Şimdi Ara

BÖLÜM SEÇİMİ İÇİN GÖRÜŞ YARDIM ÖNERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SLM ABİLER ABLALAR. BU YIL SINAVA GİRDİM. TERCİH YAPIP ÜNİVERSİTEYE BAŞLAYACAĞIM. 3 BÖLÜM ARASINDA GİDİP GİDİP GELİYORUM. BU 3 BÖLÜMDE DE YETENEKLİ OLACAĞIMI BİLİYORUM ŞUAN İÇİN NE İŞ YAPTIKLARINI BİLMESEMDE HER ÜÇÜ DE İLGİ ALANIMA GİRİYOR ÇÜNKÜ...

BU 3 BÖLÜM:

1. ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VEYA TEKNİKERLİĞİ
    2. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ VEYA TEKNİKERLİĞİ
    3. MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ VEYA TEKNİKERLİĞİ

FORUM İÇERİSİNDE BİR SÜRÜ KONUYU BAŞINDAN SONUNA KADAR OKUDUM BU BÖLÜMLERLE İLGİLİ AMA SONUCA ULAŞAMADIM BU YÜZDEN BU KONUYU AÇMA GEREKSİNİMİ DUYDUM. BENİM ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BİRŞEY VAR. ALLAH RIZASI İÇİN BÖLÜM VE MESLEKLE ALAKADAR OLANLAR, BU İŞLERDE MESLEKLERİNİ İCRA EDENLER BİLGİLARİNİ PAYLAŞABİLİRLER Mİ?

1. NEREDEN MEZUNSUNUZ?
    2. KAÇ YILDIR ÇALIŞIYORSUNUZ?
    3. NE KADAR MAAŞ ALIYORSUNUZ?

KONUYLA İLGİLENECEK VE YARDIMLARINI ESİRGEMEYECEK ARKADAŞLAR DÜRÜST ŞEKİLDE BİLGİLERİNİZE ÇOK ÇOK ÇOK İHTİYACIM.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx-logx -- 3 Nisan 2011; 19:52:10 >

• yardım bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_dream38 -- 3 Nisan 2011; 22:28:57 >
  • up?
  • Bilgisayar müh. : Çooooook iyi bi yerden mezun olmalısın gerisi korsan CD dükkanı açıyo
    Makina: İstediğin yerden mezun ol işin var hemde özel şirketten bile ben hayatımdan bu bölümden işsiz olan görmedim tanıdığım var adam zonguldak karaelmastan mezun bilirsin türkiyenin en kötü 5. üni. si seçildi. Şu an özel bi şirkette 8.000 tl aylık alıyo buna ülkemizde ihtiyaç çok var sen makinaya git bence neresi olursa olsun git bu bölüme. Çokda zevkli mesela bi alet var bununla tank bile tasarlarsın o derece. Sakın bilgisayara gitme bildiğin gibi kolay diil devamlı bilgisayar başındasın gözlerin felç olur hatta sıkılmaya başlarsın zaten bilgisayar bölümünde herangi bi satır hatası yaptımmı vay haline artık nerede hata oldu arada ara sana şunu diyim zombi gibi mezun oluyolar. okuldayken adam boş zamanında kendine pinpon oyunu yazıyo onu oynuyo. Ama makina bölümü gerçekten süper bi bölüm git bence.

• kardesım bu bolumlerde okumadım ben.. ama sana şunu sölim üniversıte de cok onemlı..

ıstanbuldakı bı unıversıteyle anadoludakı bı unıversıte arasında dag kadar fark var emın ol..bu egıtımı olarak degıl yanlıs anlasılmasın..

ben ondokuz mayıs unıde okudum..bızım burda 9 eylulde okuyanlardan hıcbı fark yok egıtım acısından.. arkadaslarımın derslerını de gördum ege dekılerın derslerıne de girdm.. eğitim kitap aynı..ama isim denen bısey var ya hanı..

mezun olup iş aramaya basladıgın zaman sen ıstersen en ıyı dereceyle bıtır..adam marmarada okudum dedıgı zaman bitirme derecesı senden düşük olsada onu işe alıyorlar cunku marmarada okumus..anlatabıldım umarımm..
  • BU ARADA ESKİ NİCKİMLE KONU AÇTIM. ŞİMDİ DE GİRİP CEVAP YAZAMIYORUM NASIL OLMUŞSA ENGELLENMİŞ BİR ŞEKİLDE. NEYSE BURADAN DEVAM EDELİM. BİLGİSAYARDAN HİÇ SIKILMAM GÜNÜN 15 SAATİ BAŞINDA DURABİLİRİM ÇOK ZEVKLİ GELİYOR. MAKİNA DİYEN ARKADAŞ İÇİN DİYORUM. O 8 BİN LİRA MAAŞ ALDIĞINI SÖYLEYEN KİŞİ SANA YALAN SÖYLEMİŞ BİRADER. ALLAH RIZASI İÇİN DÜRÜSTLÜK İSTEDİM. O PARAYI ODTÜ'DEN MEZUN MÜHENDİS BİLE ALAMAZ. HURAFE O. HATTA KEDİDİR O KEDİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Bilgisayar müh. : Çooooook iyi bi yerden mezun olmalısın gerisi korsan CD dükkanı açıyo
    Makina: İstediğin yerden mezun ol işin var hemde özel şirketten bile ben hayatımdan bu bölümden işsiz olan görmedim tanıdığım var adam zonguldak karaelmastan mezun bilirsin türkiyenin en kötü 5. üni. si seçildi. Şu an özel bi şirkette 8.000 tl aylık alıyo buna ülkemizde ihtiyaç çok var sen makinaya git bence neresi olursa olsun git bu bölüme. Çokda zevkli mesela bi alet var bununla tank bile tasarlarsın o derece. Sakın bilgisayara gitme bildiğin gibi kolay diil devamlı bilgisayar başındasın gözlerin felç olur hatta sıkılmaya başlarsın zaten bilgisayar bölümünde herangi bi satır hatası yaptımmı vay haline artık nerede hata oldu arada ara sana şunu diyim zombi gibi mezun oluyolar. okuldayken adam boş zamanında kendine pinpon oyunu yazıyo onu oynuyo. Ama makina bölümü gerçekten süper bi bölüm git bence.

adam haklı bılgısayardan sogudum bır zorno için acıyom pcyi

• UP..
  • Elektronik ve haberleşme mühendisliği düşünür müsünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cortez01

Elektronik ve haberleşme mühendisliği düşünür müsünüz?

Neden?
  • mesajım dursun.
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx-logx

quote:

Neden?

Geleceği olan bir meslek gibi geliyor bana. Elektronik destekli iletişim aygıtları, uydular, telsizler, telekomünikasyon, elektro manyetik alanlar ve mikrodalga tekniklerini falan görüyorlar. Yada sizin bahsettiğiniz 3 bölümü birleştiren mekatronik mühendisliğini düşünebilirsiniz onun da geleceği var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fx-logx

quote:

Neden?

Geleceği olan bir meslek gibi geliyor bana. Elektronik destekli iletişim aygıtları, uydular, telsizler, telekomünikasyon, elektro manyetik alanlar ve mikrodalga tekniklerini falan görüyorlar. Yada sizin bahsettiğiniz 3 bölümü birleştiren mekatronik mühendisliğini düşünebilirsiniz onun da geleceği var.

Mekatronik mühendisliği değil sadece teknikerliği olabilir çünkü müh. yok bu şehirde.

Arkadaşlar ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum ama bu kadar dh'ci içinde çok ama çok az ilgi gördü konum okuyup geçmeyin allah için bir çoğunun ortak ilgi alanına giriyor bu konu hemde benim gibi olan arkadaşlara faydası yararı olur. Bi yaralı parmağa işeyin ne var. konuşun paylaşın. bilgi paylaştıkça güzeldir.

• up.
  • z UP.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.