Şimdi Ara

Bosch autocook Pro kullanan var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba redmond rmc110 elektrikli düdüklü tencerem vardı 2 gün önce bozuldu. Tamir ettirmek yerine Bosch autocook mu alsam diye araştırdım ama pek kullanıcı yorumuna ulaşamadım. Kullananlar varsa Bilgi verebilir mi acaba

• Merhaba, Bosch autocook pro modelini bende almak istiyorum. Siz aldınız mı? Memnun musunuz? Bu çok amaçlı pişiriciler çeşit çeşit karar vermek güç. Autocook tenceresi teflonmuş. Soyulma olur mu diye korkuyorum. Eğer aldıysanız bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkange7 -- 23 Ekim 2019; 14:27:14 >
  • Evet aldım yaklaşık bir ay oldu. Çok memnunum teflonu kaliteli. Soyulma çizilme oldu. İçi teflon dışı çelik ama ben her ihtimale karşı yedek bir tencere almayı düşünüyorum. Ben elde yıkıyorum makineye koymuyorum. Zaten hemen temizleniyor pırasa fasulye incik vb birçok şey pişirdim ama daha önceki tenceremle karşılaştırırsam biri Anadolu diğeri ferrari o kadar fark var. Keşke daha önce alsaymışım
  • sernan S kullanıcısına yanıt
    Bizde aldık. İlk kullanımda sert hiçbir cisim kullanmadık kılcal çizikler oluştu teflonda. En çok bu canımı sıktı. Teflonun soyulduğu zaman kanserojen olduğunu okumuştum. Bizde elde yıkıyoruz ama yinede ilk günden çizildi. Bosch'a bildirdim ama cevap vermedi.
    Siz kitapçıkta ve uygulamada yer alan tarifler dışında denemeler yaptınız mı?
    Şu ayarda şunu şöyle yapın süper olur dediğiniz tarifler var mı? Çalışma mantığını çok anlamadım. Kızartmayla alakası olmayan bazı tarifleri kızartma modunda yapıyor tarif kitabı mesela?
  • Benim eski tencerem içine koyduğum kemikli et yüzünden çizik çizik olmuştu 2. Kullanmada. Ama bunda öyle bir sorun yaşamadım hatta çok kullanmama rağmen en ufak bir çizik Yok. Tarif kitapçığına sadece neyi nasıl yapıyor diye baktım işin Aslı çok bizim damak lezzetimize uymuyor. Normal yemekleri genelde yavaş pişirici modunda yapıyorum et haşlama tavuk haşlamayı ise pişirici moda getirip sonra yüksek basıncı seçiyorum. Normal tencerede 4 saatte pişmeyen köy tavuğunu yüksek basınç uzun programa ayarladım 18 dakika da erleri ve kemikleri ayrılmıştı
    Kızartma programını kullanmadım hiç
    Fırınlamayın kullandım normal fırında 60 dakika civarında pişen İzmir köfteyi 18 dakika gibi bir sürede pişirdi lezzeti de süperdi
    Çizik konusunun peşini bırakmayın ben eski elektrikli tenceremde 3 kez yedek tencere almak zorunda kaldım zararlı sonuçta. Gerçi bunda alüminyum yok çelik var ama olsun. Ben her ihtimale karşı yedek tencere de almayı düşünüyorum. Ama size verilen tencere çizikti belki de . Aldığınız yerle görüşün mutlaka

• sernan S kullanıcısına yanıt
    1 ay olmuş konuyu hortlatayım dedim :) Tarif kitabı dışında Autocook hakkında hiç bir bilgi yok. Kendi denediğiniz ve memnun kaldığınız bazı tarifleri paylaşmanız mümkün mü? Mesela kumpir denediniz mi? Patates hangi fonksiyonda istenilen şekle ulaşır? Fırında tavuk yapmak istesem ne yapabilirim? İnternette bulduğum herhangi bir tarifi bu cihazda uygulamak istesem nasıl yapabilirim? Çok teşekkürler şimdiden.
  • Merhaba kumpir denemedim... pırasa, havuç borani , İzmir köfte , gerdan ve incik yaptım . Tarif kitapçığındaki yoğurtlu tavuğu denedim ama beceremedim sanırım pek iyi olmadı. Taze fasulye kitapçıktaki süreyle dazla diri kaldı ben kendim ayarladım süreyi. Fırında karnabahar yapıyordum buntencerese yaptım gğel oldu. Bir arkadaş kek yapmış o da güzel olmuş ben denemedim. Süreler biraz hissen oluyor sanırım bir de bir süre kullanmayınca sıfırlandı bendeki pratiklik başa döndüm ama kullandıkça alışıyor insan .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.