Şimdi Ara

bluetoothlu cep telefonu ile notebooktan internete nasıl bağlanırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bluetooth özelliğini kullanarak cep telefonum üzerinden, diz üstü bilgisayarımdan internete bağlanmak istiyorum. bunu nasıl başarıcam

• Blutooth aygıtının Cdsindek yazılımı kur.Burada dialup diye bir seçenek vardır.Onu tıkla çalıştır.Oradan tıpkı eski fax modemlerde yaptığımız gibi bir internet bağlantı kısayolu oluşur.

Burada kullanıcı ad boş kalıcak.

Çevrilecek numara bölümüne telefonun modeline markasına göre değişen bir numara var.Mesela en yaygını *99# dir bunu yaz.

Sony ericcson telefonlarda ise *99***1# yaz.Çevirmeli bağlantı üzerinden bağlan.

Bilgisayar modem olarak artık cep telefonunu görür.Modem seçeneklerinde bluetooth modem olarak görünmesi lazım.Ona dikkat et.
  • gsm şirketlerinin bazı kampanyaları var gprs için onlara katılmadan kullanma epey masraf olur sana
  • telefonum ve bilgisayarım arasındaki bluetooth bağlantısını yaptım. dediğiniz gibi her ikitelefon numarasıyla da bağlanmaya çalıştığımda telefonum "önce paket veriye abone olun" ikazını verirken bilgisayarım da "Hata:734:PPP bağ denetimi iletişim kuralı sonlandı" ikazını veriyor.

Bu arada bilmem önemi var mı ama telefonum nokia 3500c

Bu şekilde internete bağlanmaya çalışmamın nedeni ise gemide kullanıcak olmam ve zaman zaman sadece maillerime bakmak istemem. ama sanırım yine de bir pakete abone olmak akıllıca. tekrar teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: LaT1F

gsm şirketlerinin bazı kampanyaları var gprs için onlara katılmadan kullanma epey masraf olur sana

Kesinlikle arkadasa katiliyorum bir arkadasim kullanmisti boyna faturadan yakiniyordu haberin olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.