Şimdi Ara

BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
9.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the-revival

Görünüş olarak güzel fakat motor olarak iyi bir performans sergileyeceğini zannetmiyorum

351 beygir güç ve 800Nm tork üretecek. 0-100 Km hızlanmasını 4.8 saniyede yapacağı belirtilen otomobilin en yüksek sürati 250Km olacak.

Yakıt tüketimine girmiyorum bile.
  • Güzel tasarım kesinlikle
  • süper tasarım...
  • İşin gerçeği bu tasarımda çıkmayacağı kesin.motor tertibat aynı olabilir ama şı bilinmeliki konsept arabalar "her zaman" bir sonraki nesile ışık tutacak şekilde tasarlanır. Bu arabada mesela motorunu, teknolojik olarak ayrıntılarını, aerodinamiğini vs.vs alacaklardır kanımca. birebir bu konseptte üretseler ". arabanın fiyatı bi ferrariyi tutacağı kesin gözüyle bakıyorum...Bizim buradan çıkaracağımız ilerideki nesillerde ileri modellerde bu arabın izlerini göreceğimizi bilmek. Geçen ay veya ondan önceki ayda mazda aynı işi yaptı ve konsept otomobil tasarlardı.yeni nesillere bi göz atmak lazım ne kadarını almış, konsept otomobilin farklarını....
  • Tasarım güzel fakat pek kullanışlı gelmedi gözüme.
  • BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor

BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor

• Tasarımdan ziyade modelin teknik özellikleri dikkate alınmalı şu aşamada.

"BMW cephesinden gelen bilgilere göre üç silindirli dizel motor ve iki elektrik motoruna sahip olacak Vision EfficientDynamics'in yol versiyonu, 351 beygir güç ve 800Nm tork üretecek. 0-100 Km hızlanmasını 4.8 saniyede yapacağı belirtilen otomobilin en yüksek sürati 250Km olacak.
    ...
    Yapılan açıklamaya göre aracın yol versiyonu 100 Km'de sadece 3.7 litre yakıt tükeyecek ve emisyon değeri 99 gram/kilometre olacak."

Tasarımı değiştirilir sorun değil.
  • Hangisi daha önce tasarlandı bilmiyorum ama Citroen GT ye benziyor(ya da GT buna benziyor)

• Konsept otomobiller çoğu zaman böyle ilginç tasarımlara sahip olmuşlardır. Önemli olan kaput altındaki teknolojidir. Büyük ihtimalle bu teknolojiyi, küçükten büyüğe bir çok yeni BMWde görücez. Sanırım yaklaşık bir 10 yıl içerisinde Türkiyede de hibrid otomobiller alınabilecek düzeylere gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 8 Ekim 2010; 10:09:27 >
  • Arkadaşlar böyle bir arabayı hangi yolda süreceksiniz ve parketmek için otobanda yer mi kiralayacağız ???
  • Hızı elektronik olarak sınırlandırılmışmış :D cracklenir hacklenir hızı bi şekilde arttırılır bi nevi overclock ::P :):)
  • airbag bile yok arabada. testten geçemez bu haliyle lol
  • bunlar için düz bir asfalt yaptırmak gerekir şayet ankarada binilebileceğini sanmıyorum şehrin yer bir yanında metro çalışmaları, doğalgaz için kazılmış yollar mevcut. dün broadway in bile altı sürttü bu asılı kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapici

Hangisi daha önce tasarlandı bilmiyorum ama Citroen GT ye benziyor(ya da GT buna benziyor)

bu daha şekil duruyor..
  • Araba sanki göründüğü haliyle satılacakmış gibi yorum yapıyorsunuz.
  • aşık oldum resmen tasarıma harika olmuş

şuna baksana ya panter resmen önü
  • herkesin dediği gibi tasarımı ilginç

bana göre arkası biraz daha iyi olabilirdi
  • Şirketler konsept araçlarını tanıtmaya başladı. Hatta Renault üretime başlıyor. Tasarım olarak Renault Fluence ZE de fena değil.
  • çok yüksek teknoloji tipi var yavv
  • wow tasarımlar aşmış kendini uzay tipi kasalar çıkmaya başladı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.