Şimdi Ara

BİTMEYEN KARTUŞ lar hakkında (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
18
Favori
195.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sonradan Canon MP830 için bitmeyen kartuş tarzı bir düzenek monte ettirebilir miyiz? Orjinal kartuş aldık 5 senedir ve iflahımız kesildi Canon'dan kazık yiye yiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler sonradan Canon MP830 için bitmeyen kartuş tarzı bir düzenek monte ettirebilir miyiz? Orjinal kartuş aldık 5 senedir ve iflahımız kesildi Canon'dan kazık yiye yiye.

5 yıl nasıl tahammül ettiniz orjinal kartuşlara. Hakikaten evliya sabrı var sanırım sizde :) yazıcınızın kullandığı PGI-5BK CLI-8BK/C/M/Y kartuşlar için dolan kartuşlarda, ciss sistemide mevcut. Çok yoğun baskı alıyorsanız ciss, daha az yoğunluklu baskı alıyorsanız dolan kartuşları tavsiye ederim. Ciss tankları ve hortumlarınıda, dolan kartuşlarıda bir kereye mahsus alırsınız daha sonrasında sadece mürekkep masrafınız olacağı için iki sistemde gayet ekonomik çözümler olacaktır. 5 yıl boyunca canona ödediğiniz paralara çok pişman olacaksınız çoooook :) neyse zararından neresinden dönerseniz kardır.

YAZICINIZLA UYUMLU DOLAN KARTUŞLAR:
    http://cescesor.com/Canon-PGI-5BK-CLI-8BKCMY-5-Renk-Uyumlu-CESCESOR-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-67.html

YAZICINIZLA UYUMLU CİSS SİSTEMİ:
    http://cescesor.com/Canon-Pgi-5-Cli-8-Uyumlu-CESCESOR-Besleme-Sistemi-5li,PR-366.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chungkingexpress -- 30 Ağustos 2012; 0:42:14 >

• cescesor dışındakilerde PGI-5BK CLI-8BK/C/M/Y kartuşlar için ciss sistemini göremedim onun için linkini yazamadım.
  • Beyler ben canon mp 410 yazici aldim ( içinde 2 kartus olan kartus kafali modellerden)
    Bir kac sorum olucak size
    biitmeyen kartus olayini evde kendim yapabilir miyim?
    Kutudan cikan kartuslar kullaniliyor diymi bu ciss olayinda?
    Once bu kartuslarin kendi murekkebini bitireyim de sonra mi bu kartuslara ciss takmaliyim ?
    Ve bu modellerde yazici kafasi diye bir sey olmadigindan
    Bu sebep disinda baska bir sebepten atıl duruma gelme ihtimali var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariel89

Arkadaşlar ben Canon MP272 yazıcıma firmanın sorunsuz kullanırsın demesi üzerine (http://forum.donanimhaber.com/m_47051091/tm.htm linkte bellidir durum ) aldım ve daha ilk kullanımda sorun yaşadım destekte alamadım. Satan firma CESSESOR dü. Bu bitmeyen kartuş sistemi ne de faiş rakamlar istedi yine sorun oldu.

Bende bunun üzerine cihazı başka bir firmaya gönderdim.

Cihazı, Bursa Kartuş'a gönderdim. Sorunsuz bir şekilde bitmeyen kartuş sistemi takıldı ve 1 haftadır kullanıyorum şimdilik hiç bir sorunum yok bakalım, ilerde ne olur bilemem tabi. Bursa Kartuş firmasını gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Şu firmanın adını ve bilgilerini Pm atar mısın, Bursa için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler sonradan Canon MP830 için bitmeyen kartuş tarzı bir düzenek monte ettirebilir miyiz? Orjinal kartuş aldık 5 senedir ve iflahımız kesildi Canon'dan kazık yiye yiye.

5 yıl nasıl tahammül ettiniz orjinal kartuşlara. Hakikaten evliya sabrı var sanırım sizde :) yazıcınızın kullandığı PGI-5BK CLI-8BK/C/M/Y kartuşlar için dolan kartuşlarda, ciss sistemide mevcut. Çok yoğun baskı alıyorsanız ciss, daha az yoğunluklu baskı alıyorsanız dolan kartuşları tavsiye ederim. Ciss tankları ve hortumlarınıda, dolan kartuşlarıda bir kereye mahsus alırsınız daha sonrasında sadece mürekkep masrafınız olacağı için iki sistemde gayet ekonomik çözümler olacaktır. 5 yıl boyunca canona ödediğiniz paralara çok pişman olacaksınız çoooook :) neyse zararından neresinden dönerseniz kardır.

YAZICINIZLA UYUMLU DOLAN KARTUŞLAR:
    http://cescesor.com/Canon-PGI-5BK-CLI-8BKCMY-5-Renk-Uyumlu-CESCESOR-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-67.html

YAZICINIZLA UYUMLU CİSS SİSTEMİ:
    http://cescesor.com/Canon-Pgi-5-Cli-8-Uyumlu-CESCESOR-Besleme-Sistemi-5li,PR-366.html

Dostum sorma vallahi. Çok haklısın lakin bizim patron biraz kuralcı olunca ve Canon servisi bakıma gelince asla dolum kartuş kullanmayın, dolum kartuşlar su ile orjinaller özel solvent ile inceltiliyor gibi diyip bizi biraz haşlayınca hep orjinal aldık. Aslında adamlar haklı, Bursa'da adını vermeyim 1-2 yerden dolum yapıp denedik ama hiç verim alamadık, hatta Mp830'lar çipli kartuş kullandığından onu resetleyemediler bile.

Neyse sonra çipli ama alternatif kartuşlara yöneldik. Pelikan gibi. Canon'un nerdeyse yarı fiyatına geliyordu, ama patron onlada birkaç problem yaşayınca tamamen orjinale döndü :)

Bitmeyen kartuş ve Ciss sistemini yakınlarda farkettim. Aklımda birkaç soru var onları temizlersem bakacağım. Gönderdiğin linkler için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 3 hafta önce Bursa Bitmeyen Kartuş'ten vanalı bitmeyen kartuş Canon MG3150 aldım ama pek memnun değilim.
    Tankın arka kısmı yazıcıya 2 santim aşağıda montelenmiş. Sorun olmaz dediler tamam dedim.
    İlk gün renkli çıktı aldım sorunsuzdu ancak 1 hafta kullanmadım ve kanallarda hava oluştu. Sonra renkli baskı aldım ve grafikteki kırmızılar yeşil yeşil çıktı. Aradım Bursa kartuşu 3 defa kafa temizleme yapın dediler yaptım hortumdaki mürekkepler toparlar gibi oldu kırmızı dışında ve şu an kırmızı renk baskı alamıyorum hortumlarda da hava boşluğu oluşmaya devam ediyor.

Buradaki bayilerini aradım cihazı onlardan almadığım için servis ücreti istediler. Daha 10 sayfa bile çıktı almadığım cihaza para vermeyi de saçma buluyorum.

Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmstar

Arkadaşlar 3 hafta önce Bursa Bitmeyen Kartuş'ten vanalı bitmeyen kartuş Canon MG3150 aldım ama pek memnun değilim.
    Tankın arka kısmı yazıcıya 2 santim aşağıda montelenmiş. Sorun olmaz dediler tamam dedim.
    İlk gün renkli çıktı aldım sorunsuzdu ancak 1 hafta kullanmadım ve kanallarda hava oluştu. Sonra renkli baskı aldım ve grafikteki kırmızılar yeşil yeşil çıktı. Aradım Bursa kartuşu 3 defa kafa temizleme yapın dediler yaptım hortumdaki mürekkepler toparlar gibi oldu kırmızı dışında ve şu an kırmızı renk baskı alamıyorum hortumlarda da hava boşluğu oluşmaya devam ediyor.

Buradaki bayilerini aradım cihazı onlardan almadığım için servis ücreti istediler. Daha 10 sayfa bile çıktı almadığım cihaza para vermeyi de saçma buluyorum.

tankı çıkarıp ,askı aparatının vidalarını çıkarıp tank yazıcının bulunduğu zeminden 1cm yukarıda olacak şekilde tekrar monte edilebilir.
    hortumların hava yapması kartuşa silikon contaların içerisinden geçen dirseklerden hava almasından kaynaklanabilir veya vanalı tank kullanıyorsanız vananın kapalı olmasından
    10 baskı dahi alamadım demeniz manidar bk ile görüşüp yazıcıyı verilen talimatlar doğrultusunda bursaya gönderebilirsiniz.

• epson sx525 kullanıyorum, dolan kartuş aldım ve mürekkep doldurarak kullanıyorum, HP foto kağıtlara ve eta marka mürekkep ile aldığım kağıtlara foto baskısı alıyordum ve sonuçtan memnundum lakin 2 kağıda da bastığım fotolar 4 ay sonra solmaya başladı, kıpkırmızı kaldılar.

bana solmaması konusunda denediğiniz bir mürekkep tavsiye edebilecek arkadaş var mı ? (pigment veya dye bazlı ? )

yazıcı 4 kartuşlı ve üzerinde "durabrite ultra ink " pigment mürekkep tavsiye ediliyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

quote:

Arkadaşlar 3 hafta önce Bursa Bitmeyen Kartuş'ten vanalı bitmeyen kartuş Canon MG3150 aldım ama pek memnun değilim.

tankı çıkarıp ,askı aparatının vidalarını çıkarıp tank yazıcının bulunduğu zeminden 1cm yukarıda olacak şekilde tekrar monte edilebilir.
    hortumların hava yapması kartuşa silikon contaların içerisinden geçen dirseklerden hava almasından kaynaklanabilir veya vanalı tank kullanıyorsanız vananın kapalı olmasından
    10 baskı dahi alamadım demeniz manidar bk ile görüşüp yazıcıyı verilen talimatlar doğrultusunda bursaya gönderebilirsiniz.

Buradaki bayiye verdim ve 10 TL karşılığında sorunu düzelttiler. Gerçi sorun benden kaynaklanıyormuş sanırım çünkü ben yazıcıyı kullanmadığım zaman kapatıp vanasını da kapalı durumuna getiriyordum. Servis bunları yapmamamı, cihazın sürekli açık kalmasını ve vanayı da sürekli open durumunda bırakmamı söyledi. Ayrıca tankın hizasının önemi olmadığını, kullanıcılarının tankı askılığından çıkarıp masanın üzerine koyduklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi.

Şimdi bayinin söylediği cihazı hep açık tutup vanayı da open durumunda bırakmam gerektiği ve tankın hizasının önemi olmadığı doğru mudur?

Birde bunlar hortumlardaki havayı nasıl düzelttiler?Dediklerine göre hortumdaki havayı çekme aparatları filan varmış onlarda eğer doğruysa böyle bir şeyi nereden temin edilir?

• quote:

quote:

quote:

Buradaki bayiye verdim ve 10 TL karşılığında sorunu düzelttiler. Gerçi sorun benden kaynaklanıyormuş sanırım çünkü ben yazıcıyı kullanmadığım zaman kapatıp vanasını da kapalı durumuna getiriyordum. Servis bunları yapmamamı, cihazın sürekli açık kalmasını ve vanayı da sürekli open durumunda bırakmamı söyledi. Ayrıca tankın hizasının önemi olmadığını, kullanıcılarının tankı askılığından çıkarıp masanın üzerine koyduklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi.

Şimdi bayinin söylediği cihazı hep açık tutup vanayı da open durumunda bırakmam gerektiği ve tankın hizasının önemi olmadığı doğru mudur?

Birde bunlar hortumlardaki havayı nasıl düzelttiler?Dediklerine göre hortumdaki havayı çekme aparatları filan varmış onlarda eğer doğruysa böyle bir şeyi nereden temin edilir?

servisin dediğini bilmem benim yapmış olduğum ve bk dan gelen yazıcılarda tanklar 1cm yazıcının bulunduğu zeminden yüksek tankların içerisinde 1-2 cm mürekkep kaldığında ekliyorum
    hava alma için vakum aparatları mevcut bursa bitmeyen kartuştan almıştım ucuz bir şey

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Dolum-Vakum-Aparatlari,LA_202-2.html

yerine oturtup şırıngayla nozullardan mürekkebi çekiyorsunuz işlem bu kadar. vananın uzun süre yazıcıyı kullanmayacağınız zaman kapatılması tavsiye ediliyor

• quote:

servisin dediğini bilmem benim yapmış olduğum ve bk dan gelen yazıcılarda tanklar 1cm yazıcının bulunduğu zeminden yüksek tankların içerisinde 1-2 cm mürekkep kaldığında ekliyorum
    hava alma için vakum aparatları mevcut bursa bitmeyen kartuştan almıştım ucuz bir şey

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Dolum-Vakum-Aparatlari,LA_202-2.html

yerine oturtup şırıngayla nozullardan mürekkebi çekiyorsunuz işlem bu kadar. vananın uzun süre yazıcıyı kullanmayacağınız zaman kapatılması tavsiye ediliyor

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Sistem olarak güzel görünen, lakin doğru uygulanamadığında(veya uygulanmadığında) tiksindiren bir sistem oldu benim için. Türkiye'de yayımlanmayan çizgi romanlar için, Kadıköy'de ki Bitmeyen Kartuş'dan bir tane Canon MP280 aldım ve ilk günden 15 dakika önceye kadar sorunlarım bitmek bilmedi. Önce çizgili bastı "temizlik yapın düzelir" dediler, düzelmedi umursamadılar. Sonra kağıt sıkıştırmaya başladı, "kapatıp açın düzelir" dediler düzelmedi. "Mavi mavi patlatıyor" dedim, "geçer" dediler. En sonunda bugün yine kağıt sıkıştırmaya başlayınca baktım olmayacak kaldırıp attım makinayı.

Ha şimdi niye bunları yazdığıma gelirsek, Kadıköy'de bulunan yerlerinden almayın da nereden alırsanız alın.
  • Herkese selamlar, forumdaki bitmeyen kartuşla ilgili yaşanan sorunların neredeyse hepsini okudum. Genelde hatalar kullanıcı kaynaklı olsa da birçok hata da üretimle ilgili. Mesela birçok kişi hortumların hava yaptığını ve bunun kullanımda sorun olduğunu yazmış. Halbuki tam sızdırmazlıkla yapılan bir hortum-kartuş bağlantısı kesinlikle hava almaz ve hortumlarda ne kadar beklerseniz bekleyin hava oluşmaz. Bekledikçe hortumlarda hava oluşuyorsa o yazıcıdan %50 performans bile almanız çok zor olacaktır. Sürekli yoğun temizleme yapacağınız için boşa mürekkep gidecek, kısa sürede keçe hatası verecek ve kartuş ömrü kısa olacaktır. Kartuş ömrü ve çıktı sayısının kullanılan mürekkeplerle çok büyük ilgisi vardır. Uygun olmayan mürekkep kullanılırsa yazıcınız yazsa bile arada sırada yoğun temizleme gerekecek ve bu sizi başa döndürecektir. Hortumların bağlantısı, kullanılan mürekkep, kullanılan depoların bu sistem ile tam uyumu ve basıncı, yapılan işçilik kalitesi gibi kriterler bu sistemden alacağınız verimi çok fazla etkilemektedir. İlk bakışta sistem çok basit gibi görünse de mesela sadece kartuş sızdırmazlığı bile iyi sağlanmazsa sistem sizi aldığınıza pişman edebilir. Tabi tam ters olarak düzgün yapılmış ve kaliteli malzeme kullanılmış bir bitmeyen kartuşlu yazıcı sizi kartuş toner ve dolum derdinden tamamen kurtarır.

biribenibitirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: knuckle

Sistem olarak güzel görünen, lakin doğru uygulanamadığında(veya uygulanmadığında) tiksindiren bir sistem oldu benim için. Türkiye'de yayımlanmayan çizgi romanlar için, Kadıköy'de ki Bitmeyen Kartuş'dan bir tane Canon MP280 aldım ve ilk günden 15 dakika önceye kadar sorunlarım bitmek bilmedi. Önce çizgili bastı "temizlik yapın düzelir" dediler, düzelmedi umursamadılar. Sonra kağıt sıkıştırmaya başladı, "kapatıp açın düzelir" dediler düzelmedi. "Mavi mavi patlatıyor" dedim, "geçer" dediler. En sonunda bugün yine kağıt sıkıştırmaya başlayınca baktım olmayacak kaldırıp attım makinayı.

Ha şimdi niye bunları yazdığıma gelirsek, Kadıköy'de bulunan yerlerinden almayın da nereden alırsanız alın.

"Kadıköy'de ki Bitmeyen Kartuş'dan" derken, Bursa Kartuş'un Kadıköy bayisi mi?
    Yazıcıyı her nereden aldıysanız aldığınız firma çok lagayık davranmış.tam pazarcı esnafı gibi davranmışlar.Kısaca, dolandırılmışsınız...

Yerleşim yeri olarak yakın olmanızdan dolayı; Cescesor' dan alsaydınız keşke.Sorununuz daha etkili ve kısa sürede çözülürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: efesgrup

Herkese selamlar, forumdaki bitmeyen kartuşla ilgili yaşanan sorunların neredeyse hepsini okudum. Genelde hatalar kullanıcı kaynaklı olsa da birçok hata da üretimle ilgili. Mesela birçok kişi hortumların hava yaptığını ve bunun kullanımda sorun olduğunu yazmış. Halbuki tam sızdırmazlıkla yapılan bir hortum-kartuş bağlantısı kesinlikle hava almaz ve hortumlarda ne kadar beklerseniz bekleyin hava oluşmaz. Bekledikçe hortumlarda hava oluşuyorsa o yazıcıdan %50 performans bile almanız çok zor olacaktır. Sürekli yoğun temizleme yapacağınız için boşa mürekkep gidecek, kısa sürede keçe hatası verecek ve kartuş ömrü kısa olacaktır. Kartuş ömrü ve çıktı sayısının kullanılan mürekkeplerle çok büyük ilgisi vardır. Uygun olmayan mürekkep kullanılırsa yazıcınız yazsa bile arada sırada yoğun temizleme gerekecek ve bu sizi başa döndürecektir. Hortumların bağlantısı, kullanılan mürekkep, kullanılan depoların bu sistem ile tam uyumu ve basıncı, yapılan işçilik kalitesi gibi kriterler bu sistemden alacağınız verimi çok fazla etkilemektedir. İlk bakışta sistem çok basit gibi görünse de mesela sadece kartuş sızdırmazlığı bile iyi sağlanmazsa sistem sizi aldığınıza pişman edebilir. Tabi tam ters olarak düzgün yapılmış ve kaliteli malzeme kullanılmış bir bitmeyen kartuşlu yazıcı sizi kartuş toner ve dolum derdinden tamamen kurtarır.

biribenibitirsin

Canon yazıcılarda devamlı mürekkep besleme sistemini hiç bir zaman sorunsuz bir biçimde kullanamazsınız!Şu anki mevcut mürekkep tanklarıyla bu mümkün değil!Kontrollü ve profesyonel kullanıcı iseniz; oluşacak sorunların çözümlerini hızlı biçimde uygulayarak sistemi kullanmaya devam edersiniz.giriş seviyesi bir kullanıcı iseniz; sistem en iyi şekilde kurulu dahi olsa sıkıntı yaşarsınız.
    Sorulması gereken sorular şunlar: Devamlı mürekkep besleme sistemli(dmbs) bir canon yazıcı almam şart mı? daha iyi alternatifi yok mu?
    dmbs canon yazıcı almanız şart değil, hatta çılgınlık olur.Çılgınlık olur çünkü sorunsuz ve daha iyi alternatifi var. Alternatifi var; Brother yazıcılar fabrika çıkışlı dmbs lidir...
    XXL dolan kartuşlu Brother dururken; dmbs li Canon almak ... olur.

Brother dururken sizi dmbs li canon yazıcıya yönlendirenlere de itimat etmeyin!
    neden olur neden olmazı uzun uzun teknik detayıyla anlatmak istemiyorum, aksini düşünen varsa hodri meydan?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 13 Eylül 2012; 5:03:18 >

• Kesinlikle sizin gibi düşünmüyorum. Doğru düzgün yapılmış ve iyi mürekkep kullanılmış bir bitmeyen kartuş sistemli canon yazıcı giriş seviyesinde kullanıcılar için bile kesinlikle sorunsuz çalışacaktır. Piyasadaki bitmeyen kartuşlu yazıcı üreten firmaların birçoğunun işçiliğinin zayıf olması bu sistem için kötü bir referans olabilir fakat biz binlerce yazıcı satışı yaptık ve memnun olmayan tek bir müşterimiz dahi yok. DBMS li brother yazıcılar da sorunsuz olabilir fakat herkesin alabileceği fiyatlarda değildir. Ürettiğimiz bitmeyen kartuşlu canon yazıcılar en az bahsettiğiniz DBMS li brother yazıcılar kadar sorunsuzdur.

biribenibitirsin

• güzel bir çözümmüş, güvenilir bir siteden satın almak link verebilirmisiniz?
    Yada İzmir içi nerelerde bulabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.