Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1062. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10601061106210631064
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle herkese merhaba forumu sık ziyaret etmeme rağmen yeni üyeyim benim bir sorum olacak ve bu sorunla ilgili i kaç açıklama okudum ama aydınlanmadım sorum şu 2000 model fiat bravo 1.6 sx 16v arabam var
    sorunu arada sırada rolanti düşüp çıkıyor doğal olarak çekiş kaybı oluyor bazen yapıyor bazen yapmıyor genelde trafikte dururken yapıyor istop etcek derecede 500 devire düşüyor sonra 2000 devire çıkıyor kendiliğinden ve fan motoru içeri sıcak veriyor bazen arabamın ekranında error cli gibi yada error ci, gibi ikisinden biri anlıyamadım yazı çıkıyor bu sorunlar olduğunda ama bazende yapmıyor anlayan bilen yaşıyan yaptıran varsa yorumlarınızı bekliyorum saygılar
  • güncelll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitece06 -- 26 Mart 2012; 14:28:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: night blue34

frene basınca titriyorsa balatalar yenidir disk'e uyum sağlaması biraz zaman alır

ama kardeş öyle bir titryorki gögüs zangır zangır oynuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitece06

quote:

Orijinalden alıntı: night blue34

frene basınca titriyorsa balatalar yenidir disk'e uyum sağlaması biraz zaman alır

ama kardeş öyle bir titryorki gögüs zangır zangır oynuyor

bide şu var kasisten felan geçince arabanın arkası kayıyo neden acaba
  • Frene basınca araç titriyorsa diskleri değişeceksin arka içinse amortisörleri ve helezon yay içindeki takozları kontrol ettir
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasabey19

merhaba arkadaşlar yeniyim burda uzun zamandır böyle bir forum arıyordum iyi oldu :)
    ben yaklaşık 6 ay önce aldım arabamı 2001 brava elx 135 binde.
    sizden yardım istiyorum bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim

1-aracımda hararet göstergesi sorunu var bi anda neredeyse tavan yapıyor. bu neden kaynaklanıyor acaba bu sorunu yaşayan varmı aranızda nasıl çözebilirim.

2-bir kasisten falan geçtiğimde arka taraf çok sert bi şekilde sarsıyor. neden olabilir masrafı ne olur.

3-aracın orjinal teybi yazılarrın yarısı silik çıkıyor.

4-yakında yağ değişimini yapacağım 10 40 hangi markayı tavsiye edersiniz

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

1-Hararet aniden yükseldiğinde gösterenin üstünden bir tane vur düzeliyorsa Göstergenin arkasında lehimlerin yenilenmesi lazım
    2-arka helezon yay içinde takozları kontrol et yayın dibinde takoz varsa kopmuştur
    3-Elektronik tamircileri yapabilir belki
    4-Selenia veya shell helix hx7 10w40 tavsiye ederim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volsoft

Herkese uzun bi aradan sonra selamlar,

dün aradığım ustayı buldum sonunda size de yazmak istedim Ankara`da oturanlar için şaşmaz iş bankası yanında Emci oto Mehmet usta ne zamandır gezmediğim usta kalmadı sorunlarımı çözebilmek için dün hepsi bitti su eksiltme sorunum vardı kalorifer peteği değişti delikmiş inşallah o sorun bitecek 2. sorunum da araba 2bin 3bin devire çıkıp gazdan ayağımı çektiğimde pat pat diye eksozdan ses geliyordu bunun için btün eksoz komple değişti olmadı 3 ustaya gittim birisi conta dedi diğeri pistonlar değişecek dedi hepsi motoru açmaya uğraştı emci oto mehmet ustaya daha sorunu anlatamadan program yükleyin buna dedi programı bozuk dedi ben yine e göstereyim dediğimde yeni program yüklenmiş ve sorundan eser kalmamıştı ücret olarak sadece kalorifer peteği değişimi için 190 tl aldı orjinal lancia ve contaları da değiştirdi paspalarıma kadar yıkadı program yüklemeye ücret almadı. Unutmadan kalorifer peteğini değiştirmek için hiçbir şey söylemedim kendisi direk kendisi torpidodan yapılacak 2 tane yeni conta takılacak dedi toplamda 45 dk sürmedi bütün işlemler.

Ankara`da olup bravasına iyi bir usta bulamayan herkese tavsiye ediyorum EMCİ OTO Mehmet Usta Şaşmaz İŞ BANKASI YANI

kardeş bu 3 000 devrden snra ayağı gazdan çekince bnm eksozdanda pat pat ses yapıodu eski bravamda ama satmıştım

bu sorunu çözebilmek için neler yaptım ben de satmayı bile düşündüm allah razı olsun emci oto mehmet usta 1 dk da çözdü
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasabey19

merhaba arkadaşlar yeniyim burda uzun zamandır böyle bir forum arıyordum iyi oldu :)
    ben yaklaşık 6 ay önce aldım arabamı 2001 brava elx 135 binde.
    sizden yardım istiyorum bilginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim

1-aracımda hararet göstergesi sorunu var bi anda neredeyse tavan yapıyor. bu neden kaynaklanıyor acaba bu sorunu yaşayan varmı aranızda nasıl çözebilirim.

2-bir kasisten falan geçtiğimde arka taraf çok sert bi şekilde sarsıyor. neden olabilir masrafı ne olur.

3-aracın orjinal teybi yazılarrın yarısı silik çıkıyor.

4-yakında yağ değişimini yapacağım 10 40 hangi markayı tavsiye edersiniz

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

teybin ekranı için teybi sökmen gerekiyor sonra teybin içini aç lcd ekranın arkasındaki lehimleri havya ile yenile sadece değdirsen yeter. Bunu yapınca ekranın gaytet güzel gösterecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan65

Frene basınca araç titriyorsa diskleri değişeceksin arka içinse amortisörleri ve helezon yay içindeki takozları kontrol ettir

kesin diskmidir titreme için çzüm ne kadara maal olur
    eet arka ondan olabilir çünkü arka amortisörün değerli %30
  • quote:

quote:

Frene basınca araç titriyorsa diskleri değişeceksin arka içinse amortisörleri ve helezon yay içindeki takozları kontrol ettir

ben değiştirdim düzeldi Bir takım TRW DİSK VE BALATA alacaksın yaklaşık 100tl disk 50tl balata desek +işçilik 150-200tl tutar

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=CF4ZPYYDS8&likethis=kategori&filtre=74

buraya bir bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 26 Mart 2012; 21:02:32 >
  • quote:

quote:

quote:

ben değiştirdim düzeldi Bir takım TRW DİSK VE BALATA alacaksın yaklaşık 100tl disk 50tl balata desek +işçilik 150-200tl tutar

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=CF4ZPYYDS8&likethis=kategori&filtre=74

buraya bir bak

sendedemi vardı titreme
    nerden aldın ankaradanmı şuan memnunmusun bide bu arkanın kayması olayı varmı snde
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbravosx

öncelikle herkese merhaba forumu sık ziyaret etmeme rağmen yeni üyeyim benim bir sorum olacak ve bu sorunla ilgili i kaç açıklama okudum ama aydınlanmadım sorum şu 2000 model fiat bravo 1.6 sx 16v arabam var
    sorunu arada sırada rolanti düşüp çıkıyor doğal olarak çekiş kaybı oluyor bazen yapıyor bazen yapmıyor genelde trafikte dururken yapıyor istop etcek derecede 500 devire düşüyor sonra 2000 devire çıkıyor kendiliğinden ve fan motoru içeri sıcak veriyor bazen arabamın ekranında error cli gibi yada error ci, gibi ikisinden biri anlıyamadım yazı çıkıyor bu sorunlar olduğunda ama bazende yapmıyor anlayan bilen yaşıyan yaptıran varsa yorumlarınızı bekliyorum saygılar

bu tarz bir sorun yaşayan hiç yokmu şuan kalorifer auto modunda çalışmıyor diğerleri çalışıyor arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • evet frene basınca titreme vardı istanbul aksaraydan aldım değişmesi basit zaten şu an bir sıkıntı yok arkada kayma yok laatik havalarını sık sık kontrol edin hava sıcaklığı değişiyor ben 4 lastiği de 33 yapıyorum
  • quote:

quote:

öncelikle herkese merhaba forumu sık ziyaret etmeme rağmen yeni üyeyim benim bir sorum olacak ve bu sorunla ilgili i kaç açıklama okudum ama aydınlanmadım sorum şu 2000 model fiat bravo 1.6 sx 16v arabam var

bu tarz bir sorun yaşayan hiç yokmu şuan kalorifer auto modunda çalışmıyor diğerleri çalışıyor arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_44194472/tm.htm

çözümü burada var

http://forum.donanimhaber.com/m_34929037/tm.htm

rolanti dalgalanması için de burayı oku çözüm bulursun herhalde brava bravo marea fark etmez aynı

error cli bulmak için

Kalorifer Sicakligini "HI" yani en sicak dereceye getir, ama "0" da kalsin yani acma kaloriferi

Daha sonra Hava Dahatimini "Max" getir.

Anahtari Kontaga sok ve ac (ama calistirma) sadece kontagi aç.

Simdi 10 saniye icinde, Havalandirmayi "AUTO" ya getir, tekrar "0", tekrar "AUTO" ya ve tekrar "0"

Göstergede simdi Hata Numarasi görüceksin....Eger cok hata varsa 3 saniye süreyle arka arkaya gözükücektir.

O gördüklerin numaralari buraya yaz

daha sonra....

Hata Kodu 00 = Hata YOK

hata kodlarına göre çözümü arayacaksın

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 27 Mart 2012; 16:31:45 >
  • Arkadaşlar ,havalandırmadan gelen pastırma kokusu neticesinde,bu gün itibarıyla ıslak ve antifirzli bir paspas altı döşeme,oldukça eksilmiş radyatör suyu ile birlikte kalorifer peteğimin arızalı olduğunu tespit ettim.110-140 tl civarında orjinal parçaları almaya değer mi?yoksa yan sanayi parça işimi görürmü?
    Birde bu dökülen antifirzli su döşemeden nasıl arındırılır??

Ayrıca debriyaj baskı seti değişecek hangi markayı öneriyorsunuz.valeo mu lancia mı?

2001 fiyat brava elx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basserdem -- 28 Mart 2012; 0:21:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basserdem

Arkadaşlar ,havalandırmadan gelen pastırma kokusu neticesinde,bu gün itibarıyla ıslak ve antifirzli bir paspas altı döşeme,oldukça eksilmiş radyatör suyu ile birlikte kalorifer peteğimin arızalı olduğunu tespit ettim.110-140 tl civarında orjinal parçaları almaya değer mi?yoksa yan sanayi parça işimi görürmü?
    Birde bu dökülen antifirzli su döşemeden nasıl arındırılır??

Ayrıca debriyaj baskı seti değişecek hangi markayı öneriyorsunuz.valeo mu lancia mı?

2001 fiyat brava elx

kalorifer peteğini değiştirme sadece oringleri değiştirmen yeterli şayet petekde delik yoksa değiştireceksende ben orjinal parça kullandım memnumum yinede sen bilirsin
    antifrizli suyuda kağıt havlu ile kurulamaya çalış ve sağ tarafda yolcu olmadığı zamanlarda paspası katla koltuğun arkasına koy çünkü ne kadar kurularsan kurula hemen kurumaz
    debriyaj seti içinde luk yada lancia öneririm değiştirirken prizdirek keçesni değiştirmeyi unutma !!! KOLAY GELSİN.
  • quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_44194472/tm.htm

çözümü burada var

http://forum.donanimhaber.com/m_34929037/tm.htm

rolanti dalgalanması için de burayı oku çözüm bulursun herhalde brava bravo marea fark etmez aynı

error cli bulmak için

Kalorifer Sicakligini "HI" yani en sicak dereceye getir, ama "0" da kalsin yani acma kaloriferi

Daha sonra Hava Dahatimini "Max" getir.

Anahtari Kontaga sok ve ac (ama calistirma) sadece kontagi aç.

Simdi 10 saniye icinde, Havalandirmayi "AUTO" ya getir, tekrar "0", tekrar "AUTO" ya ve tekrar "0"

Göstergede simdi Hata Numarasi görüceksin....Eger cok hata varsa 3 saniye süreyle arka arkaya gözükücektir.

O gördüklerin numaralari buraya yaz

daha sonra....

Hata Kodu 00 = Hata YOK

hata kodlarına göre çözümü arayacaksın

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...

hata kodu 65 çıktı ? hata kodlarından baktım mikser ne ne yapmam gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbravosx -- 28 Mart 2012; 9:46:06 >
  • sorunu çözdüm arkadaşlar direksiyonun altındaki boşch marka motoru söküp içini temizledim vd 40 ile sonra gress yağ bitmiş doldurdum ve hata kodu 0 oldu fan da düzgün çalıştı klimayla bi alakası varmı bilmiyorum ama soğutmasıda iyi oldu teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbravosx -- 28 Mart 2012; 11:26:11 >
  • arkadaşlar fiat 2000 bravoda şu an 195 55 15 jant lastiğim var biraz küçük geliyor gözüme 17 düşünüyorum uyarmı yani kullanan varmı yada 16 da olabilir geniş taban düşünüyorum kaç tavsiye edersiniz 205 40 17 olurmu mesela ?
  • kardeş 205 büyük gelir bide 17 bnce hoş olmaz
    ama satarsan elindeli jant lastik iyi ise alabilirim
  • 
Sayfa: önceki 10601061106210631064
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.