Şimdi Ara

biyoloji sorusu zaman ygs 4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu soruda b ve c şıkları ikisi de doğru gibi. bi bakar mısınız?

biyoloji sorusu zaman ygs 4

• Ben B dedim ama yanlış imiş
  • ben de b yapmıştım ama c de mantıklı gözüküyo
  • Ben bu soruda B ve C şıkkı doğru gibi geldi. Sonra C şıkkının doğru olduğundan adım gibi emindim. O yüzden onu işaretledim.
  • yoğunluk derken suyun kendi yoğunluğu , b olayı çözücülükle ilgili. c gibi görünüyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrero_ -- 17 Aralık 2011; 14:00:53 >
  • Soruyu doğru bir şekilde baştan okursak; suyun diye başlamış.Suyun yoğunluğu her zaman 1dir.Ama buzun 0,9dur.Bunu göz önüne alarak başlarsak

A şıkkındaki 1-b eşleştirmesi hatalıdır.çünkü kohezyon seyreltmeyle alakalı değildir.Bunun cevabı çözünme ile olucak
    B şıkkına bakarsak baştaki bilgiye göre burada suyun yoğunluğuna bağlı olarak bu olay oluşmaz.Ayrıca burada bariyer oluşturma kavramında iklimin dengelenmesi (bkz: suyun iklim üzerindeki etkisi) esasına dayanıyor.O yüzden burada öz ısı kavramı olmalı.Suya verilen ısının büyük kısmı Hidrojen bağlarını parçalamada kullanılacağından ortamın sıcaklığını çok arttırmaz ya da çok azaltmaz.

C şıkkı doğru şık. bkz:B şıkkındaki açıklama.
  • ben de c den daha emin olduğum için c yi işaretledim ama

http://sanalofis.fem.com.tr/

sanalofis teki çözümde de II a diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopsalo

ben de c den daha emin olduğum için c yi işaretledim ama

http://sanalofis.fem.com.tr/

sanalofis teki çözümde de II a diyor.

Şimdi baktım dediğin yere ancak soruda doğru cevabı C şıkkı olarak almış ?

Edit:Video açılmamıştı videoyu açtım adam suyun yoğunluğuyla ilgilidir diyor ve 2tane doğru cevap çıkartıyor.Yanlış çözüm yapmış bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hantala -- 17 Aralık 2011; 15:28:37 >
  • C olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bateren kullanıcısına yanıt
    Ağa 9 yıllık konuyu üstelik soru sorulan bir konuyu neden hortlatıyorsun ki ?
    Buradaki ağalar şimdi çoluk çocuğa karışmıştır bile. 4 yıl okul okusalar 1 yıl iş bulma 1 yıl askerlik 1 yıl evlilik desen belki de şuan 2 yaşındaki çocuklarını seviyorlar.

Bu level'a geçebilecek miyiz acaba
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    Onu merak ettim acaba konuyu açan hala burda mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.