Şimdi Ara

bu aralar sıfır araç alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar otomobil piyasasında çok bilgili değilim

ama her piyasanın doyduğu, fiyatların düştüğü veya uçtuğu zamanlar vardır.
    bu ara benim gördüğüm ikinci el fiyatları uçmuş durumda,
    ölü araçlara o paraları vereceğime sıfır araç alayım diyorum gücüm yettiğince.
    peki bu sıralar araç almak için mantıklı mıdır? beklenen kampanyalar vs var mı? daha beklemeli miyim sizce?
    yardımcı olursanız çok sevinirim
    özellikle ford'un kasko hediyeli ve balon ödemeli kampanyası kafama yatıyor biraz.

teşekkürler herkese

• Bence en araba alınmayacak zamanlardan birindeyiz. Yıl sonu kampanyaları bitti, yeni zamlar geldi. Önümüzdeki aylarda bahar kampanyaları ve 2012 modellerin çıkmasıyla 2011 modellerde yaşanacak indirimler söz konusu olabillir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Bence en araba alınmayacak zamanlardan birindeyiz. Yıl sonu kampanyaları bitti, yeni zamlar geldi. Önümüzdeki aylarda bahar kampanyaları ve 2012 modellerin çıkmasıyla 2011 modellerde yaşanacak indirimler söz konusu olabillir.
    kesinlikle an alınmayacak zaman. kur yuksek, pazarlık marjı düşük. son 1 2 hafta için 2. el fiyatları uygun seyredecek. yuksesk dediginiz fiyatları siz birde yazın görün 2. elde.. temiz bir arac bulmak zor ama imkansız degil. bu alana yönelin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

kesinlikle an alınmayacak zaman. kur yuksek, pazarlık marjı düşük. son 1 2 hafta için 2. el fiyatları uygun seyredecek. yuksesk dediginiz fiyatları siz birde yazın görün 2. elde.. temiz bir arac bulmak zor ama imkansız degil. bu alana yönelin bence.

Alıntıları Göster
    Sıfır veya ikinci el araç alımı için en uygun zaman kasım -aralık, özellikle aralık ayıdır.

Beklemek zor diyorsanız, detaylı bir arştırmayla her zaman uygun fiyatlı araç bulunabilir, yalnız acele etmeden sabırlı bir araştırmayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Sıfır veya ikinci el araç alımı için en uygun zaman kasım -aralık, özellikle aralık ayıdır.

Beklemek zor diyorsanız, detaylı bir arştırmayla her zaman uygun fiyatlı araç bulunabilir, yalnız acele etmeden sabırlı bir araştırmayla.

Alıntıları Göster
    Bencede aceleniz yoksa yılsonu beklenmeli.. Bazı araçların yeni kasaları çıkıyor onların ilk talepleri biter o zamana ve birde yılsonu stok eritme vs. eklenir bunlara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Bencede aceleniz yoksa yılsonu beklenmeli.. Bazı araçların yeni kasaları çıkıyor onların ilk talepleri biter o zamana ve birde yılsonu stok eritme vs. eklenir bunlara..

Alıntıları Göster
    2. el fiyatları nedense 2009 dan bu yana sürekli artıyor ama bunda 0 araçların fiyatlarının artmasını da etkili. 2. el için şu ara hala uygun zaman olmadığı görüşündeyim.
    0 araç içinse aralık kampanyası beklenmeli tabi yıl içinde güzel kampanyalar olursa da kaçırmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

2. el fiyatları nedense 2009 dan bu yana sürekli artıyor ama bunda 0 araçların fiyatlarının artmasını da etkili. 2. el için şu ara hala uygun zaman olmadığı görüşündeyim.
    0 araç içinse aralık kampanyası beklenmeli tabi yıl içinde güzel kampanyalar olursa da kaçırmayın

Alıntıları Göster
    çok sağolun

yıl sonuna cidden çok var :)
    ayağımızı yerden kesecek bi ikinci el yetecek
    ama o kadar araba baktım ve o kadar anlatılandan farklı çıktı ki.
    soğudum resmen.
    acemi de biriyim, demekki tecrübeli olsam ne hatalar bulurum.
    o nedenle sıfıra yönelme sebebim biraz da kazıklanmamak, hafta sonunu servislerde geçirmemek.
    bu öğleden sonrayı bayilere ayırdım, aldığım fiyatları yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: insancapekinsanca

çok sağolun

yıl sonuna cidden çok var :)
    ayağımızı yerden kesecek bi ikinci el yetecek
    ama o kadar araba baktım ve o kadar anlatılandan farklı çıktı ki.
    soğudum resmen.
    acemi de biriyim, demekki tecrübeli olsam ne hatalar bulurum.
    o nedenle sıfıra yönelme sebebim biraz da kazıklanmamak, hafta sonunu servislerde geçirmemek.
    bu öğleden sonrayı bayilere ayırdım, aldığım fiyatları yazarım.

Alıntıları Göster
    imkan varsa ikinci ele bulaşmayın derim...
    güz aylarını beklemek mantıklı ancak acilse başka tabi...

• quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

imkan varsa ikinci ele bulaşmayın derim...
    güz aylarını beklemek mantıklı ancak acilse başka tabi...

Alıntıları Göster
    markalarin kendi ikinci el galerilerinden alabilirsiniz, kendi expertizlerini yapiyorlar, bizim bir arkadas renault 2'den yeni aldi gayet memnun kaldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavana

markalarin kendi ikinci el galerilerinden alabilirsiniz, kendi expertizlerini yapiyorlar, bizim bir arkadas renault 2'den yeni aldi gayet memnun kaldi.

Alıntıları Göster
    Ben almaya çalışıyorum ama karar veremiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

Ben almaya çalışıyorum ama karar veremiyorum...

Alıntıları Göster
    İşin aslı otomotivde satışta rekorların kırıldığı bir dönemdeyiz. Bu sıralar ne sıfır, ne de ikinci el araba almak için uygun zaman değil. İhtiyacınız acil değilse adamların satışları düşene kadar araç almamak en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

İşin aslı otomotivde satışta rekorların kırıldığı bir dönemdeyiz. Bu sıralar ne sıfır, ne de ikinci el araba almak için uygun zaman değil. İhtiyacınız acil değilse adamların satışları düşene kadar araç almamak en iyisi.

Alıntıları Göster
    Kasım - Aralık ayı en uygun zamandır.
    Şuan sıfır otomobil olsun , ikinci el otomobil olsun fiyatlar YÜKSEK ! Piyasadaki B sınıfı araçların bile ortalama başlangıç fiyatı 30.000 TL olunca bu durum ikinci elede vuruyor ne yazık ki. Mayıs ayı itibariyle siz fiyatları birde o zaman görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Kasım - Aralık ayı en uygun zamandır.
    Şuan sıfır otomobil olsun , ikinci el otomobil olsun fiyatlar YÜKSEK ! Piyasadaki B sınıfı araçların bile ortalama başlangıç fiyatı 30.000 TL olunca bu durum ikinci elede vuruyor ne yazık ki. Mayıs ayı itibariyle siz fiyatları birde o zaman görün.

Alıntıları Göster
    yazın al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    En güzel araç alınacak zaman bahar zamanıdır yazın malum fiyatlar biraz uçar kışında zamlar vs. yani en iyisi baharda almak tabiki bu arada ahı gitmiş vahıda kalmamış araçlara okadar para vermekdense bencede biraz alt donanım dahi olsa garantili sıfır araç almak daha akıl vari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: of dead

En güzel araç alınacak zaman bahar zamanıdır yazın malum fiyatlar biraz uçar kışında zamlar vs. yani en iyisi baharda almak tabiki bu arada ahı gitmiş vahıda kalmamış araçlara okadar para vermekdense bencede biraz alt donanım dahi olsa garantili sıfır araç almak daha akıl vari.

Alıntıları Göster
    şu ara renonun ötelemeli ödemeli kampanyaları var ilgilenin derim.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Açıkçası fiyatlar ÖTV indirim dönemi hariç yıllardır yükseliyor. Bence beklemenin pek anlamı yok. Bende 1 yıldır araç almayı düşünüyorum ama hiç fiyatlar düşmüyor. 2010 yıl sonu da düşmedi.

Bu sebeple bence istediğiniz zaman alın. Çünkü araç fiyatları devamlı olarak artıyor.

Düşme ihtimali ÖTV indirim gibi birşey olmazsa zor. Hatta imkansız.

Beklemeye gerek yok. Çünkü fiyatlar benzin ve mazotta olduğu gibi hiçbir zaman düşmeyecek. Hep artacak.

• quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar çok çok sağolun.
    dediğim gibi bugün ankarada bayileri gezdim.
    dizel araçlara baktım.

öncelikle renault clio dıştan süper görünse de içini beğenmedim, 35.000 TL dediler 1.5 dizel.

onun dışında bugün almak zorunda kalsam şu üç araca bakardım:

hyundai i20 : 33.000 TL (baz modeli ise 30.600 ama fos)
    punto evo 1.3 mjet dynamic : 33.250 TL (bayıldım ama artıları eksileri konusunda çok bilgim yok)
    corsa 1.3 dizel enjoy model : 35.000 TL (buna da bayıldım, ama puntonun içi daha güzeldi, artı puntodan pahalı)
    bu fiyatlar benim için biraz yüksek, bunların benzinli versiyonlarını satın alsam ve lpg taktırsam mantıklı bir iş yapmış olur muyum

şimdi bu benim kendime ait ilk aracım olacak, çok anlamıyorum detaylardan, ama linea çok kullandığımdan fiatlara aşinalığım var daha rahat kullanıyorum.
    bu fiyatlar uçuk kaçık mı bilmiyorum, bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen.

ödeme planlarım uymazsa daha alt bir araç bakacağım: yeni chv.spark için 24.000, getz dizel için 24.750 TL fiyat aldım.

biliyorum birileri yardımcı olacak şimdiden sağolun:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 12 Mart 2011; 20:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: insancapekinsanca

arkadaşlar çok çok sağolun.
    dediğim gibi bugün ankarada bayileri gezdim.
    dizel araçlara baktım.

öncelikle renault clio dıştan süper görünse de içini beğenmedim, 35.000 TL dediler 1.5 dizel.

onun dışında bugün almak zorunda kalsam şu üç araca bakardım:

hyundai i20 : 33.000 TL (baz modeli ise 30.600 ama fos)
    punto evo 1.3 mjet dynamic : 33.250 TL (bayıldım ama artıları eksileri konusunda çok bilgim yok)
    corsa 1.3 dizel enjoy model : 35.000 TL (buna da bayıldım, ama puntonun içi daha güzeldi, artı puntodan pahalı)
    bu fiyatlar benim için biraz yüksek, bunların benzinli versiyonlarını satın alsam ve lpg taktırsam mantıklı bir iş yapmış olur muyum

şimdi bu benim kendime ait ilk aracım olacak, çok anlamıyorum detaylardan, ama linea çok kullandığımdan fiatlara aşinalığım var daha rahat kullanıyorum.
    bu fiyatlar uçuk kaçık mı bilmiyorum, bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen.

ödeme planlarım uymazsa daha alt bir araç bakacağım: yeni chv.spark için 24.000, getz dizel için 24.750 TL fiyat aldım.

biliyorum birileri yardımcı olacak şimdiden sağolun:))

Alıntıları Göster
    Aralık ayında arabamı bakıma goturdum ve arabaları inceledim.

2010 Opel astra sedan 1.3 dizel enjoy 35000 tl ye bırakıyorlardı.Alasım geldi hemen ama para yok tabi baktık cıktık.
    Geniş,dizel,sıfır bir araba için bence iyidi.
    Şimdi bu fiyat ucuz değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Aralık ayında arabamı bakıma goturdum ve arabaları inceledim.

2010 Opel astra sedan 1.3 dizel enjoy 35000 tl ye bırakıyorlardı.Alasım geldi hemen ama para yok tabi baktık cıktık.
    Geniş,dizel,sıfır bir araba için bence iyidi.
    Şimdi bu fiyat ucuz değil mi ?

Alıntıları Göster
    Ford fiesta bakmani oneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz

Ford fiesta bakmani oneririm

Alıntıları Göster
    dizel düşünüyorsunuz, gerçekten imkanınız varsa punto evo ile corsa araştırmalarına forumdan bir bakın derim ... ikiside sizi üzmicek arabalar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.