Şimdi Ara

Bozuk kulaklık tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kulaklığımda bir kulağa ses gitmiyor. Kulaklığın içini açtım kızıl ve kırmızı renk bakır tel vardı mıknatısa giden. Kırmızı telde hafif bi siyahlık var yanmış galiba. o kısmını kesip atsam bakır telle kabaca iki tarafı düğümle birleştirsem çalışır mı?

• Elektrikçiye götürsem lehimle felan halleder mi? her ay yeni kulaklık alıyorum
     Bozuk kulaklık tamiri
  • Dostum git güzel bir tane al ne uğraşıcaksın
  • kulaklığın bobinden gelen ince telleri kopmuşsa zor olur, yapabilir misin bilmiyorum. avo metre, havya falan daha önce hiç kullandın mı?
    kulaklığın resimde görülen kırmızı sarı tellerini havya ile ısıtarak ayır önce oradan. avo metreyi direnç ölçüm kademesine geririp kulaklığın
    sağlam olup olmadığını, içeriden gelen ince bakır tellerin kopup kopmadığını ölçerek bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet/elektro

kulaklığın bobinden gelen ince telleri kopmuşsa zor olur, yapabilir misin bilmiyorum. avo metre, havya falan daha önce hiç kullandın mı?
    kulaklığın resimde görülen kırmızı sarı tellerini havya ile ısıtarak ayır önce oradan. avo metreyi direnç ölçüm kademesine geririp kulaklığın
    sağlam olup olmadığını, içeriden gelen ince bakır tellerin kopup kopmadığını ölçerek bulabilirsin.

elektrikçiye götürsem halleder mi? Kabloyu biraz bükünce falan ses çıkıyorda en ufak harekette yine gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErenTs -- 23 Ocak 2016; 12:13:32 >
  • Cevap verecek yok mu?
  • kabloda kirik var sanırım. kırık oldugu yerden kesip ek yapacak veya kırık yakında bir yerdeyse biraz kısa olarak kullanacaktın kulaklığını.
    ya da kabloyu komple degistireceksin. elektrikci ugrasir mi bilmiyorum, televizyon uydu cihazı gibi tamir eden yerler ilgilenebilir.. kulaklık kadar
    para alabilir adam, eğer tanıdığın değilse. bilemiyorum. kendin yapamıyorsan uğraşma bence, adam bedavaya yapacak değil ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet/elektro

kabloda kirik var sanırım. kırık oldugu yerden kesip ek yapacak veya kırık yakında bir yerdeyse biraz kısa olarak kullanacaktın kulaklığını.
    ya da kabloyu komple degistireceksin. elektrikci ugrasir mi bilmiyorum, televizyon uydu cihazı gibi tamir eden yerler ilgilenebilir.. kulaklık kadar
    para alabilir adam, eğer tanıdığın değilse. bilemiyorum. kendin yapamıyorsan uğraşma bence, adam bedavaya yapacak değil ya.

Hocam resim attım adamın sadece yanık yeri kesip lehimlemesi gerekmiyor mu? bazen ses geliyor bazen gelmiyor. Birde adam bir lehim için 60 lira felan mı alacak?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.