Şimdi Ara

blackberry hakkında öğrenmek isteiğim bi kaç soru????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugun itibariyle 9300 curve siparişi verdim şu an kargoda gelmesini bekliyorum. sormak istediğim bir kaç konu var. şimdi dersinizforumu okumadınmı... okudum hemde çok okudum ama kafam karıştı tam anlayamadım olayı... sorularıma geleyim şimdi izninizle...

1) şu an hattımda tanımılı bir internet paketi yok. tel geldiğinde bir paket almayı düşünüyorum ( bu arada hattım turkcell). şimdi turkcelin 17 liralık bis paketini almak istiyorum.bu bis paketiyle galaxy s2 deki gibi interneti kullanabilirmiyim. ekstra bi ücret ödemeden?

2) bis paketi almasam normal internet paketi alsam paket ücreti dışında faturama esktra bi ücret yansırmı. turkcell hattında varmı bilmiyorum fakat vodafone kullanan arkadaşlarım apn diye bişeyden bahsettiler ondan dolayı faturalarında ekstra ücret gördüler. turkcelldede böyle bişey varmı? varsa eğer kartı tlf na takmadan hattımda kapattırmam gereken ayrlar vs nedir?

3) facebook, twitter vs gibi sitelere ilgim yoktur. bana lazım olan sadece internet. işim gereği devamlı araştırım incelerim okurum. bu yüzden bis aboneliği yerine normal internet paketi alsam benim için daha mı iyi olur.? ayrıca tlfndan tarayıcıyı açtığımda adres satırına direk.www.google.com.trwww.milliyet.com.tr yazıp girdiğimde internet paketi alırsam internet paketi dışında ekstra bi ücret yansır mı? (apn, vs.. falan)

4) internet paketi almazsam 17 liralık bis paketi alsam bu paketle yine yukarıda belirttiğim gibi tarayıcıyawww.google.com.tr yazıp girdiğimde kullanabilir miyim ve bu ek ücret ödememe sebep olur mu?

sorularım bu kadar bunları sormamında sebebi tlf nun wi-fi özelliği var zaten günümüzdede çoğu yerde wi-fi mevcut o yüzden eğer bi paketi alırsam ve aldığım bis paketi dediğim gibi hersiteye girmeme engel olursa benim işimie yaramaz. ama internet paketi alırsam tarayıcıya yazdığım adrese girdiğimde ekstra bi ücret öder miyim? çünkü sevmediğim bi konu ekstra bi ücret olması. konuşma,msj,internet paketi hepsinide kullanıyorum faturam sabit o yüzden ekstra bi ücret deli eder beni...

özellikle bu apn konusu nedir bunu kapattırırsam normal tarayıcıdan internete girdiğimde bis ve/veya internet paketimden nete girebilir miyim? turkcell de böyle bişey var mı?

çom soru sordum çok konuştum. kusuruma bakmayın blackberry diğer akıllı telefonlar gibi değil çok arkadaşımböyle ekstra faturlarla karşılaştılar bayağı yüksek meblağlardı. e o zaman niye blackberry kullanmak istiyorsan diye soranlar olursa herkesin bildiği üzere akıllı telefonların çoğu ve yeni çıkanlarda dahil olmak üzere hepsi dokunmatik ekran, bir süre kullandım kullanmadım değil ama ne yaptıysam alışamadım dokunmatik tlfn lara. o yüzden balckberry almayı tercih ettim.

cevaplarınız için teşekkür ederim...

• 1)Kullanabilirsin ;) sıkıntı olmaz.
    2)Turkcell'de bis paketi içerisinde internet apn'i de dahil ama diğer operatörlerde dahil değil ayrıca faturana ücret yansıo paket al kafana göre takıl 1gb internet paketi rahatlıkla yeter ;)
    3)internet paketi ile de giriş yapabilirsin ama bu sana daha pahalıya patlar.
    4)www.google.com.tr girip yazdığında kullanabilirsin.herhangi bir ek ücret yansımaz.

apn nedir? kısaca şöyle açıklıyalım access point name senin internete giriş çıkış yapmana izin verir.Her hatta tanımlanan apn'ler vardır internet , gprs,wap gibi bunlar senin telefondan internete giriş çıkış yapmaya yaran anahtar'dır.Umarım anlamışsındır.sormak istediğin başka birşey varsa bildiğim kadarıyla sana yardımcı olabilirim.

İyi Günler.
  • cevaplar için teşekkürler... şimdide şunu sorayım o zaman turkcellin iki bis paketi var bildiğim kadarıyla biri 7 liralık diğeri 17 liralık 7 liralık olan 100mb kotalı diğeri 1 gb...

birde internet paketleri var... benim için en karlı olan hangisi olur 1 gblık bis paketimi ( fazlamı olur 100 mblık yetermi) yoksa 1 gb lık internet paketlerini almam daha mı olur benim için?
  • merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. bir soru sormak istiyorum blackberry 9900 aldım ilk olarak kaç saat şarj etmem gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scherlook

cevaplar için teşekkürler... şimdide şunu sorayım o zaman turkcellin iki bis paketi var bildiğim kadarıyla biri 7 liralık diğeri 17 liralık 7 liralık olan 100mb kotalı diğeri 1 gb...

birde internet paketleri var... benim için en karlı olan hangisi olur 1 gblık bis paketimi ( fazlamı olur 100 mblık yetermi) yoksa 1 gb lık internet paketlerini almam daha mı olur benim için?

Bis paketi senin için daha sağlıklı olucaktır.1 gb'lık interneti paketi alırsan hem kârlı , hem hızlı hem de BB'nin nimetlerinden yararlanacaksın. ;)
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLcHoLiC

quote:

cevaplar için teşekkürler... şimdide şunu sorayım o zaman turkcellin iki bis paketi var bildiğim kadarıyla biri 7 liralık diğeri 17 liralık 7 liralık olan 100mb kotalı diğeri 1 gb...

Bis paketi senin için daha sağlıklı olucaktır.1 gb'lık interneti paketi alırsan hem kârlı , hem hızlı hem de BB'nin nimetlerinden yararlanacaksın. ;)

peki internette istedigim sekilde dolasmak icin ayrica internet paketide almam lazimmi, yada 1 gb bis ile internette heryere hemde hizli girebilirmiyim. interneti istedigim gibi kullanmak icin sadece bis almam yeterlimi. cunku bazi konularda ayrica internet paketide almak lazim demislerki nedenini hic anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

quote:

Orijinalden alıntı: aLLcHoLiC

quote:

peki internette istedigim sekilde dolasmak icin ayrica internet paketide almam lazimmi, yada 1 gb bis ile internette heryere hemde hizli girebilirmiyim. interneti istedigim gibi kullanmak icin sadece bis almam yeterlimi. cunku bazi konularda ayrica internet paketide almak lazim demislerki nedenini hic anlamadim.

Merhabalar ;

İnternette istediğin gibi şöyle dolanabilirsin Turkcell'de almış olduğun paketin içersinde internet apn'i de dahil ama diğer operatörlerde bu farklı ücretlendiriyor.Turkcell'de istediğin gibi dolanabilirsin ama diğer operatörlerde ücretlendirilirsin.Nedeni ise BIS paketi Blackberry üzerinden veri alışverişi yapıyor internete çıkmak için ise internet apn'i üzerinden çıkış yapıosun (GPRS,WAP v.s gibi...) turkcell'de bu bis paketinin içerisinde internet apn'i dahil veriyor ama diğer operatörler ayrıca satıyor.

İyi Günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.