Şimdi Ara

Blackberry 9800 Torch BİS Aboneliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.. Benim ilginç bir sorunum var..

Bugün Turkcell'in yeni kampanyası aylık 16.90 TL 1 aylık BİS aboneliği yaptırdık 1 arkadaşım ile (1gb)
    Arkadaşım Bold 9000 Kullanıyor, ben 9800 Torch kullanıyorum. Nişantaşı city's de Turkcell bayine gittik hatlarımıza 20tl lik kontor yükledik arkadaşım direkt BİS Abonesi oldu. 16.90 kuruş karşılığına.
    Kayıt mesajları falan geldi yaklaşık 3 dakika sonra EDGE yazısı büyüdü ve sorunsuz neti açıldı.
    Benim cihazım ise Amerika'dan AT&T olarak gelmiştir. Kayıtlı bütün hatlara açık sorunsuz kullanıyorum. Versionu ise ; 6.0 Oaket 1908 (v6.0.0.450,, Platform 6.4.211)
    Benim üyeliğim oldu 10 dakika bekledik kayıt mesajı gelmedi. Bayideki (Teknoloji Uzmanı) arkadaş cihazın ayarlarına falan tekrar baktı.. herşey normal gelmesi gerek dedi.. ama bekle bekle gelmedi. Müşteri Hizmetlerini arayıp Blackberry yardım aldı. yaptığı işlemleri söyledi ama bi türlü BİS aboneliğim olmadı. yaklaşık 10 saat bekleme sonucunda yine de gelmedi. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım, bana "Seçenekler, Cihaz, Gelişmiş sistem ayarları, HRT Düzenleyici" Şimdi kaydol işlemleri yapıldı.. Tabi buna benzer ne gibi işlemler yaptıysak Cihaz Restart atıldı, Pili çıkartılıp tekrar takıldı ama malesef olmadı..

Bir diger olay ise ; MMS ayarlarım.. 1.30 saat Müşteri hizmetleri görüşmesi sonucunda MMS ayarlarım yapılmadı.. Defalarca mms gönderildi yalnız yine değişen birşey olmadı.. Sonunda Müşteri hizmetlerinde ki Blackberry yardımı ile görüştüğümüzde MMS ayarlarının Blackberry cihazlarının içine gömülü olarak geldiği benim cihazımın içinde AT&T yazılımı olduğu için sorun oradan kaynaklı olabilecegi, Turkcell ROM'unu kullanmam gerektiğini. bunu da KVK da yükletebileceğimi söyledi. Şimdi benim ne yapmam lazım ? Bi kaç arkadaşım yeni ROM yükle diyor.. diğerleri ise İMEİ kırdır diyorlar.. açıkcası her kafadan bi ses çıkıyor inanın çok sıkıldım.. çokta pişman oldum ordan cihaz aldığıma.. Bana bi yardımcı olun..

• turkcellin BIs kampanyasi 15 temmuz da bitmemis miydi nasil yaptiniz, internet sitesinde bile yok artik ben baktimbulamadim ?
  • devam ediyor mu hala kampanya?

etmıyorsa şuanki güncel fiyatlar nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

devam ediyor mu hala kampanya?

devam ediyor. hem faturalıda geçerli hem faturasızda

100 mb lık paketler 6.90 aylık.
    1 gb lık paketler 16.90 aylık.

1 gblıklarda wap apn ve internet apn dahil. yani telefonu pc ye bağlayıp nete girebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

quote:

1 gblıklarda wap apn ve internet apn dahil. yani telefonu pc ye bağlayıp nete girebilirsiniz.

Herhangi bir taahüt gerekıyor mu peki?

online işlemlerden veya mesaj göndererek bu aboneliği başlatabiliyor muyuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

quote:

Herhangi bir taahüt gerekıyor mu peki?

online işlemlerden veya mesaj göndererek bu aboneliği başlatabiliyor muyuz?

taahüt yok.. istersen 1ay kullanıp diğer ay iptal edebilirsin yani.. aylık olarak faturana ekleniyor ücret.. hangi tarihte başlatırsan aboneliği o günü takiben 30günde bir yenileniyor paket.. müşteri hizmetlerini arayarak yaptırabiliyorsun.. yada tim den..

• teşekkür ederim yanıtlar için

sanırım en fazla 1gb opsiyonu var artık değil mı? 4gb lık opsiyon olması durumunda, adsl hattımı iptal ettirip BB yi roter gibi kullanarak internet sağlamayı planlıyodum ama....
  • quote:

teşekkür ederim yanıtlar için

sanırım en fazla 1gb opsiyonu var artık değil mı? 4gb lık opsiyon olması durumunda, adsl hattımı iptal ettirip BB yi roter gibi kullanarak internet sağlamayı planlıyodum ama....

evet turkcellde şu an en fazla 1gb var.. avea da herşey dahil 4gb bis var şu an fiyatı 32tl falan heralde..
  • turkcell'in yeni bis fiyatları kampanyadan ziyade tarife gibi geldi bana, yani zamlanırsa 1-2 lira farkeder en fazla.
  • bis abonesi olmadan hiç işe yaramıyor vodafone kullanmasam 1gb lik olandan yapardım fiyatıda güzelmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.