Şimdi Ara

BTK satışını yasakladı (Xiaomi Mi5s, Kaan N1 vs)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mi5s EvoBt satışı. neden yasaklandıkları yazmıyor

haber

BTK açıklaması
    quote:

Kurumumuz tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda; aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir.

Güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir.

İŞTE YASAKLANAN AKILLI TELEFON MODELLERİ

KAAN- N1

BAOFENG- UV-5R

BAOFENG- BF-888S

XIAOMI - MI 5S(2015711-A7)

CONCORD - C5

SFE - S780

BB MOBILE - B1280

QUATRO - Q11

YANTON - T-328PMR

RITERA - M-446

MARS - MARS PRO-446

BTK satışını yasakladı (Xiaomi Mi5s, Kaan N1 vs)

• Ben BTK ya Cimer üzerinden sordum çok da açıklayıcı bir cevap gelmedi ama sadece evo'nun getirdiği ürünler için böyle bir karar alınmış.Benhttp://gubis.gov.tr/ deki gerekçeyi aratınca aşağıdaki linkteki yönetmeliğe ulaştım.Çok büyük ihtimalle CE logosundan kaynaklı problem.
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2002/01/20020111.htm#4

• Evo için böyle bir karar var ama benim telefon delta olduğundan aradım firmayı, bizim getirdiğimiz modellerde sorun yok diyor. ben anlamadım Evo veya delta olması ne farkediyor? btk ile görüştüm, para iadesi veya değişim yasal hakkınız diyor. dedim distribütör farkediyor mu, bize öyle bir bilgi gelmedi diyor. yasaklı ürünler sitesinde ise Evo yazıyor, diğer getiren firmaların adı yazmıyor. çok saçma değil mi, hepsi aynı yerden çıkıyor sonuçta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Btk yı bende aradım yasal hakkınız diyor. Firma bizimki delta diyor sağlam diyor ne alaka anlamadım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdar

Btk yı bende aradım yasal hakkınız diyor. Firma bizimki delta diyor sağlam diyor ne alaka anlamadım ben.
    Migrostan aldım cevap bekliyorum. Güvenilmez ürün satışı var dedim

• Bunlardan den çöp bile alınmaz. Her türlü hile var bu çinlilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AİGUN -- 23 Mayıs 2020; 17:10:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vefa1453

Migrostan aldım cevap bekliyorum. Güvenilmez ürün satışı var dedim

Alıntıları Göster
    bende migrostan almıştım delta garantili, tüketici hakem heyetine verdim geçtim millete laf mı anlatalım durmadan. Migros a göre bizim ürünlerde sıkıntı yok dıyor, dedim aynı model seri no nasıl yok dedim. Ve tüketici hakem heyetine verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

bende migrostan almıştım delta garantili, tüketici hakem heyetine verdim geçtim millete laf mı anlatalım durmadan. Migros a göre bizim ürünlerde sıkıntı yok dıyor, dedim aynı model seri no nasıl yok dedim. Ve tüketici hakem heyetine verdim

Alıntıları Göster
    Karar ne zaman çıkar hocam ona göre bende vereyim

• Evo deli para kaldırdı Xiaomi ortaklığıyla tam da bu kriz döneminde. Birileri buna el atmak istiyor sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AİGUN kullanıcısına yanıt
    Hahaha yine cahil içi boş bir yorum çinli firmalar hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: sirulas

Evo deli para kaldırdı Xiaomi ortaklığıyla tam da bu kriz döneminde. Birileri buna el atmak istiyor sanırım.
    ortalama 3-4 ay
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirulas

Hahaha yine cahil içi boş bir yorum çinli firmalar hakkında
    Mesajlarına baktım da sadece Xiaomi mesaisi yapmışsın forumda. Xiaomi çalışanı değilsen yazık diyorum başka da bir şey demiyorum.

• AİGUN kullanıcısına yanıt
    Sen beni boşver kendi işine bak. Kişilerle isimlerle değil fikirler içerik ve varsa bilgin onu konuş.

• Vefa1453 V kullanıcısına yanıt
    Hocam direkt e-devlet üzerinden mi açtınız.

Rica etsem içeriği paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler

• Arkadaşlar burdaki sitedenhttps://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-mi-5s-toplatiliyor.63505/ yorumları okurken bir kaç arkadaş troid olduğunu yazmış. Geçen aylarda ben de gittim bende de başlangıç olduğunu söyledi ilaçlar verdi. Bu telefon ile ilgisi olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Artık telefonu kullanmaya korkuyorum. Güvensiz ürün kategorsine alındığı halde migros kabul etmyiyor.Bu hastalık telefon ile ilgili olup olmadığını öğrenecek bir kurum yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vefa1453 -- 24 Aralık 2019; 1:14:10 >
  • s.a migrostan evo garantili alan iade edebildi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekool

s.a migrostan evo garantili alan iade edebildi mi
    20:28bugun migrosa gittim bu olaydan haberleri yok genel merkezi arayip geri doneceklerini soylediler. beklemedeyim.

• Thh gittim kazandım Migros Tüketici mahkemesine gitti. Thh kararının iptalini istedi. Bende savunmamı verdim. Migros belge sunamiyor ben ise belegeler ile konuşuyorum tüm belgeler dosyada mevcuttur diye ekledim. Sonuç kazandım. Kötü olan bir durum dava yaklaşık 2 yıl sürdü dolar uçtu faizi ile almam lazım

• Gerçek86 G kullanıcısına yanıt

Oha nasıl bir davaydı bu?

• Mevzu nedir?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.