Şimdi Ara

BRC LPG-BENZIN TUKETIMIM fikirleriniz lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Daha önce aracımın lpgdeyken fazla benzin tüketiminden bahsetmiştim, en son serviste bir ayar daha yapıldı ve sadece brc ustalarına değil diğer bütün ustalarada sormak istiyorum

aracımı inanılmaz ağır kullanıyorum agresif kullanım yok, neredeyse arabayı ısıtmadan kalkmıyorum

Aracım 2011 qashqai 1.6

lpg 100km de 10 litre tüketiyor, ama benim sorunum benzinle
    son ayarlardan sonra 650 km yol yapınca benzinimi yeniden fulletiyorum ve 8 lt benzin alıyor depom

sizce 650 km lpg kullanımında 8 litre benzin normalmidir, fazla ise tekrar servise gitmeyi düşünüyorum
    ikidir 650 km yapıp doldurdum ikisinde de 8 litre aldı

fikirlerinizi rica ediyorum

• kardeş genelde 1000 kmde bir yazın 10 kışın 5 litre benzin tüketir.

1.sabah araç lpgye geç geçer

2.sabah yokuş çıkıyorsanız benzinde çıkacğınız için çok yakar

3.fazla kontak açıp kapatıyorsanız çok yakar.

ben kışın 10 yazın 5 litre benzin alıyorum ayda. 100 kmde 10 litre ş.içide normal kış koşullarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 10 Ocak 2014; 13:28:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

kardeş genelde 1000 kmde bir yazın 10 kışın 5 litre benzin tüketir.

ben kışın 10 yazın 5 litre benzin alıyorum ayda. 100 kmde 10 litre ş.içide normal kış koşullarında.

sabah ısıtıp çıkıyoruz ama eşim biraz trafikte kalıyor gittiği mesafe 8 km ama dur kalk çok istanbul trafiği malum,

8 litre normal diyorsunuz yani? ona göre brcye tekrar başvuracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocal

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

kardeş genelde 1000 kmde bir yazın 10 kışın 5 litre benzin tüketir.

sabah ısıtıp çıkıyoruz ama eşim biraz trafikte kalıyor gittiği mesafe 8 km ama dur kalk çok istanbul trafiği malum,

8 litre normal diyorsunuz yani? ona göre brcye tekrar başvuracağım

bende 1.2 panda var ışık yanında 50 liralık benzin alıyorum ay sonu yine ışık yanıyor. istanbulda değil adana yani sıcak memleket. daha önce 1.6 stilo vardı 56 litre benzin aldım arabayı ilk aldıgımda 3 martta haziran sonunda ışık yandı. yani 4 ayda 50 litre benzin harcadım buradan pay çıkarabilirsiniz.

• Arkadaşım sabahları aracı rolantide ısıtma çalıştırdıktan 3-5 saniye sonra yürü. Motor hareket halinde hem daha hızlı ısınır hem de o benzini yolda kullanmış olursun. Bu soğuklarda hele -10 üzeri soğuklarda arac rolantide hareketsiz 5-10 dakikada anca ısınır. Hareket halinde 3 dakiya varmaz ısınır benim arac en fazla 1 km de tüpe geçiyor. Ben çalıştırır çalıştırmaz hareket ederim. ısı ayarı 30 derecede. Ayrıca devir daim müşürü arızalı ise hep açık kalır motor çok geç ısınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşım sabahları aracı rolantide ısıtma çalıştırdıktan 3-5 saniye sonra yürü. Motor hareket halinde hem daha hızlı ısınır hem de o benzini yolda kullanmış olursun. Bu soğuklarda hele -10 üzeri soğuklarda arac rolantide hareketsiz 5-10 dakikada anca ısınır. Hareket halinde 3 dakiya varmaz ısınır benim arac en fazla 1 km de tüpe geçiyor. Ben çalıştırır çalıştırmaz hareket ederim. ısı ayarı 30 derecede. Ayrıca devir daim müşürü arızalı ise hep açık kalır motor çok geç ısınır.

tuketimin nasil peki hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocal

quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

Arkadaşım sabahları aracı rolantide ısıtma çalıştırdıktan 3-5 saniye sonra yürü. Motor hareket halinde hem daha hızlı ısınır hem de o benzini yolda kullanmış olursun. Bu soğuklarda hele -10 üzeri soğuklarda arac rolantide hareketsiz 5-10 dakikada anca ısınır. Hareket halinde 3 dakiya varmaz ısınır benim arac en fazla 1 km de tüpe geçiyor. Ben çalıştırır çalıştırmaz hareket ederim. ısı ayarı 30 derecede. Ayrıca devir daim müşürü arızalı ise hep açık kalır motor çok geç ısınır.

tuketimin nasil peki hocam

Tabi yaza göre biraz fazla ama öyle aşırı bir benzin tüketimi yok. 2-3 depo gazda 50 liralık benzin alıyorum.yazın 3-4 depoda bir alıyorum.Aracın gösterge dijital olduğu için gaz yakarkende benzin harcıyormuş gibi görüyor. Bu sebeple hep 2-3 depoda bir benzin alırım. Yalnız çok soğuklarda aracı garaja koyuyorum 500 metre demenden gaza geçiyor. Dışarıda olduğu zamanlar 1 km de falan geçiyor. Garaj içi 5-10 derece arası oluyor. Dışarıda kaldığı zamanlar ise -2 civarı oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.