Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    General HT 300 forumda en çok önerilen 2-3 cihazdan birisi ve çok da kullanıcısı var...
  • General HT 300 kablolu sanırım, kablosuz bana daha çok uyar kablo çekme dert bizim evde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOGAH

General HT 300 kablolu sanırım, kablosuz bana daha çok uyar kablo çekme dert bizim evde :)

General HT-300 Kablosuz modeli de mevcut.
    http://www.kablosuzodatermostati.com/?newUrun=1&Id=340968&CatId=bs243012&Fstate=&/General-HT-300-SET-Programlanabilir,-Kablosuz,-Dijital-Oda-Termostat%C4%B1

Ben sizin yerinizde olsam Salus RT-500 RF tercih ederdim.
    http://www.kablosuzodatermostati.com/?newUrun=1&Id=509346&CatId=bs243012&Fstate=&/Salus-RT-500-RF-Programlanabilir,-Kablosuz,-Dijital-Oda-Termostat%C4%B1-

• kafam karışıyor benim çok :) bana kalsa siemens veya bosch alacamda pahalı :D

cokta dandik bşi almadan general 300 set alsam kafamı ağrıtırmı. çekim mesafeleri nasıl acaba bu cihazların
  • Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Ben evimde buderus gb112 43 kw kombi kullanıyorum. Ve oda termostatı olarak rc35 kullanıyorum. Sıcaklığı sürekli manuel konrol etmek zorunda kalıyorum mesala sabah saat 07 ile 16 arası 21 derece saat 16 ile 24 arası 22.5 derece saat 24 ile 07 arası 20 dereceye ayarlıyorum bunu otomatik nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevineçeğim teşekkürler
  • Bosch kadar boş bir marka varmıdır acaba !!
    Arkadaş aldık alalı her kış bir kaç kez servis gidip geliyor Aman diyim aman ALMAYIN !
    Geçen sene kart değiştirdik şimdi yine değişmemiz gerekiyormuş c1 arızası sanırım kartla alakalı doğrumudur ?

eğer öyleyse 300 400 arası birşeymiş fiyatı ?

Yazıklar olsun arkadaş
  • arkadaşlar bügün bana 678 tl doğalgaz faturası geldi evim dublex 300 metrekare buderus gb112 kombi kullanıyorum sizce bu rakam çok değil mi
  • mehmetdoğan M kullanıcısına yanıt
    Fatura döneminde dış sıcaklık kaç dereceler arasında seyretti?

Kazanı kaç derece set (ayar) sıcaklığında kullandınız?

Evinizdeki ısı yalıtımı ne düzeyde; dış cephe, çatı arası, pencereler vd yazar mısınız?

Evinizde toplam kaç metre petek var ve hepsini aktif kullanıyor musunuz?

RC 35 ile birlikte dış sensör kullanıyor musunuz?

İlk kurulumda yetkili Isısan servisi yeterli teknik/pratik açıklama yaptı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Evinizdeki ısı yalıtımı ne düzeyde; dış cephe, çatı arası, pencereler vd yazar mısınız?

Bu ayın sıcaklık ortalaması 5 veya 6 derecedir bu arada ben Gaziantepte oturuyorum.
    Kazanı 75 ile 65 derece arasında yaktım.Evim en üst kat yalıtım yok denilebilir.
    Pencerelerden ve kapıdan sanki soğuk hava geliyor gibi yada oralardaki hava souk olduğu için bana öyle geliyordur.
    Evimde toplam 13 petek var toplam 17 metrekare peteğim var.
    Dış hava sensörü var. Ama ne işe yarıyor onu bimiyorum.
    Yetkili servis hiç bir açıklama yapmadı.
    Peteklerin temizliğini bu yaptırdım %5 gibi sanki fark etti peteklerin ısınması
    pratik bilgiler verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

• Buderus kombim var. Yoğuşmalı değil. Kombiyi 50 derece, oda termostatını 17 derecede tuttuğumda günlük 13 m3 gaz harcadı. acaba bu ayarlar yanlış mı. hiç ısınamıyoruz. 17 derece az ama sıcaklığı artırdığımda daha çok gaz harcanacak diye artıramıyorum. ideal kombi sıcaklığı ve oda termostatı ayarı ne olmalı
  • Bir de ev tüm gün boş. sadece akşamları evdeyiz. oda termostatını iptal etsem. akşamları kombinin sıcaklığını yükseltsem daha mı az gaz harcarım
  • hkdinc H kullanıcısına yanıt
    Sizin zaten 17 derecede ısınmanız mümkün değil çünkü benim evim 22 derece olmasına rağmen bazen üşüdüğümü hissediyorum. Bence ısısını 60 çıkartmanız daha mantıklı çünkü petekler daha fazla ısınacağı için ev daha erken ısınacak. Zaten oda termustanı istediği sıcaklığı yakaladığı anda kombinin daha az ısıtmasını sağlıyor yani kombi sadece odanın ısısını sabit tutmak için çalışacak bu daha az enerji harçaması demek. Bu sadece benim fikrim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetdoğan

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Bu ayın sıcaklık ortalaması 5 veya 6 derecedir bu arada ben Gaziantepte oturuyorum.
    Kazanı 75 ile 65 derece arasında yaktım.Evim en üst kat yalıtım yok denilebilir.
    Pencerelerden ve kapıdan sanki soğuk hava geliyor gibi yada oralardaki hava souk olduğu için bana öyle geliyordur.
    Evimde toplam 13 petek var toplam 17 metrekare peteğim var.
    Dış hava sensörü var. Ama ne işe yarıyor onu bimiyorum.
    Yetkili servis hiç bir açıklama yapmadı.
    Peteklerin temizliğini bu yaptırdım %5 gibi sanki fark etti peteklerin ısınması
    pratik bilgiler verirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Isı yalıtımınız olsaydı aynı kullanım koşullarında en fazla 400-450TL öderdiniz...

300m2 yalıtımsız evde 17metre petekle % 30-40 daha az ödemenin ilk şartı, dış cephe mantolaması ile çatı arasına 8cm camyünü vb şilte sererek ısı yalıtımı yaptırmaktır...
    Dış sensör adı üstünde dış sıcaklığı algılayıp kombiye göndererek kazan gidiş suyu sıcaklığını gerektiği kadar arttırır veya azaltır. Kazan sıcaklığını sürekli siz güncelliyorsanız dış sensör bağlantısı yapılmamış olabilir. Müdahale etmeden kazan otomatik belirliyorsa sensör bağlantısı yapılmış demektir...
    Ancak 65-75C arası kazan sıcaklığında 22C iç sıcaklığa ulaşabiliyorsanız sizin için en acil konu ısı yalıtımıdır...

• memint M kullanıcısına yanıt
    Bina bireysel bina olmadığı için mantolamaya bütün bina sakinlerinin karar vermesi lazım. O biraz sıkıntılı. Kombi iki şekilde çalışıyor
    1-Oda termostatına bağlı kalarak. istediğim sıcaklığa eriştiğinde durup, sıcaklığın altına indiğinde çalışıyordu.
    2-Dış hava sensörüne bağlı olarak
    ben şimdiye kadar hep oda sıcaklığına bağlı olarak çalıştırdım
    dış hava sensörüne bağlı olarak çalıştırasam tasarruf yapabilirmiyim
    ilginiz için çok teşekkürler
    En azından çatı arası ısı yalıtımı yaptırabilirseniz (çatı ortak alan olduğundan tüm maliklerin iştiraki gerekir) %20 kadar iyileşme sağlayabilirsiniz...

Isısan bölge müdürlüğü veya genel müdürlüğü arayın ve teknik destek isteyin. RC 35 ve dış sensörü birlikte kurup kombine kullanımı sağlasınlar.Sistemi kurmadan yeterli verim alamazsınız. Piyasanın en hassas ve detaylı cihazlarını alacaksınız ve bunları kurup çalıştırmadan çekip gidecekler. Asla alttan almayın, gelip çalışsınlar ve kursunlar sistemi...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    üst kata çatı yok teraslarımız olduğu için şilte olayı bize pek oymaz tek çaremiz mantolama başka çaremiz yok
    KOmbinin garantisi bitti zaten ama bilgi amaçlı aranabilir.
    ilginiz için çok teşekkürler
    Birşey değil...

Üst katta tavan yüksekliği müsaitse (en az 2,70m) asma tavan yapılıp içine cam yünü şilte serilebilir...
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    merhaba ahmet bey samsun da oturuyorum 5 gün önce buderus gb012 yoğuşmalı kombi taktırdım evim 90m2 yalıtımlı her petek açık kombi şürekli çalışıyor normalde 45c ayarlı 50c gelince durması 40c düşünce çalışması gerek ama sürekli çalışıyor ve günde 24m3 gaz harcıyor servisi aradım olabilir dedi başka birşey demedi ayarlarından bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim cep 05446379463.
  • bende bugün bosch Classic Condense ZWB 28-3 C tam yoğuşmalı kombi alıp taktırdım. montja dahil 2050 tl.
    takan arkadaş 1000de 1 yoğuşmalısını takıyoruz dedi ama cok iyi kombi dedi. artık kullanıp göreceğiz bakalım
  • camkolonyasi C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, iyi günlerde ısınmak nasip olsun...

Gerçekten F/P olarak iyi bir kombi aldınız...

Sessizliği, sağlamlığı, kronik çözümsüz sorunu olmaması da diğer artıları...
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.