Şimdi Ara

Box da atak yapma (Yumruklarım rakibe yetişmiyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az bir süre kick box eğitimi almışlığım var. Aynı şekil de şu an antreman yaptığım arkadaşın muay-thai eğitimi var. Amatörce box antremanı yapıyoruz. Boy farkımız pek yok ama geride duruyor sürekli. çok yakın geçiyor ama bi türlü isabet almıyor yumruklar. Nasıl içeri girebilirim ? Şu an sorabileceğim bilen bi kişi yok yardım ederseniz sevinirim

• Yumruk yemeyi göze alıp içeri girersen yetistigini görürsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde boyum çok kısa yumruk atmak için yumruk yemem gerekiyor o yüzden acıya dayanıklılık çok önemli
  • Doğru diyosunuz da işte. adamın kafa hep geride. Bi iki contra yakalasam bile giremiyorum anlamadım. İyi kaçıyor :D
  • Şöyle ki, bu tarz durumlarda gard pozisyonunu almak haricinde çekingen davranırsanız maalesef atağa geçemezsiniz. Karnınıza aparkat-tekme yemek pahasına o atağı yapmanız şart. Karna gelen darbeyi absorbe edebilmek için ise kasların kuvvetlendirilmesi gerekiyor. Milletin deli gibi çekik çekme çabası hep o yüzden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenideneyim -- 9 Ağustos 2014; 4:01:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert..

Az bir süre kick box eğitimi almışlığım var. Aynı şekil de şu an antreman yaptığım arkadaşın muay-thai eğitimi var. Amatörce box antremanı yapıyoruz. Boy farkımız pek yok ama geride duruyor sürekli. çok yakın geçiyor ama bi türlü isabet almıyor yumruklar. Nasıl içeri girebilirim ? Şu an sorabileceğim bilen bi kişi yok yardım ederseniz sevinirim

Yumruk atarken ileri adım at ve kendini iyice ileri doğru uzat
  • Teşekkürler
  • kafaya çalışma.
    rakibin vücudunu yokla.
    illa kafa dersen olmaz.
  • Yumruk atarken bi adım atmak iyi değildir. Bunu fark ettiklerinde iskiv yapmak bebek işi olur. Yumrukların kalçadan çıksın dostum, ayak
    larının bile hareket etmesi gerekiyor yumruk atarken. Nerde eğitim alıyorsun?
  • Şu an eğitim almıyorum önceden salona gittim. Haliyle paslanmışız baya :D teşekkürler yardımlarınız için
  • En iyisi döner yumruktur döner yumruukla rakibin içine çok iyi girersin.Sonrasında devamını anında getirmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert..

Az bir süre kick box eğitimi almışlığım var. Aynı şekil de şu an antreman yaptığım arkadaşın muay-thai eğitimi var. Amatörce box antremanı yapıyoruz. Boy farkımız pek yok ama geride duruyor sürekli. çok yakın geçiyor ama bi türlü isabet almıyor yumruklar. Nasıl içeri girebilirim ? Şu an sorabileceğim bilen bi kişi yok yardım ederseniz sevinirim

sol direk atarken sol ayağı 1 adım öne gitsin ve belin dönsün.. sağ direkte de sağ ayak bileğin tam dönsün

beli döndürme her harekette yapılması şart.. gücü arttıran en önemli etkendir bel hareketleri ve foot work
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.