Şimdi Ara

BMW E87 1.16i DRIFT BOX OLCUMUM 0-60 VE 0-100 (100-150 de eklendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
6
Favori
9.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonuç beni şaşırtmadı kullanan herkes ne kadar hantal olduğunu söylüyor.
    Fabrika verisi 9.9 sn olan Civic'in de ölçseniz 11 gibi bir şey çıkaracağını tahmin ediyorum.
  • Benim otomatik civic ile aynı hemen hemen.
  • Bir de aynı motor 3 kasa da ne işler çıkartıyor acaba.

Benim Cruze'un kağıt üzerinde ki halinden daha performanssız.
  • Lastiklerim de yeni zaten sifir patinaj ile kalktim zaten.

Manuel olsa belki sure daha iyi cikardi cunku Z06 da Manuel F360 modena da Vites degistirme surem 0.11 saniye..

Otomatikte ilk degisim 0.89 ikinci degisim ise 0.81 otomatik viteste kotu sure cikmasinda bir faktor.
    ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Lastiklerim de yeni zaten sifir patinaj ile kalktim zaten.

Manuel olsa belki sure daha iyi cikardi cunku Z06 da Manuel F360 modena da Vites degistirme surem 0.11 saniye..

Otomatikte ilk degisim 0.89 ikinci degisim ise 0.81 otomatik viteste kotu sure cikmasinda bir faktor.
    ..

Bakimi gelmis olabilir belkide.Ayrica zaten siz daha iyi bilirsinizde bagaj bos muydu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

100-200'e de bakmak gerekli bence.
    Sonuç beni şaşırtmadı kullanan herkes ne kadar hantal olduğunu söylüyor.
    Fabrika verisi 9.9 sn olan Civic'in de ölçseniz 11 gibi bir şey çıkaracağını tahmin ediyorum.

Yani 100-200 de olcmek isterim de hangi 1.6 atmosferik arabayi bu konu da referans alacam ki

olctugume degmez. Ancak soyle olur olcerim simdi inip bos yolda.. Gun gelir baska dengi bir arac ile olcum yapip oyle degerlendirmem mumkun olur..

asagi inip olcsem mi napsam simdi kanima girdiniz
    haa
  • selam,

bu araba otomatik değil mi? 116i otomatik şanzımanla uyumsuz ve ciddi bir aktarma kaybı var. ilk kalkışta çok tepkisiz.

sınıfındaki araçlara göre yavaş değil, ilk kalkışı ağır ama benzer güçte, örneğin 1.6 FSI otomatik Golf ile deneyin benzer yürüdüğünü görürsünüz.

şunu da ekleyeyim, 1.6 valvetronic motor verimsiz değildir, aksine kaliteli bir motordur. ama şaftı çevirirken zaten zayıf olan torkunda oluşan kayıp 320i'lere göre kendini daha fazla belli eder. ayrıca bu motor hafif araçlarda değil, yüksek ağırlıkta ve arkadan itiş otomobillerde kullanılıyor. bir motorun kalitesini ifade ederken gövde ve aktarma özelliklerini geri planda bırakmak olmaz.

manuel bir 116i ile benzer sınıfta 1.6 atmosferik bir aracı deneyin, sonuçlar bu motor verimsiz diyenlere, özellikle hız arttıkça şaşırtıcı gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 27 Temmuz 2012; 0:48:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

quote:

..

Bakimi gelmis olabilir belkide.Ayrica zaten siz daha iyi bilirsinizde bagaj bos muydu

Bagaj da bostu benzin deposu da isik yaniyor zaten suan... Bakimi gectigimiz hafta yaptirdim. bujilere kadar degistirdim.
  • quote:

quote:

quote:

..

Bagaj da bostu benzin deposu da isik yaniyor zaten suan... Bakimi gectigimiz hafta yaptirdim. bujilere kadar degistirdim.

Tum kaynaklari harciyorum.13 sn saka gibi.Bmwyi savunacak baska nokta kalmadi.Bunun motoruna da bi el ativerin o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Atasehir taraflarin da olan varmi teste cikalim haydi...

Candan nerdesin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Milletin beğenmediği Civic 1.6 atmosferik ile 10 saniye altında.

Herkesin öve öve bitiremediği, aktarması inanılmaz, yan makinası, drift canavarı, arkadan itiş BMW 13 saniye.

Harbiden verimsiz ötesi, gitmeyen bir motor koymuşlar.

kim e87 bmw yi övmüş yan makinasi drift canavarı demiş aktarması inanılmaz demiş ya yoruma bakarmısın e87 1 serisi çöptür çöp 116ları.kimsenin övdüğü falanda yok

haa konuyu honda bmwden iyi demeye getirceksen bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Ateistler bunu da acıklasınlar ? Çok fazla çıkmış be abi.

tam da aklıma bu laf gelmişti

BMW E87 1.16i DRIFT BOX OLCUMUM 0-60 VE 0-100 (100-150 de eklendi)

Serhat Beg benim Cruze'a gözükme bak plakamı ezberlersin.

• Vette'den sonra eziyet gibi gelmiştir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

..

Tum kaynaklari harciyorum.13 sn saka gibi.Bmwyi savunacak baska nokta kalmadi.Bunun motoruna da bi el ativerin o zaman

Bu değerler bence gayet normal sonuçta 1.6 atmosferik bir motordan bahsediyoruz.

2. viteste 0-100 ü tamamlamış ve ilk geçiş 0.89 ikinci geçiş 0.81 saniye:1.7 saniye yapar

Serhat arkadaşımız 0.11 saniyede vites değiştirebiliyorum diyor yuvarlak hesap 0.20 desek

1.5 Saniye düştüğümüzde aracın manuel performans değeri ortaya çıkıyor 11.5 saniye bence gayet normal

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Ateistler bunu da acıklasınlar ? Çok fazla çıkmış be abi.

tam da aklıma bu laf gelmişti

Serhat Beg benim Cruze'a gözükme bak plakamı ezberlersin.

Valla gecenler de benzinlikte atesli bir genc ile sohbet ediyordum

E92 3.35i vardi nasil yuruyor mu bari diyerek espiri yapti.. Cok memnunum diyemedim..

Bekle iki dk diger arabayi alip geleyim diyemedim gelmedi icimden acidim sanirim
    :)

• Benim araba iyi bile yürüyormuş o zaman.
  • 1200 küsür kilo 116HP şaft kullanan arkadan aktarmalı üstüne otomatik vitesli araç.
    Kaç sn olacak ki? 12 olsa hızlı mı kabul edilecekti? Zaten aynı aracı özümsemiş olan bir forumdaşımız saat veya video ölçümüne kronometre tutup ölçseydi süre 11-12 arası çıkardı. Ölçülen bütün sürelerde süreyi kısaltıcı yönde faktörler varken. DriftBox ölçümü yadırganmış doğal olarak.
    Kadran sapmasından emin değilim ama muhtemelen aracın kadranı Driftbox 100km/h verisini kaydettiğinde 102-105 arası bir değer gösteriyordu. Bu 100-105 arasındaki süre bile sonucu ciddi etkiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Benim araba iyi bile yürüyormuş o zaman.

Ciddi bir olcum yapip denemek lazim hatta ayni zaman da aracin ecusune baglayip degerleri not almak lazim..

Drift box un verileriyle karsilastirip oyle karar vermek lazim

Sunun gibi...

• Bu box benim arabayı 11 saniye çıkarır rahat
  • quote:

Bunun kadar profesyonel değil ama gps cihazıyla yaptığım ölçüm, + - 0.2 sn farkeder.

O kadarcık farkları da gözardı etmemde sakınca yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.