Şimdi Ara

BTK’dan Wikipedia’ya yanıt: 'İlgili içerikler kaldırılmadı' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
2.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok enteresan yorumlar okuyorum burada.

Gençlere karşı bakış açım son 3-4 yılda çok değişti. "Kapalı kalsın, sürünsünler, beter olsunlar, işte ülkem..."

Çok enteresan çok... İngilizcenizi geliştirin derim gençler...
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Kendinle çelişiyorsun farkında mısın ?

Ypg'ye terorıst dıyorsun ama o ypg'yı zamanında turk sılahlı kuvvetlerı egıttı ve turkıye uzerınden surıye ye gıttıler. Barzanıye kardesım dıyordunuz, el ele turkuler soyluyordunuz ne cabuk unuttunuz yav.

Tırlarla terorıstlere sılah gonderdıgını ve surıye de yaralanan terorıstlerı turkıye dekı hastanelerde tedavı edildigini hepımız ıyı bılıyoruz.

Donemın basbakanı işid'e öfkelı cocuklar dıyordu, terorıst bıle dıyemıyordu. Terorıstlere destek olup, surıye'nın parcalanmasına yardım ettıler. Bır zamanlar kardeşim esad dıyorlardı, şimdi esat dıyorlar.

Akp turkıye demek degıldır, partiler gelıp gecıcıdır. Akp zamanında pkk lıları davul zurnayla karsılamıs bır partıdır, benım gozumde terorıstten ve hırsızdan bır farkları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 17 Ocak 2018; 21:13:40 >

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    o tırların teröristlere gittiğini nereden biliyorsun

Türkiye cumhuriyeti devleti ne terörist değildir diyorsun.

Ama bunu wikipedia söyleyince wikipedia yı savunuyorsun.

çelişen de ben oluyorum
  • mavizaman kullanıcısına yanıt
    Siz hala görüp görmemedesiniz ki mevzu o değil mevzu bu tarz birşeyin karşısında yaptırım gereği duyulması ki elbet yaptırımı olmak zorunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Wikipedia'yı kapatınca ne oluyor ? O yazılanları gizlemiş mi oluyorsunuz ? Tüm dunya o bılgılere zaten erişebiliyor, peki bizim ne suçumuz var ?

Wikipedia sizin yandaş medyanız değil, sen kapatsan bile tüm dünya o bilgilere erişebiliyor zaten. Wikipedia'nın kapalı olması bize zarar.

Kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymak zorunda. Uymuyorsa Türkiye de Faaliyet gösteremez.
    Tıpkı Yurt dışında üretilen uyuşturucunun Türkiye de yasak olması gibi bir şey bu.
    Erişimi kapatmak demek yaptırıma zorlamak demektir.

Hadi oradan, uyuşturucuyla vikipedi'nin ne alakası var ? T.C'nin Hangı kanun veya kanunlarına uymuyor? madde madde yazmanı beklıyorum.

Ayrıca sen once vikipedi nedir onu ögren.

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi. MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi'yi, "Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı" olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. "Viki", Hawaii dili'ndeki "wiki wiki" (hızlı veya bilgi amaçlı) sözcüğünden türetilmiştir. "Pedi" ise, Antik Yunan Medeniyeti'nde "kapsamlı kültürel eğitim sistemi" anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

Edit: Ekleme

5651 sayılı Kanunun 8/A

Orada yazanı buraya koy, bakalım neymiş suçları ?

Yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin
    önlenmesi veya genel sağlığın korunması sebeplerinden bir veya bir kaçına bağlı olarak hâkim veya gecikmesinde sakınca bulunan hâllerde,
    Başbakanlık veya millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi veya genel sağlığın korunması ile ilgili
    bakanlıkların talebi üzerine Başkan tarafından internet ortamında yer alan yayınla ilgili olarak içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin
    engellenmesi kararı verilebilir. Karar, Başkan tarafından derhâl erişim sağlayıcılara ve ilgili içerik ve yer sağlayıcılara bildirilir. İçerik
    çıkartılması ve/veya erişimin engellenmesi kararının gereği, derhâl ve en geç kararın bildirilmesi anından itibaren dört saat içinde yerine
    getirilir.

Vikipedi ne yazmış ki bu suçtan dolayı cezalandırılıyor ?

wiki nin avukatlığını yapan sensin. sen cevap ver. haberde bahsetmiş zaten demiş ki "Suriye İç Savaşı’na Yabancı Müdahalesi", "Devlet Destekli Terörizm" gibi makalelerin İngilizce versiyonlarında Türkiye, teröre destek veren ülkeler arasında gösterilmişti. BTK'nın açıklamasına göre BTK bu ithamların kaldırılmasını istemiş, kaldırılmayınca da yetkili merciler tarafından erişim engeli getirilmişti.

Bu yazılanların neresi yanlış ?

Akp hükümeti Suriyedeki muhaliflerle birlik olup onlarla bırlıkte esad rejımıne savaş açmadı mı ? Tırlarla ışid'e silah gondermedı mı ? Işıdlileri Turkıye de ucretsız tedavı etmediler mi? Sen istedıgın kadar ınkar edebılırsın ama bunlar gerçekler.
    Sen kısaca desene, akp'nın açıklarını gün yüzüne cıkarıyor diye hukumet engelledı.

Ayrıca o bilgiler vıkıpedi de duruyor, tum dunya vıkıpedıye gırıp o bılgılere erişebılır. Turkıye de erışımı engellesen ne olur engellemesen ne olur. İsteyen vpn kullanarak yine aradıgına ulasabılıyor.

bu bilgilere madem herkes erişiyor derdin ne. Biz kanunlarımızı uygulayalım. tüm dünya erişmeye devam etsin. benim için mahsuru yok

• quote:

Kendinle çelişiyorsun farkında mısın ?

Ypg'ye terorıst dıyorsun ama o ypg'yı zamanında turk sılahlı kuvvetlerı egıttı ve turkıye uzerınden surıye ye gıttıler. Barzanıye kardesım dıyordunuz, el ele turkuler soyluyordunuz ne cabuk unuttunuz yav.

Tırlarla terorıstlere sılah gonderdıgını ve surıye de yaralanan terorıstlerı turkıye dekı hastanelerde tedavı edildigini hepımız ıyı bılıyoruz.

Donemın basbakanı işid'e öfkelı cocuklar dıyordu, terorıst bıle dıyemıyordu. Terorıstlere destek olup, surıye'nın parcalanmasına yardım ettıler. Bır zamanlar kardeşim esad dıyorlardı, şimdi esat dıyorlar.

Akp turkıye demek degıldır, partiler gelıp gecıcıdır. Akp zamanında pkk lıları davul zurnayla karsılamıs bır partıdır, benım gozumde terorıstten ve hırsızdan bır farkları yok.

Tırlarla terörislere silah gittiğini Fetö iddia ediyor. Fetö senin için güvenilir bir kaynak mı

• Arkadaş önce ypg terörist diye wiki de var. abd teröristlere yardım ediyor diye yazı da var demişsin. wiki özgür demişsin. Sonra 180 derece çark etmiş, kimse dünyada ypg ye terörist demiyor ki wiki de yazsın demişsin. taraf ol önemli değil herkes bir tarafa yatkın olur, ama en azından tutarlı ol. o ypg lilere bir olan pkk, pkk nın bir kolu ypg) çoluk çocuk asker polis demeden ülkemizde insan öldürüyor.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    wikipedia Türkiye cumhuriyeti terörist gruplara yardım ediyor diyor ama

akp hükümeti yardım ediyor demiyor

sen de bunun doğru olduğunu söylüyorsun wikipedia haklı diyorsun

ve bana fetöcü gazetecileri savunuyorsun.
  • BTK’dan Wikipedia’ya yanıt: 'İlgili içerikler kaldırılmadı'
    BTK’dan Wikipedia’ya yanıt: 'İlgili içerikler kaldırılmadı'

Düne kadar hoca efendi diyordunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Erişim yasağını kaldırmayın yerli dijital anskilopedi yapalım bence kaç tane üniversitemiz var.

Nesin sen vatansever mi? Erişime açmayın ne demek? Arabaya da binme, insulin ilacı da kullanma, hiç bir halt etme (hepsi yabancı patentli).
    Kendi ansiklopedini yap gene engelleyen mi var. Yerli ansiklopedi var iye bir başkasını külliyen yasaklamanın ne manası var?
    Yasakla gitsin. Niye sorunlu olan sayfanın linki engellenmiyor?

Kaldı ki niye engelleniyor. Bu ülkenin on binlerce çalışan beyni var. Bir sorun varsa mahkemeden önce wikipedia yı mail yağmuruna tutar bu insanlar.
    Dışarıdan bu ülkeyi kötü göstermek o kadar kolay ki, karşılığını da alır provakatör.

Türkiye ulaşamasın herkes ulaşsın. Vatandaş olarak ne yazıldı onu bile bilmiyoruz. Biri bizim iyiliğimizi istediği için kararı bizim adımıza alıyor.

Yasaklı sayfanın linkini kaldırmak yaptırım gücü oluşturmaz. Tamamen kapatılması doğrudur.
    Kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymak zorunda. Uymuyorsa Türkiye de Faaliyet gösteremez.
    Tıpkı Yurt dışında üretilen uyuşturucunun Türkiye de yasak olması gibi bir şey bu.

Armutla elmayı kıyaslamak da bu olsa gerek, demişler ki sandalyenin 4 bacağı var, atın da dört bacağı var, o zamana saldanye bir attır. Aynı durumu yaşıyoruz şu an :) Uyuşturucunun yasak olmasının sebebi insan sağlığına zararlı olmasıdır, insanı öldürebilmesidir, bağımlılık yapmasıdır vs...

Buradaki kıyasladığınız şey ise dünyada herkesin kullandığı herkese fayda sağlayan en büyük bilgi kaynağının Türkiye üzerinden erişiminin engellemesidir.

Neden bu bilgi kaynağına erişim yasak? Çünkü hükümetin ve/veya ülkenin görüşleriyle veya düşünce yapısıyla çelişen fikirlerin veya doğru/yanlış bilgilerin bilgi kaynağında mevcut olmasıdır...

Peki bu yaptırımın dünyada herkesin kullandığı ve bu bilgilere ulaştığı göz önüne alınca Türkiye'ye faydası nedir? Bilgiye erişmek isteyenleri engellemekten öteye gitmez tam tersi kümilatifte zarar oluştur ki bunu şu anda yaşıyoruz zaten.

Çok sığ düşünen, elmayla armutu karıştıran nesli gördükçe utanıyorum!

NOT: "Tıpkı Yurt dışında üretilen uyuşturucunun Türkiye de yasak olması gibi bir şey bu." demişsiniz fakat Türkiye'de üretilen uyuşturucu serbest anlamı çıkabiliyor bu cümleden... Tabi biraz dolandırıp bu cümleyle olayı ilişkilerdirmeye çalışmanızdan kaynaklı olabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 17 Ocak 2018; 20:54:4 >

• buzdagibalik B kullanıcısına yanıt
    Sen git en baştan oku, hepsını bır bırıne karıştırmışsın. Bak bakalım orada ne yazmışım, daha okudugunu anlamayan ınsanlara laf anlatmaya calısıyorum.

Ayrıca madem ypg terorıst örgütü o zaman akp hukumetı neden bunları egıtıp sılahlandırıp surıye ye gonderıp ittifak olusturdu ? Pkk açılımı yapıp, terorıstlerı davul zurnayla karşılayan kımdı ? Barzanıye kardesım dıyorlardı, ankara'ya kurdistan bayragı acıyorlardı.

O yüzden dıyoruz, akp terorıstlere destek verıyor diye.
  • quote:

Düne kadar hoca efendi diyordunuz.

Evet Doğrudur hoca efendi diyorduk. en azından biz uyandık birileri hala uyanamadı. Fetö ne derse inanmaya devam ediyorlar. Kontrollü darbe, Man Adası, işid e destek iddiası, montaj kasetleri kürsüde yayınlama, 17-25 aralıktan sonra Fetö medyasında boy göstermek.... saymakla bitmez

• Vıdeo 2009 yılına ait.

Hadi be oradan. Biz zamanında feto basımıza bela olacak dedıgımızde sızınkıler hoca efendı dıye tapıyorlardı. Düne kadar beraber yuruyordunuz bu yollarda, ne zaman aranız acıldı sonra hoca efendı oldu fetö.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 17 Ocak 2018; 22:2:3 >

• İşimize gelmeyen herşeyi yasaklayalım haklısın. Yasaklayarak onlara günlerini göstermiş oluyoruz. imgur yasak, pastebin yasak, zamanında bu ülkede Youtube, twitter yasaklandı. Böyle yüzbinlerce site yasak. Dünya bizim etrafımızda dönmüyor. Her işimize gelmeyen şeyi yasaklayalım kanunlara aykırı diyip. Bu zihniyet eskiden kitap yakardı şimdi site yasaklıyorlar Çocuk tecavüzleri, rüşvet yemek, milyon dolarları tokatlamak, kadınlara uçan tekme atmak da yasak ülkemizde ama bu suçlar gırla gidiyor niyeyse.

Bakın ABD'nin teröristlere yardım ettiğini, bak iddia değil direk yardım ediyor diyorlar, koskoca kendine ayrılmış bir sayfası var wikide.https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_and_state-sponsored_terrorism

ABD'de yasaklı değil. ABD küçük ülke biz çok büyük ülke olduk değil mi yasaklayarak? İnterneti bırak ABD'de talk show programlarında bile türlü türlü hakaret ediliyor devlet başkanlarına, siyasetçilere, ABD'nin 11 eylülü kendi yaptırdığını hatta Boston patlamasını bile kendi yaptırdığını TELEVİZYON önünde konuşuyor adamlar bak internetide geç. Hiçbir yaptırım olmuyor onlara. Neden? ABD küçük ülke çünkü. Tabi... Kendi fikrimize uymayan herşeyi yasaklayarak, sindirerek büyümeye devam edelim biz ama dikkat edelim de çok büyüyüp kara delik olup kendimizi yutmayalım. Tarihte yüzlerce örneği mevcut çünkü.

Bu yazıyı sana değil tek genel olarak yazdım biliyorum içinden cımbızla kelime seçip cevap vericen ona göre. Sizin taktiğiniz bu Ama belki birisi görür de fikri bir nebze olsa değişir umarım. Gittiğimiz yol, yol değil çünkü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 17 Ocak 2018; 22:4:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Erişim yasağını kaldırmayın yerli dijital anskilopedi yapalım bence kaç tane üniversitemiz var.

Nesin sen vatansever mi? Erişime açmayın ne demek? Arabaya da binme, insulin ilacı da kullanma, hiç bir halt etme (hepsi yabancı patentli).
    Kendi ansiklopedini yap gene engelleyen mi var. Yerli ansiklopedi var iye bir başkasını külliyen yasaklamanın ne manası var?
    Yasakla gitsin. Niye sorunlu olan sayfanın linki engellenmiyor?

Kaldı ki niye engelleniyor. Bu ülkenin on binlerce çalışan beyni var. Bir sorun varsa mahkemeden önce wikipedia yı mail yağmuruna tutar bu insanlar.
    Dışarıdan bu ülkeyi kötü göstermek o kadar kolay ki, karşılığını da alır provakatör.

Türkiye ulaşamasın herkes ulaşsın. Vatandaş olarak ne yazıldı onu bile bilmiyoruz. Biri bizim iyiliğimizi istediği için kararı bizim adımıza alıyor.

Yasaklı sayfanın linkini kaldırmak yaptırım gücü oluşturmaz. Tamamen kapatılması doğrudur.

Armutla elmayı kıyaslamak da bu olsa gerek, demişler ki sandalyenin 4 bacağı var, atın da dört bacağı var, o zamana saldanye bir attır. Aynı durumu yaşıyoruz şu an :) Uyuşturucunun yasak olmasının sebebi insan sağlığına zararlı olmasıdır, insanı öldürebilmesidir, bağımlılık yapmasıdır vs...

Buradaki kıyasladığınız şey ise dünyada herkesin kullandığı herkese fayda sağlayan en büyük bilgi kaynağının Türkiye üzerinden erişiminin engellemesidir.

Neden bu bilgi kaynağına erişim yasak? Çünkü hükümetin ve/veya ülkenin görüşleriyle veya düşünce yapısıyla çelişen fikirlerin veya doğru/yanlış bilgilerin bilgi kaynağında mevcut olmasıdır...

Peki bu yaptırımın dünyada herkesin kullandığı ve bu bilgilere ulaştığı göz önüne alınca Türkiye'ye faydası nedir? Bilgiye erişmek isteyenleri engellemekten öteye gitmez tam tersi kümilatifte zarar oluştur ki bunu şu anda yaşıyoruz zaten.

Çok sığ düşünen, elmayla armutu karıştıran nesli gördükçe utanıyorum!

NOT: "Tıpkı Yurt dışında üretilen uyuşturucunun Türkiye de yasak olması gibi bir şey bu." demişsiniz fakat Türkiye'de üretilen uyuşturucu serbest anlamı çıkabiliyor bu cümleden... Tabi biraz dolandırıp bu cümleyle olayı ilişkilerdirmeye çalışmanızdan kaynaklı olabilir :)

Wiki bu yaptırım karşısında boyun eğecek. tıpkı youtube gibi. işine gelirse kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

İşimize gelmeyen herşeyi yasaklayalım haklısın. Yasaklayarak onlara günlerini göstermiş oluyoruz. imgur yasak, pastebin yasak, zamanında bu ülkede Youtube, twitter yasaklandı. Böyle yüzbinlerce site yasak. Dünya bizim etrafımızda dönmüyor. Her işimize gelmeyen şeyi yasaklayalım kanunlara aykırı diyip. Bu zihniyet eskiden kitap yakardı şimdi site yasaklıyorlar Çocuk tecavüzleri, rüşvet yemek, milyon dolarları tokatlamak, kadınlara uçan tekme atmak da yasak ülkemizde ama bu suçlar gırla gidiyor niyeyse.

Bakın ABD'nin teröristlere yardım ettiğini, bak iddia değil direk yardım ediyor diyorlar, koskoca kendine ayrılmış bir sayfası var wikide.https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_and_state-sponsored_terrorism

ABD'de yasaklı değil. ABD küçük ülke biz çok büyük ülke olduk değil mi yasaklayarak? İnterneti bırak ABD'de talk show programlarında bile türlü türlü hakaret ediliyor devlet başkanlarına, siyasetçilere, ABD'nin 11 eylülü kendi yaptırdığını hatta Boston patlamasını bile kendi yaptırdığını TELEVİZYON önünde konuşuyor adamlar bak internetide geç. Hiçbir yaptırım olmuyor onlara. Neden? ABD küçük ülke çünkü. Tabi... Kendi fikrimize uymayan herşeyi yasaklayarak, sindirerek büyümeye devam edelim biz ama dikkat edelim de çok büyüyüp kara delik olup kendimizi yutmayalım. Tarihte yüzlerce örneği mevcut çünkü.

youtube, ve twiter nasıl yaptırımlara boyun eğdi ise wiki de boyun eğecek. işinize gelirse. Birde ABD ben teröre destek vermiyorum demiyor ki. güçlüyüm istediğime destek veririm diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 17 Ocak 2018; 22:5:34 >

• Benim gibi birine cevap verecek, mantıklı argüman üretecek kapasiten olmadığını biliyordum beni hayal kırıklığına uğratmadığın için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Benim gibi birine cevap verecek, mantıklı argüman üretecek kapasiten olmadığını biliyordum beni hayal kırıklığına uğratmadığın için teşekkürler

Sizin gibi birine cevap vermek haddime değil. Merak etme bu ülke Zorno sitelerinin kapatılmasına üzülür ama Wiki ye asla üzülmez.
  • Kendini kandırmaya devam et.

Blok.
  • Ülkemizi terör örgütleriyle bir göstermek tabiki kötü rezil bir durumdur. Heleki amerika gibi teröristlere terörle mücadele için gemilerce silah araç roket gönderen bir ülkeden bunu demek 12 kere rezilliktir.

O sayfalara erişim engellense daha iyi olurdu çok işlevsel site gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.