Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.416.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracç Daha büyük masrafı az bmw bize gitmez aile arabası değiş ynai en azından 5 kişi almıyor alıyor ama rahat değil.görüntü oynatma navigasyon konfor rahatlık 320d yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: goganemre

quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

quote:

Orijinalden alıntı: fenerlijackal

Yan komşudan (Forumdaki Mercedes C serisi konusundan :) ) bir haber. BMW'de benzeri bir hamle yapar mı acaba ?

C 200 Bluetech (Dizel)
    1.6 CC Renault Fluence motorlu olanlar
    ve 722.993 otomatik 7 ileri şanzımanlı olarak
    hazırmış. Testler bitmiş. Pazarlama departmanına dosya ulaştırılmış.
    Sevindirici haber ise Şanzıman tamamı ile Mercedes'in kendisine ait. Türbin 231 kasaya ait.

Türkiye'ye sipariş ekranı Aralık ayında açılacakmış.

Bayilere C 180'in benzinli modellerini elden çıkartın diye bilgi veriyorlarmış. Yolda gelen C 180 lere de indirim de yolda. 5.000 TL indirimli satılacakmış.

Aynı fiyata dizel alabileceksiniz.
    Sadece dizel ve benzinli motorlar için Mercedes Benz Türkiye ile anlaşılan fiyatın arasında sadece 1800 Euro fiyat farkı varmış. Bu da ötv ve kdv ile maximum 3000 Euroyu bulur. Yani bugün şartları ile 8500 TL civarında.

Kızılay dağıtmış gibi etraf W205 C 200 Bluetech dolacak.

Bu haber çok güzel. zaten geçtiğimiz hafta c180AMG paket için 148bin fiyat teklifi aldım. yani liste fiyatı üzerinden yaklaşık 8bin indirim yaptılar. ama dizel motor sadece gla da gelecek dediler. c serisi için henüz bilgileri olmadığını söylediler.

Merhabalar hangi bayi verdi size boyle bir indirim. Tesekkurler

Hatay Has mercedes bayiinden aldım. ama doktor indirimi ile birlikte toplam bukadar indirim oldu. yalnız bayi indirim konusunda çok iddaalı, başka herhangi bir yerden bukadar indrim alamayacağımı söylediler.

• Arkadaşlar merhaba forumu uzun süredir takip ediyorum ve 320ied almayı planlıyorum ancak daha önce arkadan itişli bir araba kullanmadım. Kış şartlarında Ankara gibi bir yerde tabiki kış lastiği ile 320 de kayma yol tutuş gibi sıkıntı yaşar mıyım ? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycakir

Merhaba,

f30 sağ dikiz aynasının, ayna kısmını söküp götürmüşler. Isıtmalı ve karartmalı olanlardan.

Daha önce de Keçiören'de tanıdığımızın arabasından (fiesta) sökmüşlerdi. Sanırım bizim bu taraflarda kol geziyorlar.

Yenisi ne kadar tutar acaba? Fikri olan var mı?

Ayrıca servis dışında kolayca montaj yapabilir miyim ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratslx

Arkadaslar hepize selam

Bende 2013 3.16 techno plus + xenon + deri döşemeli beyaz renk bir arac alarak aranıza katıldım.

Bir kaç sorun olacaktı
    R
    1. Klima arac her çalıştığında açılıyor bunu kapatabiliyomuyuz

2. Dijital klimanın her iki tarafı daha önce passsatımda sürücü tarafındaki çevirmeli düğme ile ayarlanabiliyordu. Istersem iki tarafı ayrı derecelendirebiliyordum. Bu araçta iki taraf ayrı ayrı derece ayarı oluyor. Yani iki derece tek tusla ayarlamıyor. Kitapçıklarında açıklamada yok.

3. Birde ekran her seferinde menü ekranında açılıyor. Tüketimin ve menzilin olduğu ekran sabitlenebilir mi

Hepinize tekrar teşekkür ederim kazasız sürüşler

Yokmu tecrübesi olan bir arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muratslx M kullanıcısına yanıt
    1-hayır
    (ac den klima kapanır havalandırma kapanmaz)

2-hayır

3-aracı kapatmadan önce o ekranda bıraktığınızda açılmıyor ise açılmaz..yani bende 3.20 d var nbt de var nerede bıraksam oradan başlıyor..sizdede öyle olmalı diye düşünüyorum.
  • Vaguss123 V kullanıcısına yanıt
    Karlı ve don olaylarının yoğun yaşandığı günlerde elbette önden çekişli araçlara göre sıkıntı yaşarsınız. Bu durum sizi çok rahatsız edecek boyutlarda ise, yani yaşadığınız semt ya da kullanım durumunuzla ilgili 320d xdrive daha mantıklı olabilir. Ama tabi ki o da karlı ya da don atmış yolda tam sürüş güvenliği vermez tahmin edersiniz ki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: goganemre

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fenerlijackal

Yan komşudan (Forumdaki Mercedes C serisi konusundan :) ) bir haber. BMW'de benzeri bir hamle yapar mı acaba ?

C 200 Bluetech (Dizel)
    1.6 CC Renault Fluence motorlu olanlar
    ve 722.993 otomatik 7 ileri şanzımanlı olarak
    hazırmış. Testler bitmiş. Pazarlama departmanına dosya ulaştırılmış.
    Sevindirici haber ise Şanzıman tamamı ile Mercedes'in kendisine ait. Türbin 231 kasaya ait.

Türkiye'ye sipariş ekranı Aralık ayında açılacakmış.

Bayilere C 180'in benzinli modellerini elden çıkartın diye bilgi veriyorlarmış. Yolda gelen C 180 lere de indirim de yolda. 5.000 TL indirimli satılacakmış.

Aynı fiyata dizel alabileceksiniz.
    Sadece dizel ve benzinli motorlar için Mercedes Benz Türkiye ile anlaşılan fiyatın arasında sadece 1800 Euro fiyat farkı varmış. Bu da ötv ve kdv ile maximum 3000 Euroyu bulur. Yani bugün şartları ile 8500 TL civarında.

Kızılay dağıtmış gibi etraf W205 C 200 Bluetech dolacak.

Bu haber çok güzel. zaten geçtiğimiz hafta c180AMG paket için 148bin fiyat teklifi aldım. yani liste fiyatı üzerinden yaklaşık 8bin indirim yaptılar. ama dizel motor sadece gla da gelecek dediler. c serisi için henüz bilgileri olmadığını söylediler.

Merhabalar hangi bayi verdi size boyle bir indirim. Tesekkurler

Hatay Has mercedes bayiinden aldım. ama doktor indirimi ile birlikte toplam bukadar indirim oldu. yalnız bayi indirim konusunda çok iddaalı, başka herhangi bir yerden bukadar indrim alamayacağımı söylediler.

Saat 11:00'den önce vereceğiniz cevap çok işime yarayacak, size email attım, teşekkürler.

• muratslx M kullanıcısına yanıt
    Çok uğraşmış biri, olarak söylüyorum..
    --Klima her seferinde açılacak..(servise sordum Almanya dan yazılm gelmeden düzeltemeyiz dediler..stop start ta aynı şekilde..
    --İki tarafta ayrı ayrı ayarlanacak
    --Ekran sabitlenemiyor.Geri vitesede aldığınızda ekran bıraktığınız yere dönmüyor..Ama bir kaç defa ben düzeltmediğim halde sanki geri döndü diye düşündüğüm anlar oldu..Yoksa ben mi el alışkanlığı düzelttim diye de düşündüm..Bunu iyi bilen biri varsa açıklarsa sevinirim.. @muratslx
  • Vaguss123 V kullanıcısına yanıt
    KIŞ LASTİĞİ OLMADAN KARDA ASLA KULLANAMAZSIN.KIŞ LASTİĞİ İLE ÖNDEN ÇEKİŞLİ ARAÇTAN ÇOK KAYAR AMA DİKKATLİ OLURSAN KULLANIRSIN..
    KIŞ LASTİKLERİNİ JANT-LASTİK TAKIM ALMANI TAVSİYE EDERİM..RUNFLAT LASTİK YANAKLARI ÇOK SERT OLDUĞU İÇİN HER LASTİKÇİ KOLAY SÖKÜP TAKAMIYOR.BİR SÜRE SONRA LASTİKLER KENARDAN HAVA KAÇIRABİLİR.TAKIM ALMAKTA FAYDA VAR..KIŞ GELİNCE BORUSAN JANT LASTİK KAMPANYASI YAPAR..
    17 JANT LASTİKLER 6000-7000,
    16 JANT-LASTİKLER 4000-5000 TL CİVARINDA OLUR. @Vaguss123 ;)]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 17 Eylül 2014; 9:49:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JN008

--Klima her seferinde açılacak..(servise sordum Almanya dan yazılm gelmeden düzeltemeyiz dediler..stop start ta aynı şekilde..
    --Ekran sabitlenemiyor.Geri vitesede aldığınızda ekran bıraktığınız yere dönmüyor..Ama bir kaç defa ben düzeltmediğim halde sanki geri döndü diye düşündüğüm anlar oldu..Yoksa ben mi el alışkanlığı düzelttim diye de düşündüm..Bunu iyi bilen biri varsa açıklarsa sevinirim.. @muratslx

klima çok basit yahu. yazılıma falan gerek yok. aracı klima kapalı vaziyette (havalandırma değil) bir iki kere stop edin. bir daha açtığınızda klima açılmayacak. yazılımlık falan bir şey yok. bu durum 98 model e39 da da aynı f30 da da f20 de de. bütün bmw'lerde bu şekilde.

• gokhanique kullanıcısına yanıt
    TAMAM AC AÇILMIYOR AMA FAN AÇILIYOR HER SEFERİNDE ..ÖYLE DEĞİLMİ.. @gokhanique
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanique

quote:

klima çok basit yahu. yazılıma falan gerek yok. aracı klima kapalı vaziyette (havalandırma değil) bir iki kere stop edin. bir daha açtığınızda klima açılmayacak. yazılımlık falan bir şey yok. bu durum 98 model e39 da da aynı f30 da da f20 de de. bütün bmw'lerde bu şekilde.

Kısa süreli stoplarda bu geçerli. Belli bir süreden sonra tekrar klima açık çalısmaya başlıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• evet havalandırma her defasında açılılır bunda anormal bir durum yok. sadece ac nin açılmasını istemiyorsanız ac yi kapalı durumda aracı stop etmeniz yeterli. bir dahaki marşta sadece havalandırma açık gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper029

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanique

quote:

Kısa süreli stoplarda bu geçerli. Belli bir süreden sonra tekrar klima açık çalısmaya başlıyor.

f20 aracımda 3 ay sonra ilk defa marşa bastığımda klima kapalı başladı.

• aycakir A kullanıcısına yanıt
    Borusan'da sordum, sağ teki 1500TL civarında :(

Bu kadar kolayca sökülebilmesine hayret ediyorum. Resmen 3000TL arabanın dışında sokakta emaneten duruyor.

Ankara'da çıkmacı var mı bildiğiniz?
  • 3.16 için ekim kasımda ne olur sizce ben beklemedeyim hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycakir

Borusan'da sordum, sağ teki 1500TL civarında :(

Bu kadar kolayca sökülebilmesine hayret ediyorum. Resmen 3000TL arabanın dışında sokakta emaneten duruyor.

Ankara'da çıkmacı var mı bildiğiniz?

realoemden parça koduna bakıp internetten arayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

3.16 için ekim kasımda ne olur sizce ben beklemedeyim hala
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 24 Aralık 2014; 21:54:49 >
  • Makyajin yolda oldugu ve 2014lerin ufaktan bitecegini dusunursek yil sonunda guzel indirimler olmazsa bence supriz olur.

Bence su an en mantiklisi siparis gecmek. Nasilsa indirimler geldigi zaman hesaplanip yansitiliyor.

• 
Sayfa: önceki 11131114111511161117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.