Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Yoğuşmalı da olsa klasik de olsa hermetik tip kombi almanız gerekiyor. Hermetik baca, duvardan veya camdan direkt dışarı açılan, hem atık gazı hem de temiz havayı buradan alıp veren baca anlamında...
    Bütçe en fazla 1600TL ise size DD nitromix (yoğuşmalı) veya Bosch class 6000w (klasik) kombi öneririm. Oda termostatı olarak Siemens REV-24 öneririm. Hassasiyeti 0,2C derece olduğu için petekler çok soğumadan kombi devreye girer...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Zaman ayırıp yazdığınız için tşk ..bilgisizliğimizden dolayı bir iki soru daha sorcam bu söylediniz kombiler yeterlimi bu m2 ev için,,bütçeyi yuksetsek ne önenirsiniz abartmaya gerek varmı böyle kalsınmı öneriniz termostat hassiyeti 0,2 olması gaz sarfiyatını etkilermi hassasiyeti kombinin kendisi yapan varmı airfel Dijifel bu m2 ev için nasıl olur tsk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • actor A kullanıcısına yanıt
    Birşey değil...

1. 65-70m2 alana piyasadaki en küçük kombi (20kW) bile yeterli gelir...

2. Bütçeyi yükseltecekseniz premiks yoğuşmalı Bosch classic condense öneririm, kullanım suyu ısıtması 28kW, kaloriferde ise 22kW güçtedir. Dakikada 13litre sıcak su alabilirsiniz yani aynı anda 2 musluktan rahatlıkla faydalanabilirsiniz...

3. Oda termostatında hassasiyetin 0,2C derece olması basitçe şu: Misal 22C'ye ayarladığınızda 22,2C olunca kombiyi kapar, 21,8C'e inince tekrar açar. Tabi bekleme döneminde petek sıcaklığı bir miktar düşer. Hassasiyet küçüldükçe gaz tüketiminin azalmasından ziyade konfor düzelir. Kombi oda termostatı olmadan sözgelimi 3dakika yan/5dakika bekle şeklinde çalışır durur. Soğuklarda yanma süresi uzar, bekleme süresi kısalır. Misal kombi 50C ayarda iken petek sıcaklığı 55C ile 45C arasında gider gelir. 55C olunca alev söner, 45C'e düşünce tekrar yanar...

4. Airfel digifel premix kombiyi kastediyorsanız olabilir...

• 140 metrekare ara kat tüm petekler açılacak hangi kombiyi önerirsiniz?
  • uzman55 U kullanıcısına yanıt
    Tüm ısıtılacak alanları; oda-m2-petek boyu-cephesi şeklinde + ısı yalıtımı olup olmadığını yazarsanız yardımcı olabilirim...
  • Arkadaşlar benimde sizden yardım isteğim olacaktı.Bende yeni ev aldım almış olduğum ev 90 m2 ve sağındada solundada ev var ve bu evlere yapışık durumdadır.Her 2 taraftanda izolasyon yapılmıştır.sadece ön ve arka tarafı açık.Bu durumdaki bir eve hangi model kombiyi almamı önerirsiniz? Ayrıca petekleri mütahit takacak petekler için nelere dikkat etmeliyim eğer onun takacakları uygun değilse ben fiyat farkını verip sizin önereceğinizimi taktırayım.Şimdiden teşekkürler.
  • Bosch trz 200 oda termostatını satıyorum. Bosch Condense 2000 ve class 6000w ile uyumlu. Aldım ancak kullanmadan satıyorum. Neden satıyorsunuz derseniz evi değiştiriyorum. Kombi diğer evde kaldı.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-bosch-trz-200-oda-termostati-171666249/detay/
  • Sıcak su problemi:
    Bosch CC de musluk-banyo sıcak suyu en düşük derecede 40-45 derecede oluyor ki bu durumun kullanımda pek memnuniyet verdiği söylenemez...Hatta çile bazen...

Bu konu ile alakalı su sıcaklığını düşürmek mümkün mü diye servise ve müşteri hizmetlerine sordum...Aldığım cevaplar olmaz kabilindendi maalesef...

Bu konu daha önce forumda görüşülmüştür belki ama farklı bir söyleyeceği olan cevabını paylaşabilir mi?

kombi hakkında araştırma yapanlar için not bırakalım:

Sonuç olarak BOSCH CLASSIC CONDENSE kesinlikle iyi bir kombi ama eğer kullanım sıcak su ayarları böyleyse kesinlikle konfordan uzak...En düşük 40 dereceye alabiliyorsunuz bu yazın 45 dereceye bile çıkabiliyor...Bu durumda özellikle duş alırken bataryanın sıcak-soğuk dengesini tutturmak zorundasınız...

Bu arada söylemeden geçmeyeyim; almayı düşünüyorsanız + oda termostadı takacaksanız eğer ilk kurulumda oda termostadını almış olun. Açılışa geldiklerinde oda t. varsa kurulumdan para almıyor servis ancak daha sonra 1 hafta, 1 ay ya da 2 yıl sonra taktırısanız ücret alınmakta.(38 tl)Kablolu oda t. için böyle ...

• sence S kullanıcısına yanıt
    Bosch c.c. kombi kılavuzunda kullanım sıcak suyu çıkış aralığı 40-60C olarak verilmiş olup (sayfa 12) aynı kılavuzun 26.sayfasındaki kullanım suyu debisi-sıcaklık grafiğinin açıklamasında:

Uyarı: Haşlanma Tehlikesi!
    Düşük su debilerinde (gri alan- dur/kalk
    çalışması) su sıcaklığı 80 °C’ a kadar
    yükselebilir!

denmektedir.Yani sıcak su miktarının 4 litrenin altında olduğu kullanımlarda sıcaklık 80C dereceye kadar yükselebilir. Banyo bataryasının sadece sıcak su tarafı açıkken, duş başlığından akan su dakikada 4-5 litreden fazla değilse sizin de aynı sorunu yaşamanız kaçınılmaz...

http://www.bosch-climate.com.tr/files/201302211100090.3000%20kklavuz.pdf

Cevap için teşekkürler...

En düşük sıcaklık derecesinin 40 olması bana göre yüksektir. Bu ürünü alan bu durumu kesinlikle göz önünde bulundurmalıdır...
  • sence S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda kişisel tercihiniz önemli tabi ki.

ECA confeo premix/35C, Ariston genus premium evo/36C, DD nitromix/38C biraz daha düşük değerlere sahip.

Eğer duş başlığınız geniş delikli değilse bir de kombi 40C sette iken, geniş başlıkla sıcak suyu 4-5lt/dk olacak kadar ve soğuk tarafı da çok az açarak

denemenizi öneririm; işe yarayabilir...
  • Bende Bosch CC kullanıyorum..
    40C fazla oluyor yaz ve kış mevsimi için.
    Sıcak su için kış sezonunda ayarla sıkıntısı olmuyordu. Yaz mevsimi itibariyle çok hassas ayarlamanız gerekiyor.
    Ben ilk açtığımda bataryanın sıcak tarafına çeviriyorum ayarını, sıcak su gelmeye başladığı zaman yavaş yavaş ortalara doğru getiriyorum ayarını. Belli bir zaman sonra el ve göz alışıyor.
  • Bn de yeni aldim cc...valla yazin boyle olacagini bilsem gider nitromix alirdim..bi kere dus aldim gecen..servis ideal isinin 2.kademe oldugunu soyledi..benbiraz daha dusurdum.gene de yandim..ama sanki bire getirsem normal olacak..bir kirk derece mi oluyo.

• Sn.metucu, kombinin üzerinde iki düğme var. Yanında petek işareti olanı kalorifer devresine aittir; düğmede 1-2-3-4-5 kademeleri olup karşılıkları şöyle:

Pozisyon Gidiş Suyu Sıcaklığı

1--> 35 °C
    2--> 43 °C
    3--> 50 °C
    4--> 60 °C
    5--> 67 °C
    6--> 75 °C
    maks. 90 °C

Sıcak Su Ayar Düğmesi ise rakam içermez.

Kullanım Suyu Sıcaklığı

min 40 °C
    e. 50 °C
    max. 60 °C

Sonuçta servisin önerdiği 2.kademe kalorifer çıkış sıcaklığı setinin 43C olması anlamındadır.
    Banyoda 40C su size sıcak geliyorsa;
    - duş başlığını geniş delikliyle değiştirin,
    - sıcak su musluğundan/duş aparatından en az 4-5 litre/dakika debiyle su akmasını temin edin,
    - ilk iki maddedeki değişiklikleri yaptığınız halde su hala sıcak geliyorsa, soğuk su musluğunu biraz açarak ılışmasını sağlayın
    - üçüncü maddedekileri elle yapmak yerine termostatlı batarya alarak işlemleri otomatiğe bağlayabilirsiniz...

Sorunsuz kullanımlar dileğiyle...

Ilginizden dolayi tesekkur ederim..

• Bir şey değil...
  • Selamlar. Gecen sene aldığım buderus marka kombim bozuldu. Sıcak su gelmiyor. 444 5 474 hattı bozuk müşteri temsılcısıne baglanmıyor. Sıze sorum dırek yetkili servısı arasam benden ücret talep eder mi? Ederse ne gıbı ücret talep etmeye hakkı var( servis- parça )ne yapmam lazım yardımcı olursanız cok sevınırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iandi İ kullanıcısına yanıt
    Kullanım ile alakalı bi durum değilse, bedelsiz olarak hizmet verirler
  • Buderus Logamax u052 Kombi şuan yazlık konumda ve sıcak suyu açtığımızda su sıcaklığı normal olmasına rağmen kombiden horultulu ve rahatsız edici şekilde ses geliyor ve '=H' işareti çıkıyor karşılığı ise KULLANIM SUYU TALEBİ AKTİF... Her şey normal anormal olan hiç bir şey yok kombi 3 senelik ve geçen sene bakımını yaptırdım tertemizdi.Ne yapmamız lazım son çare servis çağıracağım
  • blackdiamond067 kullanıcısına yanıt
    Cihazınızın Fanı arılanmış efendim, bi zaman çalışır sonra mecbur çağırmak zorunda kalırsınız
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.