Şimdi Ara

Bosch B1ZMA/I18904 Inverter SAKIN ALMAYIN!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben geçen sene bu kliamadan aldım. biraz kullanınca farkettim ki pek de iyi soğutmuyor.
    daha sonra (2014'de) servisi çağırdım. servis elemanları geldi ve "klima normal çalışıyo" deyip gittiler. geçen sene öyle idare ettik. bu sene (2015'de) sıcaklar bastırınca tekrar aradım servisi ve yanlarında termometre ile gelmelerini söyledim, tam bir hafta sonra geldiler. tabi ki termometre falan yoktu yanlarında. servis elemanları klima gayet normal soğuk üflüyor dediler. gittim eczaneden termometre aldım geldim. işin açıkçası ben de merak ediyordum üflediği hava sıcaklığını.
    ölçüm yaptık ve ölçümler şöyle idi;
    dış ortam sıcaklığı;42 derece
    oda sıcaklığı; 32 derece
    klimadan çıkan havanın sıcaklığı;15.5 derece
    ve klima 17 derece soğuğa ayarlanmıştı.
    ben de sizce bu normal mi, kaç derece üflemesi gerekir diye sordum, servis elemanı bi doküman buldu ve bizim değerlerdeki sıcaklıklarda klimanın 10.2 derece üflemesi gerektiği yazıyordu.
    servis elemanı "evet biraz daha soğuk üflemesi gerekir", "ama klimanız normal çalışıyobizim yapacak bişeyimiz yok" deyip gittiler.

Sizce bu normal mi? 32 derece olan bir odayı 17 derece yapmanız klimanın 16 derece üflemesi ile mümkün olur mu? belki klimayı sonsuza kadar çalıştırırsanız evet bu mümkün olabilir.

ben bocsh düşmanı bi insan değilim ama size şunları söyleyebilirim;
    1.bu söylediklerim aynen yaşanmıştır, kurgulama yoktur, faturası halen durmaktadır.
    2. eski bocsh kalitesi artık yok, "bocsh iyi markadır" diye yaptığınız genellemeyi bence bir düşünün, ya da her ürün için "bocsh en iyisidir" diyemezsiniz.
    3.ben şahsen bosch'un bir tırnak maksını dahi almam artık.
    4.ben başka bir klima yapan satan bir insan da değilim, sadece klimasına kızan sinirlenen bir tüketiciyim.
    5.aynı sorunu bir başka markada yaşasaydım yine aynısını yazacaktım, ne bileyim siemens olur daikin olur.

yazının hepsini okuyamayanlar için özet geçeyim; bence
    Bosch B1ZMA/I18904 INVERTER KLIMAYI SAKIN ALMAYIN PİŞMAN OLURSUNUZ, PARANIZA YAZIK..

• Vallahi kardeş bende bosh dan bir buzdolabı aldım. Aldıgıma bin pişman oldum. 4 defa servis geldi.her gelmesine başka bir parça değiştirdi. değiştirme talebinde bulundum. bana verdikleri cevap 1 yıl içinde aynı parça 3 defa değişirse o hakkım doğuyormuş!!! aynen dediğin gibi bundan sonra benim evimede bosh marka bir tırnak makası bile giremez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 3 parça bosch beyaz eşya var, bulaşık makinesini bosch alma iyi temizlemiyor dediler, dinlemedim kendi kafama göre set bozulmasın diye çamaşır m., buzdolabı, bulaşık m. bosch aldım, çamaşır ile buzdolabında sıkıntı yok ama bulaşık makinesini bosch aldığım için çok pişmanım cidden dedikleri kadar varmış
  • Arçeliğin yan ürünü altus klimalar bile 6-7 derece hava üflüyor, o sıcaklıklar normal değil. Muhtemelen gaz kaçağı vardır klimada gaz ölçümü yaptılar mı yoksa ellerini klimaya götürüp iyi bu ya diyip gittiler mi?
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    servis elemanları geldi. önce gazına baktılar, normal dediler. sonra üflemesine baktılar, normal soğutuyo dediler. ben de "sence bu soğukluk normal yani, öylemi" dedim. adam evet gayet güzel soğutuyo dedi.
    adama kızdım gittim eczaneden termometre aldım. dedim ya ölçüm yaptık.
    klima 17 dereceye ayarlanmış durumda iken 15 derece üflüyo. 32 derece olan bi odayı 17 dereceye düşürmen için bi hesaplama yapsan, yani bilimsel olarak konuya girsen, herhalde 17 dereceye düşmesi için gerekli zaman sonsuzluk bölü 2 falan olur. yani klima 80 bin saat çalışırsa belki odayı 17 derece yapabilir.
  • Bende sizdeki klimanın 12904 modeli var... sonu 904 ile bitenler geçen senenin inverter serisinin en alt modelleri, ekonomik serileriydi... Sanırım bu seriden çok şey beklememek lazım...

Soğutma konusunda çok sıkıntı yaşamamakla beraber, bu cihazın evimdeki diğer klimalarıma göre, yaklaşık aynı metrekare bir odayı daha geç soğuttuğunu ve ayrıca kışın ısıtmada dış üniteden metal sürtünme sesi benzeri seslerin geldiğini söyleyebilirim...

Geçen senenin ve bu senenin tüm klimalarını bosch adına Midea firması üretiyor... Bu firmanın farklı farklı kalitede ürünü var...

Boschun 12911 ve 12912 serileri biraz araştırırsanız, forumlarda mitsubishi electric modelleriyle karşılaştırılıyor, o kadar kaliteli klimalar yani... Bende de var ve çok memnunum...

Ancak dediğim gibi 904 lü seri ekonomik modeller ve çok performanslı cihazlar değil, soğutmada da gecikiyor...

• Ah ah birde servise isin dustu mu yedek parça fiyatlarını gorun küçük bir pime benzer bir şey için 90 TL isterler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: odaf

Bende sizdeki klimanın 12904 modeli var... sonu 904 ile bitenler geçen senenin inverter serisinin en alt modelleri, ekonomik serileriydi... Sanırım bu seriden çok şey beklememek lazım...

Soğutma konusunda çok sıkıntı yaşamamakla beraber, bu cihazın evimdeki diğer klimalarıma göre, yaklaşık aynı metrekare bir odayı daha geç soğuttuğunu ve ayrıca kışın ısıtmada dış üniteden metal sürtünme sesi benzeri seslerin geldiğini söyleyebilirim...

Geçen senenin ve bu senenin tüm klimalarını bosch adına Midea firması üretiyor... Bu firmanın farklı farklı kalitede ürünü var...

Boschun 12911 ve 12912 serileri biraz araştırırsanız, forumlarda mitsubishi electric modelleriyle karşılaştırılıyor, o kadar kaliteli klimalar yani... Bende de var ve çok memnunum...

Ancak dediğim gibi 904 lü seri ekonomik modeller ve çok performanslı cihazlar değil, soğutmada da gecikiyor...

iyi de o bahsettiğiniz 911-912 serileri fiyatları uçuk seviyede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• klimacı bir arkadaşım bahsetmişti dış ünitenin durduğu yer performansı çok fazla etkiliyormuş dışarısı 42 derece olan bir yerde yaşıyorsanız
    bilmeden söylüyorum dış ünite güneş alıyorsa veya bulunduğu ortam kapalı olupta kendi kendini ısıtıyorsa hatta bulunduğu ortamda birden
    fazla klima var ve diğer klimaların ısısından etkilenirsa motorlarında sıkışma meydana geliyormuş ve verimi inanılmaz düşüyormuş

hatta bu güney kesimlerde ve arabistan yarım adasında ciddi bir problem olarak görülüyormuş

dediğim gibi bilmeden görmeden ve kulaktan duyma bir yorumdur benim yazdığım
    ancak ihtimaldir öngörüdür olasıdır düşünmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

quote:

Bende sizdeki klimanın 12904 modeli var... sonu 904 ile bitenler geçen senenin inverter serisinin en alt modelleri, ekonomik serileriydi... Sanırım bu seriden çok şey beklememek lazım...

Evet fiyatlar yüksek, dediğiniz doğru... İyi malın fiyatı yüksek oluyor...
    Aslında çok yüksek sayılmaz çünkü bu klimalar performans olarak; toshiba, mitsubishi electric gibi firmaların üst seri cihazlarıyla yarışıyorlar...

Bu 12912 klimayı, her bosch bayi değil ama, bazılarında pazarlıkla 3300 tl civarına alabiliyorsunuz... Kalite ve fonksiyon olarak 4000 tl üzeri japon klimalardan farkı yok... Enerji sınıfı; A+++

Şimdi bir akrabama 12909 aldık, pazarlıkla 2300 tl ye geldi... wifi üzerinden akıllı telefonlarla kontrol özelliği, -20 derecede ısıtma kabiliyeti var...

Bakalım, kurulunca; malzeme kalitesi,performans ve özellikleri ile ilgili klima bölümüne bir inceleme yazarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: cevnibi

Ben geçen sene bu kliamadan aldım. biraz kullanınca farkettim ki pek de iyi soğutmuyor.
    daha sonra (2014'de) servisi çağırdım. servis elemanları geldi ve "klima normal çalışıyo" deyip gittiler. geçen sene öyle idare ettik. bu sene (2015'de) sıcaklar bastırınca tekrar aradım servisi ve yanlarında termometre ile gelmelerini söyledim, tam bir hafta sonra geldiler. tabi ki termometre falan yoktu yanlarında. servis elemanları klima gayet normal soğuk üflüyor dediler. gittim eczaneden termometre aldım geldim. işin açıkçası ben de merak ediyordum üflediği hava sıcaklığını.
    ölçüm yaptık ve ölçümler şöyle idi;
    dış ortam sıcaklığı;42 derece
    oda sıcaklığı; 32 derece
    klimadan çıkan havanın sıcaklığı;15.5 derece
    ve klima 17 derece soğuğa ayarlanmıştı.
    ben de sizce bu normal mi, kaç derece üflemesi gerekir diye sordum, servis elemanı bi doküman buldu ve bizim değerlerdeki sıcaklıklarda klimanın 10.2 derece üflemesi gerektiği yazıyordu.
    servis elemanı "evet biraz daha soğuk üflemesi gerekir", "ama klimanız normal çalışıyobizim yapacak bişeyimiz yok" deyip gittiler.

Sizce bu normal mi? 32 derece olan bir odayı 17 derece yapmanız klimanın 16 derece üflemesi ile mümkün olur mu? belki klimayı sonsuza kadar çalıştırırsanız evet bu mümkün olabilir.

ben bocsh düşmanı bi insan değilim ama size şunları söyleyebilirim;
    1.bu söylediklerim aynen yaşanmıştır, kurgulama yoktur, faturası halen durmaktadır.
    2. eski bocsh kalitesi artık yok, "bocsh iyi markadır" diye yaptığınız genellemeyi bence bir düşünün, ya da her ürün için "bocsh en iyisidir" diyemezsiniz.
    3.ben şahsen bosch'un bir tırnak maksını dahi almam artık.
    4.ben başka bir klima yapan satan bir insan da değilim, sadece klimasına kızan sinirlenen bir tüketiciyim.
    5.aynı sorunu bir başka markada yaşasaydım yine aynısını yazacaktım, ne bileyim siemens olur daikin olur.

yazının hepsini okuyamayanlar için özet geçeyim; bence
    Bosch B1ZMA/I18904 INVERTER KLIMAYI SAKIN ALMAYIN PİŞMAN OLURSUNUZ, PARANIZA YAZIK..

arkadaşım merhaba.siz ölçümlerinizi sanırım klimayı açar açmaz aldınız.

oda sıcaklığı 32 ve dış 42 diyorsunuz.bu durumda o klimadan hemen odayı soğutmasını veya ağız çıkış değerlerinin hemen düşmesini beklemeyin.

öncelikle size tavsiyem klimanızı hiç kapatmadan ayarlayın 24-26 dereceye 24 saat bir çalışsın.sonra klimanızı 17 ye alın birdaha ölçün.

odanız kaç m2.

birde odanızın 17 derece olması öyle kolay iş değil.hemen bunu beklemeyin klimadan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zebetosu

quote:

Evet fiyatlar yüksek, dediğiniz doğru... İyi malın fiyatı yüksek oluyor...
    Aslında çok yüksek sayılmaz çünkü bu klimalar performans olarak; toshiba, mitsubishi electric gibi firmaların üst seri cihazlarıyla yarışıyorlar...

Bu 12912 klimayı, her bosch bayi değil ama, bazılarında pazarlıkla 3300 tl civarına alabiliyorsunuz... Kalite ve fonksiyon olarak 4000 tl üzeri japon klimalardan farkı yok... Enerji sınıfı; A+++

Şimdi bir akrabama 12909 aldık, pazarlıkla 2300 tl ye geldi... wifi üzerinden akıllı telefonlarla kontrol özelliği, -20 derecede ısıtma kabiliyeti var...

Bakalım, kurulunca; malzeme kalitesi,performans ve özellikleri ile ilgili klima bölümüne bir inceleme yazarım...

hangi şehirdesiniz? aynı şartlarda bize de verir ler mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.