Şimdi Ara

Brutal ve Scream vokalciyim soruları alayım. / Video Eklendi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
6
Favori
9.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mizantropia

Ben hırlayamıyorum daha doğrusu yutkununca (boğazım temizken) hiç bir ses çıkmıyor

O zaman basit şeylere çalışarak hırlama alıştırmaları yapmalısın hocam. Eğer yeni başladıysan biraz çalışman gerekli a veya o gibi harfleri hırlayarak çıkarmaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

Orijinalden alıntı: Sverre

quote:

Orijinalden alıntı: Tockstaunt

Uzun aradan sonra tekrar güzel bir çalışmayla döndüm millet!

http://www.youtube.com/watch?v=LkpLzIBLLNs

Bu çalışmada vokalin yanında gitarları da kaydettim. (Sololar, clean bölümler dahil) Kendimce şarkının özünden kopmadan yeni nesil bir tat getirmeye çalıştım. Umarım sıvamamışımdır, yorumlarınızı, beğenilerinizi eksik etmeyin.

Hocam çok iyi olmuş, şarkı da iyi olunca ayrı çok iyi olmuş hem de. Vokaller teknik death metaldekilere benzemiş biraz.

benim de çok hoşuma giti

Sağ ol dostum. Ayrıca millet fırsatım olmuyor sınavdan gitara, vokale ama ilk fırsatta kayıt yapıcam. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

quote:

Uzun aradan sonra tekrar güzel bir çalışmayla döndüm millet!

http://www.youtube.com/watch?v=LkpLzIBLLNs

Bu çalışmada vokalin yanında gitarları da kaydettim. (Sololar, clean bölümler dahil) Kendimce şarkının özünden kopmadan yeni nesil bir tat getirmeye çalıştım. Umarım sıvamamışımdır, yorumlarınızı, beğenilerinizi eksik etmeyin.

Hocam çok iyi olmuş, şarkı da iyi olunca ayrı çok iyi olmuş hem de. Vokaller teknik death metaldekilere benzemiş biraz.

benim de çok hoşuma giti

Sağ ol dostum. Ayrıca millet fırsatım olmuyor sınavdan gitara, vokale ama ilk fırsatta kayıt yapıcam. :)

Bekliyoruz hocam kayıtları.

• https://soundcloud.com/baryss/black-rose-by-fallen

Kendi grubumun bestesidir. İlk başlarda kadın vokal sonraki bölüm benim brutal/scream vokalim var. Progressive Doom gibi farklı riffleri beğenenler, severek bile dinleyebilir.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Edit: brutal/scream Vokallerde 1 gram efekt yoktur bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sage29 -- 11 Mayıs 2013; 0:42:36 >
  • Ben de öğrenmek istiyorum, konuyu biraz okudum, çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sage29

https://soundcloud.com/baryss/black-rose-by-fallen

Kendi grubumun bestesidir. İlk başlarda kadın vokal sonraki bölüm benim brutal/scream vokalim var. Progressive Doom gibi farklı riffleri beğenenler, severek bile dinleyebilir.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Edit: brutal/scream Vokallerde 1 gram efekt yoktur bu arada

Gerçekten beğendim hocam her şeyiyle başarılı olmuş. Senin scream tonunda bir yerlerden tanıdık geldi bana.

• Takıldığın bir yer olursa sormaktan çekinme.
  • Aylar sonra gelen up.
  • 5 Eylül'de Fatih/Fındıkzade bölgesinde İsmek kurs kayıtları başlıyor.

Kurslar arasında şan dersi de var. Ben geçen sene kemana gidiyordum. Bu sene şan dersini de eklemeyi düşünüyorum. Öğretmenler çok iyi ve profesyonel. 200 TL'ye kurs veren sözde öğretmenlerden çok daha iyiler. Hem de ücretsiz. Gelmek isteyen varsa 5 Eylül'de gidip kaydımızı yaptırırız.

Şunu da ekleyeyim. Geçen sene şan sınıfının tamamı hatundu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

5 Eylül'de Fatih/Fındıkzade bölgesinde İsmek kurs kayıtları başlıyor.

Kurslar arasında şan dersi de var. Ben geçen sene kemana gidiyordum. Bu sene şan dersini de eklemeyi düşünüyorum. Öğretmenler çok iyi ve profesyonel. 200 TL'ye kurs veren sözde öğretmenlerden çok daha iyiler. Hem de ücretsiz. Gelmek isteyen varsa 5 Eylül'de gidip kaydımızı yaptırırız.

Sadece reklam yapmak için mi geldin yoksa yardımcı olmak gibi bir amacın mı var ?

• quote:

quote:

Sadece reklam yapmak için mi geldin yoksa yardımcı olmak gibi bir amacın mı var ?

Heee reklam yapıyorum.

Kazandırdığım her kursiyer için İsmek bana para veriyor

• quote:

quote:

quote:

Heee reklam yapıyorum.

Bize de birşeyler atarsın o zaman, o kadar reklam yapıyorsun burada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Heee reklam yapıyorum.

hehehe bahadır görüşemedik napıyorsun uzun zamandır , şan dersi almaya basladım yine :D

• quote:

Orijinalden alıntı: yanmısbozuka

quote:

quote:

quote:

quote:

Heee reklam yapıyorum.

hehehe bahadır görüşemedik napıyorsun uzun zamandır , şan dersi almaya basladım yine :D

Pek birşey yok ya. Okullar kapandı ya cover işi yalan oldu bizim. Üniversite sınavlarıyla falan uğraştım Eskişehire gidiyorum şimdi, en erken orada birşeyler yaparım doğru düzgün. Ciddi adamlar bulursam albümlerle falan uğraşmak istiyorum. Öyle işte. Sen ne yapıyorsun göremedim seni baya ? Şan dersi almak iyidir iyi. Nefes kontrolünü en iyi orada öğrenirsin profesyonellerden. Benim gibi acemiyle uğraşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: yanmısbozuka

Hocam şan dersi hakkında biraz detay verir misin?
    Neler yapıyorsunuz, ortalama eğitim süresi nedir, kurs dışında ne tür çalışmalar yapılıyor.... Çok şey merak ediyorum. Sen en iyisi bildiğini yaz hocam.
  • 2-3 aydır yapmıyordum. Şimdi denedim ve tüm yeteneğimi kaybettiğimiz gördüm. Tekrar çalışmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruh Adamın Teki

2-3 aydır yapmıyordum. Şimdi denedim ve tüm yeteneğimi kaybettiğimiz gördüm. Tekrar çalışmak lazım.

Seninki oturma aşamasındaymış hocam, eskisi kadar uğraşmadan tekrar düzeltirsin.
  • quote:

quote:

2-3 aydır yapmıyordum. Şimdi denedim ve tüm yeteneğimi kaybettiğimiz gördüm. Tekrar çalışmak lazım.

Seninki oturma aşamasındaymış hocam, eskisi kadar uğraşmadan tekrar düzeltirsin.

Yok oturma aşamasında değildi. Şu an yeteneğimi kaybetmiş olduğumu gördüm derken duygu vermeyi, brural scream arası ani geçişleri kaybetmişim. Yapıyorum yine ama sanki amötörmüş gibi ses çıkıyor. Daha fazla kaybetmeden antreman yapmam gerek. Şu an studyo imkanım da yok nerde çalışacağım bilmiyorum

• quote:

quote:

quote:

Yok oturma aşamasında değildi. Şu an yeteneğimi kaybetmiş olduğumu gördüm derken duygu vermeyi, brural scream arası ani geçişleri kaybetmişim. Yapıyorum yine ama sanki amötörmüş gibi ses çıkıyor. Daha fazla kaybetmeden antreman yapmam gerek. Şu an studyo imkanım da yok nerde çalışacağım bilmiyorum

Çalışmak için stüdyoya gerek yok. Ben genelde evde çalışıyorum.

• birazdan mesajı editleyip biilgi vericem dostum kusura bakma geç yazdıgım için

düzeltme :

dostum öncelikle ben 80 kalibrenin vokalisti Hidayet abi den ders almaya basladım , ilk 1-2 ay opera egitimi verip ilerde scream ve brutal teknikleri üzerinde durcagını söyledi . daha ilk aydayız derslerde ses acmayla filan iglileniyoruz. egzersiz yapmakla geçiyor ama adam cok iyi yane hatalarını farkediyor ve hepsine göre farklı bi yol istyior cözümlüyor . ben önceden bi kere daha başka bi yerde san dersi almstım igrencti o , oradadda opera egitimi almıstım ve o gerizekalı yüzünden opera egitiminden sogudum , hidayet abi de diyince yapmak istemdim filan ama sonra farkı görünce sevmeye basladım . önceki aldıgım yerde tamamen yanlsı bilgiler göstermis bana öle dedi hidayet abi ve bu işte zor olanda alıskanlıkları düzeltmek . o yüzden san a baslamak üzereyseniz bi yerlerden yanlıs bilgiler edinimeyin o zaman düzeltmek zor oluyor 0 durumdaysanız dah iyyi olur , nese dostum daha soruların olursa cevaplamaya calısırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanmısbozuka -- 14 Ağustos 2013; 19:52:40 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.