Şimdi Ara

Bitirme Projesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Elektrik-Elektronik Müh. son sınıf öğrencisiyim.Bitirme projesi olarak güneş takip sistemi yapmayı düşünüyorum. Elinde kaynak,şema v.b. olanların ve ya başka proje önerileri olanların yardımını bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: toprak28

Arkadaşlar merhaba. Elektrik-Elektronik Müh. son sınıf öğrencisiyim.Bitirme projesi olarak güneş takip sistemi yapmayı düşünüyorum. Elinde kaynak,şema v.b. olanların ve ya başka proje önerileri olanların yardımını bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

hocam ben 18 yaşındayım babam mcteknoloji(reklam olsun:D) diye bi firmanın sahibi. sana yardım edebilirim
  • toprak28 T kullanıcısına yanıt
    Güneşi takip edecek mekanizma veya malzeme nedir? Ne için kullanacaksınız detay yazarsanız sevinirim.
  • Anubisin_Ruhu kullanıcısına yanıt
    takip mekanizması güneş paneli. ldr den alınan bilgilere göre motor ile sağ-sol, aşağı yukarı hareket sağlanacak.
  • takalar112 kullanıcısına yanıt
    :D teşekkür ederim dostum. Ama sizin firma daha çok otomasyon üzerine çalışıyor herhalde ama yine de yardımın dokunabilir tabi.
  • Çeşitli yolları var bunun.İStersen GPS ile anlık kontole dayalı bir sistem oluşturabilirsin.İstensen de günlük olarak istatistiksel bir çalışma yaparsın ve belirli sürelerle motoru istediğin derecede hareket ettirerek maksimum verimde güneşe baktırırsın.
  • ayhan_eee kullanıcısına yanıt
    istatistikle olmaz dostum.her ana uyum sağlaması lazım. istatistikler her şeyi göstermez.yani anlık olarak bilgiyi almam lazım.
  • muhendis91 kullanıcısına yanıt
    Dostum eyvallah. İnceledim verdiğin siteyi. Hex kodlarına kadar her şey var.bu sitenin çok yardımı dokunacak bana. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprak28

istatistikle olmaz dostum.her ana uyum sağlaması lazım. istatistikler her şeyi göstermez.yani anlık olarak bilgiyi almam lazım.

Zaten olmaz ise bir yöntem daha sundum.
  • Ne demek her zaman
  • merhabalar verdiğiniz link te verilen projjeyi bulamadım yardımcı olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.