Şimdi Ara

Bu devre elemanları neden yerine oturmuyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıda resimde gördüğünüz gibi baskı devremin herşeyini yaptım, deldim, sıra parçaları yerleştirmeye geldiğinde atmel'in ayakları bir türlü yerine oturmuyor. milimetrik kaymalar var. bu sorunu nasıl çözeceğim, nerede hatam var?
    Buraya kadar gelmek de çok acılı oldu benim için, şimdi ciddi bir hayal kırıklığı içindeyim. Devre çok da amatör değil bence, en ince matkap ucuyla delmeme rağmen yine de aşırı titizlik gerektirdi.
     Bu devre elemanları neden yerine oturmuyor.

• plaket için yazıcıdan aldığın baskının oranı tutmamış. o nedenle ayarlar deliklere denk gelmiyor ancak birşey olmaz.devreye bi daha bak. entegre soketindeki kullanılmayan bacaklar varsa sök. birazcıkta yamultarak yerlerine lehimle.
  • ilaveten,
    önce bir tarafını sokmaya çalışırsan da daha zor olur. bütün bacakları aynı anda sokmaya çalış. yine de biraz yamultman gerekecek galiba
  • M@rKSm@N kullanıcısına yanıt
    Çok berbat bir durum.Ben baskı devrenin çıktısını alınca mutlaka delik ölçülerini,elamanı üstüne koyarak ölçerim...
  • Matkabı deliklere biraz daha yamuk şekilde sok örneğin 90 derece eğim ile deldiysen 60 derece eğim yapıp deliklerin içerisinde matkabı gezdir bu sayede delik genişleyecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.