Şimdi Ara

BlackBerry 9300 mü BlackBerry 9700 mü ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar uzun süredir araştırma yapıyorum bu iki bb arasında birde E72 vardır tabii ama yazdığınız yorumlardan yola çıkarak E72 de sorunlar bir hayli fazlaymış o yüzden vazgeçtin diyebilirim.. Kullanan arkadaşlar olsun kullanmayıpta bu telefonlar hakkında geniş bir bilgiye sahip olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi geniş çapta ne tür avantajlar ve dejavantajlar var bu telefonlarda... yardımlarınızı bekliyorum..

Selametle...

• Curve ve Bold'un işlemci hızları aynı, sadece kamerası ve dış görünüşü farklı. Belki bir de ekran boyutu farklıdır tam bilmiyorum ama. Ayrıca ikisi de BlackBerry'nin işletim sisteminin 6. versiyonuna yükseltilebiliyor. Ben şu an Curve kullanıyorum gayet memnunum. Bold 9700'ün dış görünüşü daha güzel ama fiyat farkı 200 liradan bile fazla olduğu için Curve aldım ben.
  • Ikisini de kullanmis biri olarak soyluyorum ki:

Siklik olarak 9700
    Hizli yazmak icin 9300

9300'de Igrenc bir tus sesi ciksada cok rahat ve cok hizli yaziliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Ikisini de kullanmis biri olarak soyluyorum ki:

Siklik olarak 9700
    Hizli yazmak icin 9300

9300'de Igrenc bir tus sesi ciksada cok rahat ve cok hizli yaziliyor.

Aynen ben de arkadaşımın Bold 9000ini kullandım. Klavyeleri aynı 9700'le ve tuşlar büyük olmasına rağmen yazı yazması daha zor. Curve'de çıt çıt diye sesler çıksa bile daha hızlı yazılıyor.
  • anladım suan ıcın bb 9300 tavsıye edılıyor pekı arkadaslar e72 deseydım bır de bb9300 deseydım sızce hangısını secersınız neden??
  • quote:

Orijinalden alıntı: proghammer

anladım suan ıcın bb 9300 tavsıye edılıyor pekı arkadaslar e72 deseydım bır de bb9300 deseydım sızce hangısını secersınız neden??

Ben Curve'den önce 6-7 ay E72'de kullandım. E72'nin kamera performansı BlackBerry'lerden falan iyi. Klavyesi de BB'ler kadar rahat. Ama sosyal ağlara bağlantı için olan resmi programları yok. Bu benim için multimedyadan daha önemli olduğu için BB'ye geçtim. Sen sadece mesaj, eposta için istiyosan E72 de işini görür. Ama ben BlackBerry'i tavsiye ederim.
  • sımdı ates_kafa arakdasım ben gıdıp BIS ozellıgıne abone olmayacagım bb 9300 de onda da wireless kullanacagım e72 de de wireless kullanacagım benım ıcın saglam olması benı uzun sure goturmesı gerekıyor gerek sarj gerek performans acısından daha sonrakı zamanlarda kafamı agrıtmasını ıstemıyorum o yuzden arada kaldım forum da yorumları okudum toplamda 122 sayfa e72 hakkında telefondan sogudum yahuu o kadar hata olamaz bı telefonda ısık sızması kamera donması vs vs benım ıcın kamera da onemlı mesajlasma da onemlı ınternette onemlı
  • BIS almayacaksanız BB de almayın
  • evet kesinlikle BB de BIS kullanmayacağım bunu göz önünde bulundurarak tavsiyelerinize devam edin arkadaşlar e 72 de ışık sızması gibi sorunlar var birde kamera esnasında donmalar meydana geliyor muş bunlara rağmen e72 mi dersiniz yoksa BIS'siz bir BB mi dersiniz??
  • e72 alın hatta beyazı geldi gayet şık öneririm
  • Bilmiyorum hala sifir cihaz bulunabilir mi ama Samsung B7330 Omnia Pro dusunur musunuz?
  • Bis'siz de olsa bb derim ben. Nokia ya karşı bir nefretim var nedensiz.
  • nokia e5 al
    araştırırsan 500 liranın altına bulursun paran da cebinde kalır
  • cebinde nekadar varsa ona göre al.sonuçta ev almıyrosun altı üstü telefon,paran nekadar çoksa okadar iyi özellikli telefon alırsın nekadar azsa düşük seviyeli bi telefon alırsın.Aylarca yıllarca araştırman gereksiz.Ne ev nede araba alıyorsun.
  • quote:

sımdı ates_kafa arakdasım ben gıdıp BIS ozellıgıne abone olmayacagım bb 9300 de onda da wireless kullanacagım e72 de de wireless kullanacagım benım ıcın saglam olması benı uzun sure goturmesı gerekıyor gerek sarj gerek performans acısından daha sonrakı zamanlarda kafamı agrıtmasını ıstemıyorum o yuzden arada kaldım forum da yorumları okudum toplamda 122 sayfa e72 hakkında telefondan sogudum yahuu o kadar hata olamaz bı telefonda ısık sızması kamera donması vs vs benım ıcın kamera da onemlı mesajlasma da onemlı ınternette onemlı

Şöyle ki Nokia'ların Wi-Fi performansı daha iyi zaten ama bence eğer faturalıysan kontratlı BlackBerry al. Wireless'tan daha kullanışlı heryerden girebiliyorsun internete. Eğer istemiyorsan diğer arkadaşların da dediği gibi E5 al. E72'den daha sorunsuz ve sosyal ağ yazılımları da varmış sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

quote:

sımdı ates_kafa arakdasım ben gıdıp BIS ozellıgıne abone olmayacagım bb 9300 de onda da wireless kullanacagım e72 de de wireless kullanacagım benım ıcın saglam olması benı uzun sure goturmesı gerekıyor gerek sarj gerek performans acısından daha sonrakı zamanlarda kafamı agrıtmasını ıstemıyorum o yuzden arada kaldım forum da yorumları okudum toplamda 122 sayfa e72 hakkında telefondan sogudum yahuu o kadar hata olamaz bı telefonda ısık sızması kamera donması vs vs benım ıcın kamera da onemlı mesajlasma da onemlı ınternette onemlı

Şöyle ki Nokia'ların Wi-Fi performansı daha iyi zaten ama bence eğer faturalıysan kontratlı BlackBerry al. Wireless'tan daha kullanışlı heryerden girebiliyorsun internete. Eğer istemiyorsan diğer arkadaşların da dediği gibi E5 al. E72'den daha sorunsuz ve sosyal ağ yazılımları da varmış sanırım.

Faturalı almaaycağım peşin alacağım e5 e baktım evet özel yazılımları var peki e72 deki gibi sorunları var mı ışık sızması kamera da donukluk gibi ???

• quote:

quote:

quote:

Faturalı almaaycağım peşin alacağım e5 e baktım evet özel yazılımları var peki e72 deki gibi sorunları var mı ışık sızması kamera da donukluk gibi ???

Hattının faturalı olup olmadığını sormuştum da. Herneyse ya E72'deki ışık sızması büyütülücek bişi değil E5'te var mı bilmiyorum. Ama ben BIS ile birlikte BlackBerry'yi öneririm. E72 mi E5 mi diye sorarsan da E5 derim ben. E72'de sorun sadece donma ve kameranın takılmasından ibaret değil. Güncellemeleri falan çok sorunlu.

• kesinlikle BB tercih ederdim ben senin yerinde olsam
    Dünya'da bir IMF bir de Nokıa zengin oldu Türkiye'den
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hattının faturalı olup olmadığını sormuştum da. Herneyse ya E72'deki ışık sızması büyütülücek bişi değil E5'te var mı bilmiyorum. Ama ben BIS ile birlikte BlackBerry'yi öneririm. E72 mi E5 mi diye sorarsan da E5 derim ben. E72'de sorun sadece donma ve kameranın takılmasından ibaret değil. Güncellemeleri falan çok sorunlu.

bende faturalı almayacagım derken hattım faturalı degıl yanı pesın alacagım dıye hattımı kastetmıstım :))
    E5'e dün baktım 600 diyorlar fiyat konusunda sizce nasıl nereden daha ucuza bulabılırım??

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornedo

BIS almayacaksanız BB de almayın

neden bu konuda ısrar ediyosunuz anlamıyorum.

bis olmadanda normal internet paketleri ile (aylık 8tlvodafone) yada çevrenizdeki kablosuz modemler vasıtasıyla çokda başarılı bi şekilde msn facebook ve diğer bütün sitelere bağlanabiliyosunuz, emaillerini takip edebiliyosunuz..
    sadece push email özelliğini kullanamıyosunuz .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.