Şimdi Ara

BMW 520i e39 mu (98-2000 arası) vs. Accord 2.4 executive mi (2004 civarı) !!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kalp bmw der mantık accord
  • Accord
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirdiesel

Kisaca aciklayayim

Su ana kadar degistirilen veya tamir edilen parcalari asagida siraladim. Yaninda parantez icinde zorunlu (Z) ve keyfi (K) olarak aciklama yazdim. Aracimi 52bin kmde oladim simdi yaklasik 110binde.

Havalandirma motoru ön direnci (Z)
    Termostat (Z)
    Sol ön kapi contasi (K)
    bir adet arka park sensörü (Z)
    Sol ön amatisör üst baglantisi tamiri (Z)
    Sag ön far reflektör ve su alma problemi tamiri (Z)
    Ön sag sol viraj demiri baglanti cubuklari (Z)
    Bagaj kapagi mekanizmasi tamiri (Z)
    Ön cam etrafindaki conta (K)
    CD Changer tamiri (Z) 240 lira diyorlar
    4 disk balata degisimi (Z)
    Tekrar ön disk balatalari degisimi (Z)
    sonra Ön diskler tornalandi (Z)

kendim makine mühendisi oldugum ve elimden geldigi icin bana pahaliya gelmedi tüm isler ama disarida yaptirmaya kalksan ömür gider.

Listeye her arabada sarf malzemesi olan akü ,lastikler, filtreler, yag, paspas, vs. eklemedim tabiiki.

535i nasıl acaba onu merak ediyorum

• 2.4 Accord'a karar verdim gibi, ama bir sorun var;

MTV kasko sigorta bedelinin %5'ini geçerse bir alt motor diliminden vergilendiriliyor olması gerekiyor.

2005 accord executive için aşağıdan baktım;
    http://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631
    sigorta bedeli:
    061119 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTIVE 2005 36.700,00 ₺
    061119 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTIVE 2005 36.700,00 ₺

36700 * 0,05 = 1835 lira

araç 7-11 yaş grubuna giriyor ve vergisi: 781 * 2 = 1562 tl
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Yani kasko bedelinin %5'inden yüksek değil. Ama ısrarla forumlardaki bu senenin postlarında "2005 ve altı accord 2.4'ler bir alttan vergi öder" deniyor.
    Millet tamamen kafadan sıkıyor mu yoksa kaçırdığım bir ayrıntı mı var? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar, yoksa 6 ayda bir 800 lira vergi vereceksem bu arabadan vaz geçeceğim.

• crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    2014 de 2003 modeller 12-15 yaş grubuna giriyor.
    2400 motor 2004 ve 2005 modeller, 1620 tl mtv verecek.
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/kasko2013/HONDA.htm?sayfa2013=fileadmin%2Fkasko2013%2FHONDA.htm&test=Sonu%E7lar
    Tip kodu 119 u inceleyin.
    Gib.gov da ki gibi 29900 tl ise bir alt dilimden ödersiniz.
    Ama kasko değeri 2014 de ne olacak, önemli olan 2014 de ki değeri.
    32400 den az olması için dua etmeniz lazım.
    Bıçak sırtı birşey.
    .
    1998 model bmw 520i alırsanız, yıllık 256 tl vergi verirsiniz.
    Arta kala para ile ufak tefek masraflarını karşılarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Aralık 2013; 10:35:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2004-2005 accord ile 2008 camry nin vergisi aynıymış?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2008-toyota-camry-2-4-145116139/detay

• dusunmeklazim kullanıcısına yanıt
    I6 motorlara ek olarak 535ilerin motorunda da sıkıntı çıkabiliyor. E39 V8 Motorlarda kronik hastalıklar var. (Zincir uzaması, Su ve yağ pompası arızası, Motor kulakları)
    Ne kafadan sıkması kardeşim. Görüldüğü gibi işte, bir alt dilimden ödeniyor. Yapmanız gereken; sigortacınızdan aldığınız formu, standart bir dilekçe ile Taşıtlar Vergi Dairesi'ne iletmek...

61 119 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTIVE 0 0 0 0 0 44100 39400 33300 ( 29900 ) 26700 23400
  • bence accord alın 2.4 motora 1.8 vergisiyle binmek var +daha yeni ve performanslı bir araç sonunda
  • accord'a iyice karar verdim gibi,

bir araç buldum kanalizasyon kapağına çarpmış alttan, pert kaydı yok, şanzıman alt kapağı değişmiş vs 7000tl hasar kaydı var 26500'e bırakacak, executive

bu hasar kaydı başıma bela olur mu yoksa düzgün yapıldı ise (kaskodan servisinde yapılmış) bir sorun olmaz mı?
    gerçi satarken ön yargı ile yaklaşılacak, aynı şu an benim yaptığım gibi

ilk otomatik aracım olacak, otomatik şanzımanın bir insanı ne kadar üzebileceği hakkında tecrübem yok
    acaba diferansiyel falan da dağılmış mı, şanzıman dişlilierinde bir şey olmuş mu sormak lazım

bir arayayım az sonra
    3 parca boyalıyı al ama alttan veya motordan darbeliye bulaşma.
    honda nın otomatik şanzumanları sorunsuzdur.
    .
    sayılı tarifede yer alan otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerlerine ait yıllık tahakkuk eden vergi tutarlarının Türkiye Sigorta ve Reasürans Sirketleri Birliği tarafından o yılın Ocak ayında ilan edilen kasko sigortası değerlerinin % 5'ini aşması halinde, o yıl için ödenecek motorlu taşıtlar vergisi aynı yaş grubundan bir alt kademeye indirilir. İlgili yıla ait MOTORLU TAŞITLAR VERGİSi TUTARINA ESAS OLAN KASKO SİGORTASI değeri BİLDİRİM FORMU (22 seri nolu mtv gen.teb.ek :1) ilgili sigorta acentasından onaylatılarak vergi dairesine ibraz edilecektir.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından yayınlanan Motorlu Kara Taşıtları Kasko Değer Listesinde yer almayan taşıtların kasko sigortasına esas olan değerleri; yetkili sigorta acenteleri tarafından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğinden alınarak, buna göre ilgili yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarına Esas Olan Kasko Sigortası değeri Bildirim Formu düzenlenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Aralık 2013; 14:40:23 >

2013 ocak ayında kasko degeri, 29900 mus, buna gore bir alt dilimden odemişler, fakat arac pirim yapmış 36000 tl ye ulaşmış guncel değeri.
    2014 ocak ayında da guncel değeri araç yaşlansa bile 32 -33 binin altına pek duşmez bence.
    bıçak sırtı bişey.

• bir tane lpg takılmamış buldum 200000km, motor diri kazası yok boyası yok ful orjinal, fiyat 26500

bunlara en performanslı en uygun takılacak tüp nedir, fiyatı nedir ?
    950 tl ye atiker , en ucuzudur.
    ama 1200-1300 tl ye italyan lovato, landirenzo, brc, tartarini vs daha mantıklı.
    .
    mtv konusunu ne yaptınız?????

• 2005'i iptal ettim 2004 bakıyorum :) 2004'ün de fiyatı 32000tl olmaz heralde 2014'de, el insaf. olursa da ne yapalım artık

bu arada iyi ki aracı tramerde sorgulattım, 7 tane kazası var biri 11000 liralık, galericiyi dinlesek araç çiçek gibi :)

bu motorlar için özellikle tavsiye edilen bir sistem var mı acaba, genelde zavolli yi bu 2.4'lerde duyuyorum
    Mantıklı bir karar.
    sıralı lpg sistemleri genel olarak aynı mantık, onemli olan montjın kaliteli yapılması.
    lpg li alsanız daha iyi olmazmı, hem sıkıntılıysa almazsınız, gosterirsiniz,

• bugün toplam 5-6 araç sorgulattım tramerden, siyah 2.4 executive'lerden 29.000'e kadar olanlardan 2 tane temiz var başka yok

birinci araç:
    araca lpg takılmamış motor diri, boya yok kaza yok, 26500 tl son, 240000 km
    tramer hasar kaydı 450 lira (tampon çizdirmiş boyatmış, kaza yok)

ikinci araç:
    lpg yeni takılmış, 4 parça temizlik boyası, 27000 tl son, 200000 km
    tramer hasar kaydı yok

başka da bulamadım
    diğer kriterler bana uymuyor, içini ve dışını renk olarak siyah istiyorum (bu da yelpazeyi daraltıyor tabii ki)
  • bulduğum araç son 2 yılda 5 defa el değiştirmiş :( akla gelen ilk yorum, aracı kim aldıysa memnun olmadı (belki çok yaktı, belki motorda sorun var...) ve direk elden çıkartmaya baktı

öteki araçta da tüp yok, tüp takmaya uğraş vs.

ne yapsam bilemedim, ama hevesim kırıldı şu kesin alırım dediğim araba böyle çıkınca
  • e39 iyi güzel hocam da accord daha güzel ne yalan söyleyeyim.ben olsam accord tercih ederdim.tasarımı daha güncel,performansı daha iyi,sorunsuzluguyla bilinen bir marka honda.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.