Şimdi Ara

BMW 1.16i danisma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bncvleng -- 2 Haziran 2014; 21:14:43 >

• Bence en mantiklisi ya 5 yada 3 serisi alinir binilir. 1 serisi altindan olsa 95bin verilmez. Hele o rezalet otesi badem farlar yokmu
  • Kiralama olayı şuanki kur ile 57 bine geliyor. Ben olsam kiralardım. Kendi aracın olduğunda çok daha değişik oluyor insan her konuda. Kiralık her zaman iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Bence en mantiklisi ya 5 yada 3 serisi alinir binilir. 1 serisi altindan olsa 95bin verilmez. Hele o rezalet otesi badem farlar yokmu

Tesekkurler yorum icin, fakat butce degerlendirilip karar verilmis durumda, bu iki secenek arasinda kiyaslama olursa daha yardimci olur
  • Şirketiniz yoksa vergiden düşmeyecekseniz kiralamanın hiçbir anlamı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrcgN®

quote:

Bence en mantiklisi ya 5 yada 3 serisi alinir binilir. 1 serisi altindan olsa 95bin verilmez. Hele o rezalet otesi badem farlar yokmu

Tesekkurler yorum icin, fakat butce degerlendirilip karar verilmis durumda, bu iki secenek arasinda kiyaslama olursa daha yardimci olur

O zaman satin alin hocam. Sonucta bineceksin. Kiralarsan haybeye para vermis gibi olursun bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

quote:

Orijinalden alıntı: KrcgN®

quote:

O zaman satin alin hocam. Sonucta bineceksin. Kiralarsan haybeye para vermis gibi olursun bence

Alıntıları Göster
    Yorumlar icin tesekkurler.

Dogrudur ilk anda haybeye para verilmis gibi geliyor fakat kabaca bir hesap yapinca; suan 75 e alinip totalde 95 e gelen arac 3 yil sonunda 60bin gibi bir paraya gitse ve 3 yillik bandrol, vergi, kasko, bakim vesaire masraflarini ekleyince 3 yil icin aracin maliyeti 48-49 bin lira oluyor. Kiralama ise 57 bin lira.

2 opsiyonun arasindaki fark 8-9 bin lira oluyor. Bir tarafta 20.000km de 2 yasind sun rooflu bir arac, diger tarafta sun roofsuz ama SIFIR ve hic bir sey icin ugrastirmayan bir arac oluyor. Digerinde satmasi bile ayri bir dert gibi. Hemde kiralaninca arkadasin dedigi gibi daha rahat kullanilir.

Yani bize sanki biraz daha kiralama mantikli geldi ama genede foruma danismak istedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: bncvleng

Yorumlar icin tesekkurler.

Dogrudur ilk anda haybeye para verilmis gibi geliyor fakat kabaca bir hesap yapinca; suan 75 e alinip totalde 95 e gelen arac 3 yil sonunda 60bin gibi bir paraya gitse ve 3 yillik bandrol, vergi, kasko, bakim vesaire masraflarini ekleyince 3 yil icin aracin maliyeti 48-49 bin lira oluyor. Kiralama ise 57 bin lira.

2 opsiyonun arasindaki fark 8-9 bin lira oluyor. Bir tarafta 20.000km de 2 yasind sun rooflu bir arac, diger tarafta sun roofsuz ama SIFIR ve hic bir sey icin ugrastirmayan bir arac oluyor. Digerinde satmasi bile ayri bir dert gibi. Hemde kiralaninca arkadasin dedigi gibi daha rahat kullanilir.

Yani bize sanki biraz daha kiralama mantikli geldi ama genede foruma danismak istedik.

Alıntıları Göster
    Yıllık kasko sigorta bakım giderlerine göre bir hesap yapın ona göre değerlendirin işte ama bana satın almak daha mantıklı geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetltn

Yıllık kasko sigorta bakım giderlerine göre bir hesap yapın ona göre değerlendirin işte ama bana satın almak daha mantıklı geliyor.

Alıntıları Göster
    100 bin daha ekle 520d al diyenler olacaktır onlara itibar etme para uyuyorsa 1 al geç.
  • 500 eur KDV hariç diye tahmin ediyorum. Şirket üzerine alınacaksa kiralama iyidir. KDV indirilir, fatura ve benzin gider yazılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irrasyonel

100 bin daha ekle 520d al diyenler olacaktır onlara itibar etme para uyuyorsa 1 al geç.

Alıntıları Göster
    Bence sırf bakım vs. diye bakınca her şey dahil 3 yıl 57.000 tl hiçbir şey.

Çünkü bakım fiyatları malum

Birde ne kadar sürede bir sıfır araç veriyorlar?

Vergiden de düşülüyorsa ben alın ama şu var.Siz aracı kredi ile alırsanız kur sizi bağlamaz düşse eski fiyattan satarsınız ama kiralamada kur artınca zarara geçebilir bunu da göz önüne alın.Peşin ödeme anlaşmaya çalışın indirimde alırsınız

• 550 euroya 3.20d veriyorlar.

Kiralayacaksaniz iyi arastirin.
  • artofevil kullanıcısına yanıt
    Benim bahsettigim kosiflerin sirketler icin kendi sundugu program. Sizin bahsettiginizle ilgili bilgi verebilirseniz arastirmak isteriz.
  • İntercityden fiyat alin birde.

He fikir istiyorsaniz 2008 model e90 3.20d alin 70bine ikinci el.

1 serisi ile cekilmez. Ne prestij olur ne sekil olur.

Parasi yetistirenemis havasi veriyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artofevil -- 27 Mayıs 2014; 22:51:47 >
  • Satın almak daha karlı bence.
  • Kiralama mantiksiz kira parasi uc yil binip saattiginda zararla es degil
  • 57 bin vereceksin kiralayacaksın 3 yıl sonra elde var sıfır.Ama alırsan 60 a da satsan 70 e de satsan elinde para olacak.Bir nevi tasarruf etmiş gibi.Ayrıca araba alıyosan bakım vergi benzin gibi masraflara takılırsan araba alamazsın
  • Kiralamak yerine satın alması daha mantıklı geliyor. 3 yıllık bir kullanım için 57 bin vermek benim şartlarıma göre lükse kaçıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moja

Kiralamak yerine satın alması daha mantıklı geliyor. 3 yıllık bir kullanım için 57 bin vermek benim şartlarıma göre lükse kaçıyor.
    Kiralama bana her zaman mantıklı gelmiştir. Siz yalnız 2. el araç ile sıfır kiralayacağınız aracı kıyaslıyorsunuz. Kiralayacağınız aracın sıfırı ne kadar? Artı olarak kredi masrafları + 3 yıllık bakım, mtv, lastik, sigorta ayrıca kaza durumunda aracın 2. elde değer düşüklüğü (en ufacık çizikte canınız sıkılacak), 2. elde satmakla uğraşmayacaksınız, yani kafa rahatlığı ve konforu size kesinlikle kar kalacak öncelikle. bunların hepsini hesaplayıp ona göre karar verin.
  • trojana T kullanıcısına yanıt
    Dogrudur fakat iki secenek bunlar oldugu icin bunlari kiyasladim. Zaten 96bin lira olan ve krediyle 110 binlere gelecek sifir model ile de karsilastirsam cok daha karli oluyor.

@moja tabiki fakat luks sinifta olan bir araca binmenin her turlu bu civar bir maliyeti oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.