Şimdi Ara

Bmw 7 Serisine 2.0 Motor Geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel motorda gelecekmiş

+++

Kesinlikle
  • Ya zaten öyle bir motor var bmw de
  • Hatta 245 hp olan modeli bile var. Üstüne x.drive ı da eklersen tadından yenmez. Bakınız 528i (245 Hp) xDrive Motor hacmi 1997 cm3
  • 2.0 dizel 245 bg olmayacak iş değil ama bmw modele göre motor çıkartan bir marka değil hali hazırda zaten benzer ağırlıkta olan ve hep benzer motorların kullanıldığı x5 gibi bir aracı var. Onda yeni kasada kullanmaya başladığı 218 bg'lik motoru yeni 7 serisi'nede adapte edecektir gayet fazlasıylada yeterli bir motor bu 8-10 yasındaki 3.0 dizelleride yiyebilecek bir motor

• Bende bunu demek için yazıyordum. Bence de Bmw AG, kendisini fazla sıkıntıya sokmaz. Hali hazırda, 218 lik motor var zaten. 7 serisine 218 psyi takar. X.drive de ekler büyük bir ihtimal. 2.0 motordan 245 alınır mı dersen de bence de alınır. Ancak bmw mevcut motorları kullanıyor. 7 serisine kıyak geçer mi bilemem.
  • 4007 kullanıcısına yanıt
    190 diyecektin herhalde dostum
  • Eski nesil 184. Haklısın dediğin gibi yeni nesil ve şuan mevcut motor 190/400
  • 7 serisinde 2 litre motor zaten vardı yeni birşey değil bu.
  • 2.0 hybrid için şimdiden para biriktirmeye başlayalım
  • 716D EfficientDynamics Edition bekliyordum ben ama bunun vergisi çok olmaz mı?
  • Kac kurus isterler buna acaba.

• bmw 7 ye 2.0 motor mu olur ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

Opel 1.6 dizel'den 420Tork, 160Bg elde ediyor.

BMW M5D'de 740tork 380 beygir güç elde ettiği bir 3.0 dizel makinesi var.

2.0'dan 240 beygir elde etmek hayal değil.

Opel icin bahsettiginiz motoru nerde gordunuz haber yada vi arabadami? Varsa bi link aliyim.

Bikac ay evvel renaultun 1.6dci cift turbo 160 yada 170 beygirlik bi motor urettigi yazilmisti bu forumda her neyse...

Bmw mercedeste 1.6 motor nedir derken adamlar 7 serisine 2.0 motor koyacaklar. Sacmaliktan ote birsey degil bu. Olurda cikarsa forumda bmw 5 mb e ile passat arasinda kalanlarin yeni bi tercih secenegi ortaya cikacak.

Gelecegin konusu 725 mi oassat mi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

Bununla ilgili yabancı bir sitede denk gelmişti. şu an kullanılan 1.6 136Bg makine orta güç seviyesi diye adlandırılıyor. 160Bg yüksek güç seviyesi. Seneye filan geleceği söyleniyor. En son 1 ay kadar önce OPEL bayisinde çalışan bir tanıdığım da ALmanya'da bu motora sahip bir aracı test ettiğini söyledi.

160 bg tamam da 420 tork çok geldi....
    2.0 olanlar o civarlarda. bir yanlışlık var bence verilerde.
  • motor hacmi küçüldükçe bu araçların daha çok kesime hitap edeceğini sanan insanlar var. Şaka gibi.
    Adamlar teknolojisini yeniliyorsa karşılığını alır..

50 bin liralık araba olmuş 80 bin lira.. siz sanıyor musunuz ki, bu saçma sapan ötv sisteminden daha az zararla kotarmış bir motor yapısında olan aracın fiyatının şuan ki halinden ucuz olacağını... Güldürmeyin beni..

Daha çok kar etmeyi bekleyen ithalatçı firmalar ellerini ovuşturyor....

Bakınız, 1.600 cc hacimde bulunan 100 küsür beygirlik saçma sapan D sınıfı araçların fiyatlarına..

b*k gibi motorlar ile daha kısa ömürlü, bol turbo masraflı günler diliyorum.. Sağ şeritten devam edelim lütfen..

Not: bu başlıkta mesele bu değil, bu segmentte bir aracın bu hacimde bir motor ile tercih edilebilecek bir teknolojik yapıya sahip olması ve kullanıcısını tatmin edecek olmasıdır..

İyi forumlar..

• Bizim yollarda gözükmek istiyor tekrardan.Ama hybrid olmazsa 2.0 litre adamı çok yorar o arabada.
  • BMW 7 Serisi (730Li) 2016 | Showroom İncelemesi

• 1.3 multijet olsun. Vergi avantajı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Model V6, V8, V12 turbo motorlarla birlikte 2.0 litre

Güzel güzel V6, V8 diye giderken 2.0 litre yazısı olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.