Şimdi Ara

Bluray tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
0
Favori
13.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aticus3

quote:

Orijinalden alıntı: mitralstenosis

aticus3 ve hozi' ye verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Sayenizde Merterdeki mağazadan pazar günü son bi kaç 8000'den birini aldım. Eve geldim denedim, aynen dediğiniz gibi. Kendime gelip cevap yazmam 2 günümü aldı. Mükemmel bir cihaz...

hayırlı olsun.
    Forumun faydası da böyle şeyler için zaten.

Güle güle kullansın herkes uygun fiyatla birilerinin almasına sevindim.
  • merterdeki ne mağazasından kaça aldınız.
  • Bana burada yazanlar doğru gelmiyor nedenmi, 5000 modeli daha pahalı carfourda denedim bir çok filmi açmadı ama sizler 8000 modeli için daha ucuz herşeyi oynatıyor diyorsunuz bu bana palavra geliyor.
  • e bu 8000 ama 5000 değil ki?

sizin filimlerin formatı ne?
    bendekilerin hepsi mkv.
    1 tb lık mkv var ve şu ana kadar 15 gündür 10-15 tanesini denedim hepsini sorunsuz açtı
    14-15 gb lık kardeşler takımı filmi dahil sorunsuz oynatıyor ve dts sesleri aktarabiliyor.
    Açıkçası ben memnunum. Palavra da atmıyorum.
    hepsiburadadan 399 tl ye 12 takside aldım.
    350 tl ye forum marmaradaki bayisinden alan arkadaşlarda burada yazdı.
    Gidip orda deneyin ve neyi oynatmadığını burda paylaşın almak isteyenlere yol göstermiş olursunuz.
  • merter forum siemens-philips mağazası 349/10 taksştten verdi ama hala elinde var mı bilemem.dah önce forumda telini yazdım istersen bi ara.
  • quote:

e bu 8000 ama 5000 değil ki?

sizin filimlerin formatı ne?
    bendekilerin hepsi mkv.
    1 tb lık mkv var ve şu ana kadar 15 gündür 10-15 tanesini denedim hepsini sorunsuz açtı
    14-15 gb lık kardeşler takımı filmi dahil sorunsuz oynatıyor ve dts sesleri aktarabiliyor.
    Açıkçası ben memnunum. Palavra da atmıyorum.
    hepsiburadadan 399 tl ye 12 takside aldım.
    350 tl ye forum marmaradaki bayisinden alan arkadaşlarda burada yazdı.
    Gidip orda deneyin ve neyi oynatmadığını burda paylaşın almak isteyenlere yol göstermiş olursunuz.

Arkadaşım bne deneme için bütün formatları götürdüm,

DAT
    MKV
    MDMKV
    RBVM
    DVD
    DVDRİP

Aklınıza ne geliyorsa yarısını açamadı

ama yarın 8000 modelini deneyecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemrim

Bana burada yazanlar doğru gelmiyor nedenmi, 5000 modeli daha pahalı carfourda denedim bir çok filmi açmadı ama sizler 8000 modeli için daha ucuz herşeyi oynatıyor diyorsunuz bu bana palavra geliyor.

doğrudur insanlar hep pahalı olanın daha iyi olduğunu sanırlar

ayrıca burda cihazları deneyen bizler olumlu ya da olumsuz düşüncelerimizi söyleriz

isterseniz sizde bir deneyin ona göre olumlu olumsuz kararını verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozi -- 28 Nisan 2011; 23:04:40 >
  • denemesi bedava
    ben denemeden burda yazan arkadaşların tecrübelerine ve yazdıklarına güvenerek aldım ve pişman da olmadım.
    DH bu tür konularda yardımcı olacak, fikir paylaşacak bir sürü teknoloji meraklısıyla dolu neyseki
    Net Tv özelliğini dün denedim bir iki sayfaya girdim screentv çok hoşuma gitti
  • Merhabalar,

Philips BDP 8000 cihazını bir haftadır kullanıyorum ve de oldukça memnunum. Epey bir kişi cihazın tanıyıp açabildiği formatları sormuş, şöyle özetleyebilirim :

Öncelikle bu cihazı yüksek çözünürlüklü (720p, 1080p) filmleri USB arayüzüne bağlı bir harici disk üzerinden oynatabilmek amacıyla aldığımı söylemeliyim; o sebeple denediğim pek çok film mkv formatında oldu. Çoğu dosyayı sorunsuz okudu, fakat hepsini değil... Codec incelemesi yaptığımda video format profili High@L5.1 olan mkv'ların sorun yarattığını gördüm. High@L4.1 profiline sahip tüm mkv dosyalarını tanıdı, fakat tanıyamadığı 2-3 filmin video format profili High@L5.1 şeklinde. Bu filmleri çeşitli yazılımlarla decode&re-encode yaparak oynatılabilir hale çevirmek mümkün. Ayrıca cihaz .ts ve .m2ts uzantılı dosyaları da görmüyor (en azından klasör içinde bu uzantıya sahip dosyalar listelenmiyor).
    Bunun dışında cihazın özellikleri son derece iyi. (Henüz denemeyemediğim) 3D bluray disk oynatma imkanı, Net-TV ile browser desteği dahil sorunsuz internette gezinme avantajı (youtube videolarına erişim için yaptıkları arayüze bayıldım), kablolu ve/veya kablosuz bağlantı üzerinden ağdaki bir bilgisayarı tanıma ve o bilgisayarın media player paylaşımındaki dosyaları ağ üzerinden oynatabilme özelliği, sorunsuz altyazı gösterimi, online firmware güncellemesi vs vs...
    Özetle, bu cihaz normal piyasa değeri olan 500-600 TL'ya değer mi bilemem, araştırmak lazım; ama eğer benim gibi 350-400 TL aralığında yakalarsanız kaçırmayın derim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir,

• Teşekkürler, epeyce arkadaş burda .ts .m2ts dosyalarını merak ediyorlardı.
    Dahili wifi özelliği bile tek başına çok şey katıyor cihaz. Hoş ben kablo ile bağladım daha sağlıklı ve hızlı olsun diye ama wifii da benim notbooktan daha iyi çektiğini söyleyebilirim
    DLNA özelliğini bir türlü aktifleştiremedim.
    bilgisayarımdaki Medya Playerda negibi ayarlar yapmam lazım?
    3D Tv niz var ise 3D özelliğini de deneyip burdan paylaşır mısınız lütfen.
    Paylaşımlara devam
    Başlığı açan arkadaş açtı kaçtı
    Bu başlık bu ürüne ait hale gelse çok daha iyi olacak.
    DH editörlerinden rica etsek değiştirebilirler mi acaba?

• s ve .m2ts

bunları görmğyorsa çöpe atın kardeşim, yazık ya.
  • attık gitiiii
    ne alalım ne tavsiye ediyorsunuz
  • quote:

Teşekkürler, epeyce arkadaş burda .ts .m2ts dosyalarını merak ediyorlardı.
    Dahili wifi özelliği bile tek başına çok şey katıyor cihaz. Hoş ben kablo ile bağladım daha sağlıklı ve hızlı olsun diye ama wifii da benim notbooktan daha iyi çektiğini söyleyebilirim
    DLNA özelliğini bir türlü aktifleştiremedim.
    bilgisayarımdaki Medya Playerda negibi ayarlar yapmam lazım?
    3D Tv niz var ise 3D özelliğini de deneyip burdan paylaşır mısınız lütfen.
    Paylaşımlara devam
    Başlığı açan arkadaş açtı kaçtı
    Bu başlık bu ürüne ait hale gelse çok daha iyi olacak.
    DH editörlerinden rica etsek değiştirebilirler mi acaba?

3D-tv sahibi değilim, o sebeple bu özelliği sınama imkanım olmadı. Cihazı alma sebebim 3d oynatabilme özelliği değil, USB ve/veya ağ üzerinden elimde bolca olan mkv filmleri sorunsuz oynatabilme özelliği idi, bunda da yukarıda nedenini belirttiği bir kaç film hariç hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sözünü ettiğim sorun da zaten çözülebilir bir sorun (re-encode); ayrıca yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla pek çok NMT cihaz da High@5.1 profilindeki filmleri desteklemiyormuş. Belki ileride yayınlanacak bir firmware ile bu konu sorun olmaktan çıkar.
    DLNA konusuna gelince; cihazı ben de daha sağlıklı olması açısından evdeki modeme kablo ile bağladım. Bundan sonra ağa bağlı olan PC cihazı direkt tanıdı (sağ altta durum çubuğunda ağda yeni bir cihaz uyarısı çıktı). Bu uyarıya tıklayıp yeni cihaza kendi bilgisayarımdaki medya dosyalarına erişim iznini verdim ve olay çözüldü. Fakat paylaşım olayını herhangi bir klasörü paylaştırarak yapamadım. Sanırım sadece media player kitaplığındaki dosyalar görülebiliyor, ama zaten bu da sorun değil. Media player'ı açıp kitaplığa ekle diye seçtiğiniz her klasör ve içindeki dosyalar BDT 8000 tarafından da görülebiliyor. Kısa bir buffering süresinden sonra da dosyaları sorunsuz, takılmadan oynatıyor.

• quote:

attık gitiiii

Arkadaşım C-200 Popcorn var sorunsuz, hadi o pahalı diyelim egreat var, dark var herşeyi sorunsuz oynatıyorlar.

ben bir kaç tane bu tip cihaz aldım media seçiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hesso45

.ts ve .m2ts

bunları görmğyorsa çöpe atın kardeşim, yazık ya.

Dedikleriniz beklenti ve bakış açısına göre değişir :)

Bu başlıkta merak edip soranları gördüğüm için özel olarak bir .ts dosyası çekip test ettim, yoksa elimdeki yüzlerce mkv arasında hiç .ts dosyası yoktu. Ya mkv kadar yaygın bir format değil, ya da ben hiç rastgelmedim. Ha eğer tam tersi olsaydı (yani sürüyle .ts dosyasına sahip olsaydım), cihazı daha o ilk gün iade ederdim o ayrı tabi. :)

Cihaz .ts ve .m2ts uzantılı dosyaları görmüyor, yani uzantıyı tanımıyor. Bir iki yazılım yardımıyla ts-->mkv dönüşümünü çok hızlı bir şekilde yapıp dosyayı sorunsuz oynatabildim. O yüzden bunu da kendim için bir sorun olarak görmüyorum, en azından şimdilik.

Sonuç olarak benim beklentilerimi karşılayan bir cihaz, o yüzden gayet memnunum. Zaten mükemmeli de aramadım, zira 350 TL'ye kusursuz bir cihaz alabilmek sanırım imkansız.

• hesso45, ben de egreat r1 medya player ve philips 8000 bluray var. Akşama birisini çöpe atayım sizin için!..
  • quote:

quote:

attık gitiiii

Arkadaşım C-200 Popcorn var sorunsuz, hadi o pahalı diyelim egreat var, dark var herşeyi sorunsuz oynatıyorlar.

C200 iyi ama pahalı... BDP 8000 bunun yarı fiyatına.

Egreat M34-A'ya da sahibim ve çöpe atmak üzereyim. Bir daha da made in china cihaz alırsam iki olsun. Oldukça sinir bozucu bir tecrübe oldu, bunu söylemem yeterli...

• quote:

quote:

attık gitiiii

c-200 fiyatı nedir?
    c-200 blu ray disk oynatabiliyor mu?
    3D özelliği var mı?

• 3 d avatarı indirip denedim yaklaşık 19 gb civarı . 1 tb hdd bağlayıp filmi sorunsuz 3d izleyebildim. harika bir deneyim. süper diyorum arkadaşlar.

ama insanoğlu bu işte. 3d yide izledikten sonra. canım 5 d , 6d izlemek istiyor. bunun sonu yok.
  • Merhaba,

Ben de dün merterdeki mağazadan aldım cihazı.

Elimdeki 70 civarı filmden 20 tanesini desteklenmeyen format olduğunu söyleyip acmadı. Elimdeki mkvlerin bukadarinin uyumsuz olması beni üzdü. Tüm mkvlerini oynatabilen arkadaşları şanslı bulup gıpta ile bakıyorum. Nereden baksanız 300GB downloadm bosa gitti :( Keske almasaydım bile dedim, bugün fikrim biraz değişti gerçi. Mesajin sonunda fikrimin neden değiştiğini anlatacağım.

Elimdeki acilmayan mkvlerin nasıl oynatilabilir hale gelecegini araştırıyorum. Hertur yardıma açığım.

Bir diğer büyük sorunum da kumanda. Cogu zaman sadece standby tuşu çalışıyor. Diger tuşlardan hangisine basarsam basayım tepki alamıyorum. Kumanda fonksiyonlarında benim gibi sorun yaşayan var mı merak ediyorum. Ürünün kötü hatta en kötü tarafı uzaktan kumanda. Ben bu kadar tepkisiz bir cihaz ilk defa görüyorum.

Cihaz hakkındaki hayal kırıklığım bugün biraz azaldı hatta olumlu fikirler edinmeye başladım diyebilirim. Bugün gidip residentevil 3d blurayini aldım. Suana kadar televizyonumda izlediğim en güzel görüntüleri görünce çok sevindiğimi söyleyebilirim. Hernekadar film bittikten sonra dvdyi çıkartmak mümkün olmadıysa da film keyifliydi.

Dediğim gibi kumanda rezalet. Tamamen problem. Stop tuşuna basınca dvdyi çıkarır seklinde bir mesaj okudum önceki sayfalarda ama tabi ki bendeki kumanda da bu da çalışmıyor. Neyseki adamlar player üzerine eject tuşu koymayı düşünmüşler. Bu sayede dvdyi kurtardık :)

Özetle video codec seçmesi ve kumanda problemlerini saymazsak fiyatına göre iyi ve alınası bir cihaz. Neticede mutluyum diyebilirim. Soru ve sorunlarımla ilgili yardımcı olacak arkadaslarima şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalbayrak -- 30 Nisan 2011; 21:37:26 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.