Şimdi Ara

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.115
Cevap
118
Favori
167.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Broadlink'in tüm ürünlerini 4-5 yıldır kullanıyorum çok ta memnunum, ama çok çeşitli yeni ürünler çıkmaya başladı onlara geçme konusunda kararsızım ,ev için tüm entegrasyonu sağlayacak yeni bir ürün tavsiyeniz olurum?

• Merhabalar. Raspberry uzerinden homeassistant kullaniyorum. Evdeki cihazlarin yonetimi icin tek eksigim klima yonetimi kaldi. Oturma odasindaki klimayi yonetsem yeterli. Broadlink rm4 mini dusunuyorum. Homeassistant ile sorunsuz kullanabilir miyim? Rf ihtiyacim yok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Kullanabilirsiniz, ben rm pro ve rm mini kullaniyorum homeassistant ile

• bdurmus kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Aliexpress indirimde iken alayim. Peki bu rm4 mini ile rm4c mini arasindaki tam olarak fark ne acaba? C olan baska bir marka sanirim ve daha ucuz.

• Herkese selam, Broadlink hub ile uyumlu sonoff tarzı ucuz socket ya da hareket sensorü kullanan var mı? Şu an baktığım kadarıyla f/p olan ürünler tuya ya da zigbee hub ile çalışıyor gibi. Yani Broadlink hub ile uyumlu olanlar çok pahalı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yektahamit Y kullanıcısına yanıt

Tuya nin cok cesitli ürunleri var. Tek uygulama uzerinden hepsi kontrol edilebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Homebridge, home assistant vb kullanan varsa;
    evde wifi tabanlı bir sistem kullanıyorum ve sensor yazılımları kendim yapıyorum. bu sayede internet olmadan herşey lokalde kalıyor/çalışıyor ve gecikme olmuyor. istediğim gibi kontrolleri yapıyorum.

birara buraya panel görüntüsü koyarım

amazon, n11 de (veya çinde) kontak izleme cihazları var.
    akıllı röleden farklı olarak üzerinde girişlerde var. satın alırken uygun olana (yazılımını değiştirebileceklerinize) bakın

bu sayede kontrol bende kalıyor, maliyet çok uygun oluyor, bir sürü ürünle uğraşılmıyor.

benim kullandığımda 10 giriş ve 5çıkış var.
    örnek yanyana 2 banyo için sadece bir adet kullandım, her banyoda aşağıdaki giriş/çıkışları yaptım. (cihazı asma tavan içine yerleştirdim)
    - zemin su basması
    - tavan su akıntısı
    - acil/yardım ipli buton
    - havalandırma fanı kontrol
    - lamba
    - ve yedek uçlar kaldı

bu hafta bir tanede ev girişdeki çamaşır odasına koyacağım. buradan aşağıdaki bağlantıları yapacağım
    - lamba
    - kapı zil
    - ev kapı açıldı (reed röle ile)
    - antre PIR (10-15tl ye PIR modül ile)
    - ev ısıtma sistemi açma/kapama (röle var, sadece bağlantı)
    - ev su açma/kapama (uygun röle bakıyorum)
    - tavan su akıntısı
    - zemin su basması
    - antre lamba

evdeki çoğu wifi elektrik düğmeleri yazılımlarınıda değiştirdim.
    örneğin acil/yardım buton çekildiğinde evin bazı bölgelerindeki ampuller bir süre yanıp sönüyor, media playerdan mesaj/anons duyuluyor, gsm telefonlara uyarı geliyor.

• ekmek E kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Aldiginiz kontak izleme cihazlarinin linkini verebilir misiniz? Bir de yazilimlarini ne ile yaziyorsunuz, cihaza bagladiginiz kablo vs gibi bilgi verirseniz cok sevinirim. Ozellikle pir dedektöru nasil tanıtıyorsunuz home assistant a?

Bir de ben de Bluetooth hoparlor var. Raspberry de Bluetooth var ancak anladigim kadariyla sadece izleme olarak kullaniyor. Yani hoparlöre Bluetooth olarak bağlantı kurmuyor. Raspberry ye bir sekilde Bluetooth hoparlöru baglayip tts olarak mesaj/anonsu nasil iletebilirim? Aux kablo ile de baglayabilirim ancak Bluetooth ile olursa super olur.

raspberry soğutmak için kutu üzerindeki fanı kontrol için raspberry de bir GPIO yu kontrol çıkışı olarak tanımladım. sıcaklık ayarladığım dereceyi geçiyorsa fan çalışıyor, sıcaklık ayarlı dereceye düşünce duruyor.

diğer bütün cihazlar lokal wifi üzerinden evdeki raspberry ye bağlı.
    internet çıkışı olmasa bile kullanabiliyorum.

Google Home Mini kullanıyorum, öneririm.
    mesajlar istediğiniz dilde oluyor, ses seviyesi ayarlanıyor.
    https://urun.n11.com/otomasyon-ve-kontrol-urunleri/google-home-mini-akilli-asistan-hoparlor-speaker-ayni-gun-kargo-P229597598

Kontak İzleme Modülü (10giriş ve 5çıkış) Wi-Fi
    kullandığım kontak izleme cihazı. içindeki işlemcinin bluetooth desteğide var, ben kullanmıyorum. cihazda yazılım yok, kendiniz isteğinize göre yapacaksınız. işlemci GPIO bağlantılarını çıkarmıştım (daha öncede tuya elektrik düğmesinin bağlantısını çıkarıp, yazılımını değiştirmiştim), basit birşeyse yardımcı olurum (ücretsiz), özelden yazarsınız.
    https://www.amazon.com.tr/dp/B096BFV1T7/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_FVDWVYS6TDYG9P7GBSZP

C olan cihazlar geliştirme aşamasında test edecek geliştirici kullanıcılar için üretilen cihazlar. Çok fazla geliştirici olunca fazla sayıda konsept cihaz oluyor. Dolayısıyla daha uygun fiyata satılıyor. Ancak henüz geliştirme aşamasından olduğundan birtakım sorunları olması muhtemel. C modellerini almamanızı tavsiye ediyorum.

• Arkadaşlar rm pro ile kombiyi nasıl eşleştiriyoruz rf oda termoststı var nasıl kullanacağız

• Arkadaşlar merhaba, 4 senedir kullanmakta olduğum Broadlink RM PRO cihazım, geçtiğimiz hafta kablonetten superonline (wifi 6 modem) geçmem sonucu çalışmamaya başladı. 5.0 ghz de cihaz çalışmıyor mu? bunun bir yolu yok mu? Kablonet 2.4 ghz olmasına karşın superonline 5.0 ghz.

• ozzo27 kullanıcısına yanıt

2.4 GHz seçeneği de vardır. Ayrı SSID isimleri vererek RM Pro için 2.4 için kullandığınız adı seçin.

Broadlink Ev Otomasyon Sistemleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 16 Ağustos 2021; 16:33:5 >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt

Evet 2.4 seçeneği varmış, ama deaktif imiş. Açtırdım, ürünü de resetledim. Fakat stabil çalışan ürün kurulum yapmıyor deli olacam.

• Broadlik RM4 Pro banggood’da 264₺’ye düştü. Kargo 5₺

• Broadlink RM4 Pro sahiplerine üç sorum olarak. Samsung klimam var. Bunu marka seçerek ilk çıkan seçenek ile çalıştırıyorum ancak kumandadaki tüm fonksiyonlar yok. Örneğin quiet diye bir tuş var kulandada fanın çok daha yavaş ve sessiz çalışmasını sağlıyor ancak broadlinkte böyle tuş yok. Bu tuşu nasıl ekleyeceğim?

Diğer sorum klimayı kumandadan açtığımda broadlink ekranında hala kapalı görünüyor doğal olarak. Broadlinkten klimanın açık olduğunu nasıl anlarım bu durumda? Var mıdır bir yöntemi?

Son olarak da zaman zaman rm4 pro ilk dokunuşta komut vermiyor yönettiğim cihaza, 2. kez dokunuşta çalışıyor. Sanki uyku moduna geçmiş de ilk dokunuşta komut almak yerine o moddan çıkıyor 2. dokunuşta komut alıyor gibi. Var mı başına gelen yada bir çözümünü bilen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliboduroglu -- 6 Ekim 2021; 11:35:25 >
  • Lütfen yardım!

Garaj uzaktan kumandasını Broadlink RM4 Pro'ya nasıl tanıtacağım?

• umutsen U kullanıcısına yanıt

Sırasıyla;

Cihaz Ekle + Uzaktan Kumandalar + IR ve RF cihazları + Rm4 Pro seç + En altta sağda UserDefine kumanda seç + Add appliance bas + oda seç ve cihaza ad vererek devam et + şimdi cihazı kullan dedikten sonra Add function buttons a tıkla + IR remote seç + Start learning e bastıktan sonra garajın kumandasını Rm4 proya yaklaştırıp kopyalamak istediğin tuşa bas.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sgkhn01 kullanıcısına yanıt

Harika anlatmışsınız, aynı yönergeleri yaptım ancak cihaz sinyali alamıyor.

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.