Şimdi Ara

BOUN BİLG ÖĞR Mİ İTÜ FİZİK MÜH Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar muh istiyordum ama su an icin olmuyor. Ben de bu sene hazirligimi okurken yeniden sinavlara hazirlanmayi dusunuyorum. Bunun yaninda yine basarisiz olursam kalacagim bolumde iyi bir yere gelmek onemli. Bogazici'de Bilgisayar ve Ogretim Teknolojileri Ogretmenligi mi yoksa İTÜ'de Fizik Muhendisligi mi karar veremedim. İkisi de bana yakin geliyor ancak İTÜ'nun hazirligi daha kolay deniyor ve İTÜ'ye ayri hayranligim var. Yanlis karar da vermek istemiyorum.. Bir de bayan olmam Fizik Muhendisliginde dezavantaj gosterir mi bilemiyorum. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukari.

• Up. Biraz bilgi verseniz? :/

• bayan asla fizik müh okumamalı makina müh ten beterdir çalışma alanı
  • aslindazekibiri A kullanıcısına yanıt
    Fizik Mühendisliği'nin sadece Fizik çok seviyorsan oku ancak iş bulma konusunda sıkıntı yaşayacaksın büyük ihtimalle

Boğaziçi Bilgisayar Öğretmenliği kesin olarak tercih sebebi bence ; hem Türkiye'nin en güzel Üniversite'sinde okuyacaksın , hem de Bilgisayar Mühendisliği'ne çok yakın bir bölümde okuyacaksın. Öğretmen olmak da zorunda değilsin ; kendini iyi yetiştirirsen Bilişim sektöründe de çalışabilirsin

Boğaziçi kesinlikle..
  • Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim, sanirim boun yazicam.

• Dostum sen sırf üniversite adı için okumaya çalışan tipsin anladığım kadarıyla.

'' Boğaziçili olim , itü'lü olimde sittir et '' kafasında isen yemez o , bölümlerede bak ne nedir ?

Yoksa öğretmenlik okuyup napcan ? hakkarili ile aynı sınava girceksin.

Ha dendiği gibi tabi kendini geliştirebilirsin falan ama çok riskli işte bu iş Türkiyede.
    Öncelikler fevkalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equlatiy -- 3 Temmuz 2015; 14:23:10 >
  • Hocam iki bolumu de baya bi arastirdim. Ama tanitim videolarinda hicbir bolum kendi eksilerini soylemiyor, kararsiz kaldim, kalmistim.
    Universite olayina gelince, tabi ki iyi bir universitede okumak isterim. Bolumden sonra universite onemli benim icin.
    Ogretmenlik dusunmuyorum. Ha ogretmenlik isteseydim de Hakkarili ile ayni sinava girmek beni ilgilendirmezdi, sonucta onlar da calisiyor; ister simdi, ister mezun olduktan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslindazekibiri

Hocam iki bolumu de baya bi arastirdim. Ama tanitim videolarinda hicbir bolum kendi eksilerini soylemiyor, kararsiz kaldim, kalmistim.
    Universite olayina gelince, tabi ki iyi bir universitede okumak isterim. Bolumden sonra universite onemli benim icin.
    Ogretmenlik dusunmuyorum. Ha ogretmenlik isteseydim de Hakkarili ile ayni sinava girmek beni ilgilendirmezdi, sonucta onlar da calisiyor; ister simdi, ister mezun olduktan sonra.

bak baboş şunu bil boğaziçinden çıkarsan işsiz kalmassın , ingilizcen bile yeter emin ol .
    Fakat bir idealin söz konusu mu ?
    Kendimi geliştirirm çok güvenirim diyorsun ama bu çok ince bir çizgi ya yapacaksın ya bakacaksın.
    KEndini hazır hissediyorsan yolun açık olsun.

Önemli olan vizyonunun olması gerisi gelir zaten.

İTÜ Fizik Mühendisliği yazacağım ben bu sene büyük ihtimalle. Bak bu bölüm genelde diğer üniversitelerde bildiğimiz "Fizik" ile karıştırılıyor. Fizik Mühendisliği sadece 4 üniversitede var Türkiye'de. Ben İTÜ'ye gittim hocalarla da konuştum ve istediğim bölümün aslında bu olduğuna karar verdim. Senin düşünce yapın nasıl bilmiyorum ama fiziği cidden seviyorsan ve özellikle Ar-ge departmanında çalışmak istiyorsan bu bölüm biçilmiş kaftan. Bu arada iş bulamazsın diyenlere bakma, haksız değiller ama sen bir bölümde uzmanlaştığın zaman EE veya Makine müh.'nin yapamayacağı şeyleri yapacak olacaksın. Ayrıca iş ilanlarına bakarsan "Elektrik,Elektronik veya Fizik mühendisliği bölümlerinden mezun olan" ibaresini göreceksin. (Tabii ki hepsinde değil, yani sen gidip EEM'nin yapabileceği her işi de yapamazsın) bunu sadece örnek olsun diye yazdım. Tam anlatamadım belki ama sorun olursa cevaplarım.

Not: Bu bilgileri sadece tanıtım bölümündeki prof/doçentlere değil bizzat bu bölümden mezun olmuş ve BAŞKA işler yapan insanlardan da edindim.

• Cok tesekkur ederim yazdigin icin. Fizigi seviyorum ama idealim bilgisayar. Ve sanirim boun daha iyi olacak. :)

Ne demek. Ancak kesinlikle Boğaziçi'ne git konuş o bölümle ilgili. Beklemediğin bir şey çıkabilir ki ben Elektrik mühendisliği istiyordum ve gerçekleri gördükten sonra Elektrik mühendisliğinden soğudum diyebilirim Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.

Ayrıca sen bilgisayar deyince aklıma geldi, İTÜ Fizik mühendisliğinde yazılım ve pratik ağırlıklı eğitim görüldüğü için bölümden hakkıyla mezun olanların çok iyi yazılımcı olarak mezun olduklarını duydum. Ne kadar doğrudur bilemem araştırmak lazım.
  • Aynen, o yazilim dersleri benim de ilgimi cekmisti. Kuzenim boun bil ogrt'nden yeni mezun oldu, onunla da konusucam ama sizlerden de fikir almak istedim. İnsaAllah hayirlisi olur :)
    Basarilar sana da ^•^

• bnde boun bilgisayar öğretmenliği düsünüyorumda kendini geliştirmek biraz zor gibi görünüyor alacağın derslerin %60 ı formasyon ve büssürü gereksiz ders kuzenin yeni mezun dedin suan ne ypmayı planlıyor özel sektör mü düsünüyor yoksa devletmi bölüm hkkında görüşlerinide burda paylasırsan bizde yararlanırız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.