Şimdi Ara

bmw nin ithalatcı ve anabayii fiyat farkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıfır full m paketli 320d cabrio bmw 75000 euro ithalatcı galeride
    sıfır türkiye paketli 320d cabrio 84.000 euro bmw borusanda

sizce bu fiyatlar ilginç degilmi galerinin ithal ettigi bmw full donanımlı az önce bmw sitesinde kendi aracınızı tasarlayın diye bölümde 84.000 euroluk araca galerinin ithal ettigi aracın opsiyonlarını koydum fiyat 100.000 euro oldu.
    yani borusan bmw nin yaklaşık 100.000 euro ya sattıgı bmw yi galeriler 75.000 euroya satıp para kazanabiliyorlar.

galerideki bmw 320d cabrio

• araç pertten çıkmadır

şaka bir yana gerçekten okadar fiyat farkı nasıl olabiliyor galeriler garantisiz araba mı getiriyor veya borusan milleti mi kazıklıyor
  • Araç dehşett
  • borusanı suçlamak istemiyorum aynı olay audi içinde geçerli geçen gün arkadaşım floryada bi ithalatçı galeriden sıfır audi a6 2.0 tdi full donanımlı aracı 65.000 euroya aldı.audi sitesine baktım standart aksesuarlısı 63.000 euro bu araca benim arkadaşın aracındaki opsiyonları ekleyince 80.000 euro oluyor.
    acaba bu ithalatcı firmalar dahamı ucuza getiriyor.
  • bildiğim kadarıyla ana sebep distribütörün üslenmek zorunda kaldığı ekstra maliyetler
    mesela bayii ve servis ağı kurma, satış-pazarlama, garanti gibi

ithalatçı ise direk al üstüne 3 koy ve sat
    bi de bazı ithalatçıların günahı almıyım ama aracı ülkeye sokarken vergisini düşük göstermek için türlü oyunlar, yan sanayiden alınıp sonradan eklenen donanım paketleri (m paket BMW, sonradan yaptırılmış deri koltuklar gibi) gibi şeyler yapıldığını çokça duydum
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_BUTZ

bildiğim kadarıyla ana sebep distribütörün üslenmek zorunda kaldığı ekstra maliyetler
    mesela bayii ve servis ağı kurma, satış-pazarlama, garanti gibi

ithalatçı ise direk al üstüne 3 koy ve sat
    bi de bazı ithalatçıların günahı almıyım ama aracı ülkeye sokarken vergisini düşük göstermek için türlü oyunlar, yan sanayiden alınıp sonradan eklenen donanım paketleri (m paket BMW, sonradan yaptırılmış deri koltuklar gibi) gibi şeyler yapıldığını çokça duydum

evet bu olayı bi arkadaşımda söylemişti gümrükde bi vergi oyunları dönüyormuş.
  • Galerilerde satılan çoğu aracın deri döşemeleri sanayide yaptırılıyor.

Bu konu daha önce forumda tartışılmıştı.

Bazılarına replika jantlar takılabiliyor.

Ama yinede bu kadar fiyat farkı olması düşündürücü.
  • Borusan'da da 100k euroluk bi arabayı 100k euroya da kimse almıyor.Baya indirim yapıyorlar ama galeri fiyatlarının seviyesine inmesi mümkün değil.Galeri arabalarının da garantisi yok.Biraz daha fazla verip garantili araba almak bence daha mantıklı.
  • borusan bmw leri tabiki galeriden çok daha ucuza alıyor orasıda ayrı bir konu
  • Nasıl garantisi olmaz anlamıyorum. BMW alıyorsunuz, yepyeni fabrika çıkışı ve BMW bu araca uluslararası garanti veremiyor mu? Ben araç alıp yurt dışından kendim getirince garantisi aldığım ülkenin dışında bitiyor mu?
  • Hemen izah edeyim. Borusan Distrübitör'dür. İthal bmw'leri galeriler satar. Şimdi fiyat farkına gelecek olursak , Borusanın aracı ile ithal galeri aracı aslında aynı fiyat. Fakat , galerici aracı full donanım yaptığı zaman faturayı düşük keserek yani düşük göstererek daha ucuza getirmiş oluyor ayrıca yetkili dist. olmadığı için kendi karınıda daha düşük tutabiliyor. E borusanın reklamıydı tanıtımıydı organizasyonuydu e tüm bu unsurlar fiyatı etkileyen temel sebepler aslında.

Kısada hisse , galerici aracı doldursada boş oğlu boş'ta getirse aynı paraya satacağı için full dolduruyor. Galeriden araç alan müşteri kitleside belli dolu araç istediği için herkesin işine geliyor alan memnun satan memnun. Ayrıca galeri ithalatı bmw'lere 1 sene boyunca borusan belli bir limitleme ile servis hizmeti de veriyor.

Mesela borusan doğal olarak daha uzun tutar teslim süresini ama etilerden falanca galeri size 1 gün içinde plaka çıkartıp akşamına aracı sizin altınıza hazır eder sizde binip istediğiniz restaurant'a gidip vitrrine çekersiniz. Olay bu kadar basit.

• LAST_DRIVER sunar...
  • Site ağladı fiyatlara, çöktü gitti...

• quote:

Orjinalden alıntı: cemy22tr

bu araç sonradan sanayide deri yapılmışa sonradan yan sanayi m pakete falan benzemiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: LAST_DRIVER

LAST_DRIVER sunar...

Yine başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Galerilerde satılan çoğu aracın deri döşemeleri sanayide yaptırılıyor.

Bu konu daha önce forumda tartışılmıştı.

Bazılarına replika jantlar takılabiliyor.

Ama yinede bu kadar fiyat farkı olması düşündürücü.

Yapan galeriler var , yapanlarıda yaptırdıklarınıda tüç aşşağı beş yukarı biliyoruz da..

Sadece galeriden araç alacak olanlara tek yapabileceğim kıyak aracın ithalat faturasını istemeleri orda detaylı yazıyro araçta ne var ne yok ..

Olmazsa vermek istemezlerse almayna ile bağlantıya geçin bi şekilde hallediyorlar faturayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 19 Haziran 2009; 21:07:26 >

• normal donanımlı 316i yi kaça getirirler acaba herhalde golf fiyatına satarlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemy22tr

normal donanımlı 316i yi kaça getirirler acaba herhalde golf fiyatına satarlar.

Kendileri ile bir görüş derimde onlar daha çok satılacak araç peişndeler. Mesela geçen seneye kadar 325 coupe/cabrio getirmiyordu borusan. Oysa galeriler çatır çatır full donanım satıyorlar. : )
  • borusan bunlara nasıl sesini çıkartmıyor hayret dogrusu bide şu vw araçlara el atsalar doguşoto ne yapıcagını şaşırır.
  • 1- faleri kimi donanımları yan saniyi olarak ekliyip gümrük+ötgv+kdvödemiyor

2-BORUsan

mercedes grey market bile olsa garanti veriyor, o da mercedes farkı...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.