iyiydi
    Bugünlerin yaşanacağını tahmin edemediler
    Peki ya günümüzde dünyaya çocuk getirenler onlara ne demeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi git ya

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Avrupa 1. ve 2. Dünya savaşını gördü peki oradakiler neden üremeye devam etti. Umut hiç bir zaman tükenmez Anne Babalarımızda Dünya ya gelip gelmeyeceğini yada hangi şartlarda geleceğini seçemedi. Varoluş bize sorulan değil sunulan bir durumdur. Bu hesap ancak ölünce Yaratan ile yaratılan arasında çözülür. Dünya ya gelmenin hesabını Anne Baba ya yüklemek çok ağır bir zülümdür kimse çocuğunu sürünsün diye doğurmaz.

• doğru yaklaşım olmuş. katılıyorum. çocuk sahibi olmak için çocuk yapılmaz. düzgün bir gelecek kuramıyorsan, ona olması gereken imkanları sağlayamıyorsan çocuk yapılmamalı bence.

• Ebu Bekir Sıddık ın kaka partisi için aylık 300 lira veren adamlar, gençlere çabalamadığı için laf söylüyor. Bizden önceki nesil çoğu konuda hatalıydı, efendilerinin müdürlerinin istediği hayatı yaşayıp takdir beklediler

• Hepsi onların elinde olan şeyler değil ancak 7 ve 8'e özellikle katılıyorum. Eğer benim hobi ihtiyaçlarımı karşılayamayacaksan, sağlıklı beslenmemi karşılayamayacaksan, kaliteli giyinemeyeceksem, basit teknolojik ihtiyaçlarımı alamayacaksam bana bir de kardeş yapma. Çünkü ben zaten sürünüyorum bari o kurtulsun. Muhtemelen ülkenin en az yarısından daha geniş imkanlara sahibim ancak çok mutsuzum, gerisini hiç düşünmek istemiyorum.

• Niye Avrupalı bir anne babadan doğmadın bunu bir düşün istersen. Senin anne baban çocuk yapmak istemeseydi sen bu dünyaya gelmeyecek miydin? Bunlar sadece sebepler, vesileler. Sen kendi kaderini ve imtihanını yaşayacaksın, öyle veya böyle. O yüzden elinden geleni yap sonra karşılığını nihayetinde alacaksın zaten.

• quote:

Hazıra konmak anlamında değil, hayata iyi bir başlangıç desteği olarak söylüyorum; çoğunluğumuza iyi bir miras bırakmadılar. Atadan, babadan desteği olanlar hayatta temeli olduğundan bizi geçti.

bizim sülale hep tek erkek çocuk ile gelmiş, köydeki evimiz hep evin erkek çocuğuna veriliyomuş.

babam daha 20'li yaşlara yeni girdiğinde dedem köydeki müstakil köy evini babamın üzerine tapulamış.

şimdi evin tek erkek çocuğu benim (3 tane kız kardeşim var) babam bana üçün birini verdi. kendi ağzıyla söylüyo: "köydeki evimizi erkek çocuğa vermek bizim aile geleneğimizdir" diye, kendi bana hiçbir şey vermedi. hatta çocuklarına üniversite okurken para bile göndermedi, üç tane kardeşime senelerce ben para yolladım üniversite okusunlar diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 22 Nisan 2024; 12:21:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.