Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1908. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ces114
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.300
Cevap
512
Favori
4.416.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19061907190819091910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Galeriler birlesip filo indirimi ile aliyormus. Bayide stok sikintisi oldugunda da rahatlikla elden cikariyorlarmis. 418 gran coupe de de yapildi bu dedigim olay. Nitekim sanslarina galeriler filo indirimi ile aldiktan sonra 6 lirada zam geldi ustune. Muhtemelen dizel 3 serisi geldiginde de ayni olay olur.

Ustadim asil meselede bu.

Bayi kadar güvenilir mi acaba bunlara. Sonuçta grey merket te değil. Bide bayi çıkışlı. Bayilerinde durumu malum.

Valla tecrübeli arkadaş varsa yardimci olursa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 420 d yi galeriden almıştım. Araç borusa n çıkışli. Filo indirimi hemde oldukça iyi fiyata alıyorlar. Galerisi Passat kaynıyor hatta daha bayidé bile olmayan 4motion lu Passatlar bile vardı. Bunlarda dogus çıkışlı ama.

Borusandan ötürü direk kendim ithal etmeyi düşündum ve araştırmalara koyulmustum. Ilk olaeak garantiydi, ithal edilen araçlara borusan garanti vermiyor. Olasi bir arızada aracı tira koyup gerisin geri gonderiyorsunuz. Doğuş veriyor ama. İster direk fabrika ile ben uğrasamam derseniz nakliye cart curtla, bu işi yapan firmalarla hallediyorsunuz. Burada bu fırmalar fabrika ile size köprü görevi görüyor. siz aynı bayiden alır gibi alıyorsunuz. Tabi 6 bin lira bu firmaya para veriyorsunuz. Gümrük ÖTV islerini hallediyolar. Olası bir arizada şanzıman yada motor arızasında tira koyup gonderecek yada burada bilir kişilere yaptıracaksiniz.

Araçin fabrikadan çıkması 1 ay, 2 haftada araç gümrükte.

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

420 d yi galeriden almıştım. Araç borusa n çıkışli. Filo indirimi hemde oldukça iyi fiyata alıyorlar. Galerisi Passat kaynıyor hatta daha bayidé bile olmayan 4motion lu Passatlar bile vardı. Bunlarda dogus çıkışlı ama.

Borusandan ötürü direk kendim ithal etmeyi düşündum ve araştırmalara koyulmustum. Ilk olaeak garantiydi, ithal edilen araçlara borusan garanti vermiyor. Olasi bir arızada aracı tira koyup gerisin geri gonderiyorsunuz. Doğuş veriyor ama. İster direk fabrika ile ben uğrasamam derseniz nakliye cart curtla, bu işi yapan firmalarla hallediyorsunuz. Burada bu fırmalar fabrika ile size köprü görevi görüyor. siz aynı bayiden alır gibi alıyorsunuz. Tabi 6 bin lira bu firmaya para veriyorsunuz. Gümrük ÖTV islerini hallediyolar. Olası bir arizada şanzıman yada motor arızasında tira koyup gonderecek yada burada bilir kişilere yaptıracaksiniz.

Yani bayi çıkışlı ise sıkıntı yok anladım.

• insane1907 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kuga eski aracım.
    Performans ta üzülmezsiniz. Kuga dan çok daha atak bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

148 bine c180 amg mi veriyorlar ?

161.400 liste. Trafik tescil vs 162.900 yapar. 15.000 lira indirim mumkun degil. Olsa olsa 155 e birakirlar.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=85286811&p=446

Şu linkte bir arkadaşın yalancısıyım. 20 Kasım'da yazdığı yazıda 148 e aldığını söylemiş.

Öyle bir fiyat yok.
    Arkadaş yeni aldı standart paket Amg c180 156 bine

• arkadaşlar, f30 lara auto hold taktırabiyor muyuz acaba.
  • Bir sorum olacak, 2 gundur arastirsamda hep.eski tarihli haberlere ulastim. Neyse geleyim soruma, oncelikle sivaata ikametgah ediyoruz bmw bayiisi yok burada. Simdi bu bayiilerdeki 3.20ied ler makyajli kasami ? Makyajli ise eskisine gore degisen "standartlar" neler ? Cogu yerde farkli telden yazilar yazmislar kafam karisti en son olarak buraya yazayim dedim. Simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

148 bine c180 amg mi veriyorlar ?

161.400 liste. Trafik tescil vs 162.900 yapar. 15.000 lira indirim mumkun degil. Olsa olsa 155 e birakirlar.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=85286811&p=446

Şu linkte bir arkadaşın yalancısıyım. 20 Kasım'da yazdığı yazıda 148 e aldığını söylemiş.

Öyle bir fiyat yok.
    Arkadaş yeni aldı standart paket Amg c180 156 bine

Ek %2 gibi birşey vardı bazı meslek grupları için. Belki o indirimle birlikte almış olabilir.

Hatta 148 e aldığını söyleyen arkadaşın kendisi de c kullanıyor ve kendi arabasını 6-7 bin pahalıya aldığından da bahsetmiş.

Muhtemelen sürekli müşteri. Yine de onun yalancısıyım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• RFKGRSN R kullanıcısına yanıt
    130000 bence hasarsızsa tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

420 d yi galeriden almıştım. Araç borusa n çıkışli. Filo indirimi hemde oldukça iyi fiyata alıyorlar. Galerisi Passat kaynıyor hatta daha bayidé bile olmayan 4motion lu Passatlar bile vardı. Bunlarda dogus çıkışlı ama.

İthal Bmw lerde de garanti var. Arkadaşımda 525 vardı grey market xdrive kutusunu garantiden değiştirmişlerdi. Ama yazı çizi işleri uzun sürdü. Range roverda ise garanti yok malesef ama onuda biri mahkemeye verip almış diye bir yerde okumuştum

• Arkadaşlar aracıma kavuştum. 3.20 ied 17" jantlı. Benimki 8000 km deydi . İlk tüketim değerlerim comfort modda 27 km/s ortalama hızda 8.3 ve yol 22.9 km . Yol 3 eşit bölümden oluşuyor desek iki bölümü yoğun trafikli dur kalklı ve starstop çok devreye girmedi. Anadolu-Avrupa trafiksiz 80km ortalama hızda tüketim 4.5-5 lt. Kısacası yazılanlar gerçekten doğruymuş görünüyor. Derin bir oh çektim desem yeridir.

Bu arada mercedes de öyle bir indirim mevcut değildi geçen hafta aradığımda.ikici el Avantgarde olan 2014 modeli 124bin TL idi. AMG paketinin ikinci elleri o fiyatlaradır muhtemelen. Orada kesin başka bir durum var.

Geçen bir arkadaşım, arkadaşının BMW 5.20i yi 130.000 aldığını iddia etmişti onda bir iş var demiştim ve arayıp sorduğunda BMW nin bilmemne çekilişi gibi birşeyden 30bin küsürlük mü ne indirim çıkmış demiş...Ne derece doğru bilmiyorum ama bir durum olduğu kesin.

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    yalnız konfor olarak sanırım kugayı aratır gibi geliyor.. iç hacim - genişlik v.s.
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    Sanırım en uygun kıyaslama şöyle olur;

Sport line - Avangarde

Luxury line - Fascination

M Plus - AMG

40. yıl - AMG + Burmester + tam gerçek deri + hafıza paketi + Comand

Bu durumda sanırım AMG bu artılarla 40. yıldan pahalı olacaktır. Çünkü ben en son baktığımda bana std AMG 154 gibi oluyordu. Bu ekstralar ise sanırım 20 civarı tutar, fiyat 174 gibi olur. (iskontolu fiyatı tabi)

Bu fiyat farkı da Mercedes'in ekstra Attention Assist + Collision Prevent Assist gibi donanımlarına denk gelir.

Otomobillerin uçan fiyatları hakkında ise tamamen katılıyorum. Sadece otomobiller de değil, emlak daha da beter! Bir de bu kadarını kime satabildiklerini anlayabilsem...
  • melihcelik M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşınızın durumu farklı olabilir. Ama bazen nakliye sırasında ciddi hasar gören ve PDI onarımı ile satışa hazır hale getirilen araçlar çok ciddi avantajlarla satılır. Bu fiyat iskontosu olabileceği gibi, çeşitli hediyeler de olabilir.

Bu arada aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 24 Kasım 2015; 13:24:20 >
  • mtutun M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hayır duanız için.

Açıkçası arkadaşımın arkadaşının bu fiyata bu şekilde aldığına hiç inanasım da gelmiyor ve ben üstüne gidince bu bilgiyi edindik ama detay daha fazla yok. Yani sizin bahsettiğiniz durum olması olası. Örnek olarak bir ara sıfır Nissan Qashqai iler "dolu" hasarı görmüşlerdi ve her ne kadar bayiden bunun indirimi ile alınsa da bu araçlar piyasada sahipleri tarafından hasarsız diye satıldılar.
  • melihcelik M kullanıcısına yanıt
    Araçlar fabrikadan son satıcıya ulaşana kadar çok çetin bir ulaşım sürecinden geçiyor. Bu süreç içinde de zaman zaman hasarlar oluşabiliyor. Bunlar PDI (Pre Delivery Inspection) incelemesinde ortaya çıkıp, gerekli onarım yapılıyor. Bu onarımlar şekil, yer, büyüklük itibarıyla hiç kale alınmayabilir. Ancak bazen hasar ciddi boyutta olabiliyor. Bu gibi hasarların onarımı ve satışı esnasında bayinin bilgi vermesi ve gerekli ticari avantajları sağlaması lazım.

Aracın sahiplerinin ne yaptığı ise tamamen onların etiğine kalıyor tabi. Çünkü PDI onarımının anlaşılması piyasa onarımından çok zordur.
  • Toxicated kullanıcısına yanıt
    Bu tüketimi elde ettiğiniz ortalama hızınız nedir acaba?

Benim rotam tüketimi çok yükselten bir rota. Aracımı genellikle 4-5 km olan işyerim ve evim arasında kullanıyorum. Bu kısa mesafede bile en az 3 ışık bekliyor (ve stop/start kullanmıyorum) ve trafik içinde dur kalk gidebiliyorum. Tüketim ortalamam 9,5 lt.

Bu rotada daha önce çok sayıda ve değişik marka/model araç kullandığım için bunun çok iyi bir sonuç olduğunu söyleyebilirim. Dizellerle kıyaslanmaz tabi, sadece benzinliler arasında çok iyi bir sonuç olduğunu söyleyebilirim. Acaba nasıl bir rotada gerçekleşiyor bu tüketim?

Sadece merakımdan soruyorum, lütfen yanlış anlamayın. Yeni niyetlendiğiniz C200D de gayet güzel bir seçim, inşallah hedefinize ulaşır ve mutlu olursunuz.
  • mtutun M kullanıcısına yanıt
    35 km/s gibi bir ortalamam var.
    Ortalama 12-13 ışık var ve 2-3 tane de ışıksız ama yavaşladıgım yer var bu şekilde en az 11 litre yakıyor ama daha geçen sene aynı güzergahta kullandıgım ve çook daha seri kullandıgım 320d aracım bu yolda 8 litre max yakıyordu. Şuan bu aracı bu kullanımda zevk alarakda kullanmıyorum ama ona rağmen 11 litre az biaz zevk alıyım desem zaten kafadan 13-14 litre

• yakın bir zamanda 320iED alıp zorunlu trafik sigortası ve kasko fiyatları hakkında fiyat bilgisi paylaşabilecek olan var mı acaba? yaşa ve trafik geçmişine göre fiyatların farklılaştığını biliyorum sadece bir fikir vermesi açısından soruyorum, teşekkürler.
  • telcontar06 T kullanıcısına yanıt
    Kasko olarak 2500 ₺ ödedim. Trafik sigortasını hatırlamıyorum kusura bakmaykın

• 
Sayfa: önceki 19061907190819091910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.