Şimdi Ara

Bitcoin tepetaklak: Kripto para piyasasında 60 milyar dolarlık kayıp (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bitcoin tepetaklak: Kripto para piyasasında 60 milyar dolarlık kayıp
  • neden bu kadar kinlisiniz kripto paralara ekran kartı demeyin düz ekran kartıyla btc kazılmıyor

• murat61tr M kullanıcısına yanıt
    Sabah sabah ün beni gülmekten ... Allahta seni güldürsün kardeş

• Daha ne kadar böyle devam edecek , öngörüsü olan var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size olan ve olacak şeyi anlatıyorum dahada gelip burada kafa karıştırmayın.
    ilk olarak bitcoin ve benzeri kripto paraları elinde büyük rezervleri olan adamlar yönetiyor bunu bir kabul edin. Sizin elinizdeki 1000$ lık bitcoin kimsenin umrunda değil.
    Bu bitcoin ve diğer paraların değer kaybının en büyük sebebi ise dış etkenler değil, tam tersine elinde çok miktarda bulundurup borsasında para kazanan adamlar.

Fark ettiyseniz 20000$ seviyelerine çıktıktan sonra bitcoin de yüksek bir ivme ile düşüş başladı ve sürekli aynı şey oldu.
    ilk başta 20000$ a ulaştıktan sonra çok paraya sahip olanlar bunu fırsat bildi ve elindekilerin hepsini bozdurmaya başladı. Bir anda değeri 11000$ a kadar düştü ve arada olan küçük balıklara yani forumdaki "bu sene sonunda 100 000 olacak diyorlar dur 10 bin tl yatırayım" gibilerine. Sonra 11000$ a düşünce bu para babaları ve daha birçok kişi "Aha düştü alalım da ilerde çok değerlenecek" dedi ve yine aldı yükseltti paranın değerini.

Sonra para babaları 11000$ seviyesinden aldıkları bitcoinleri 12000$ den yine satmaya başladı ve paranın değeri bu sefer 8000$ seviyesine düştü.
    Yine aynı şekilde arada kaynayan yine küçük parası ile büyük işler başarmaya çalışan sazanlar oldu.Büyük oynayan adamlar onların parasını resmen süpürdü piyasadan.

Enson yine 9000 seviyesindeyken bir alım furyası başladı tam tekrar 10 000 olacaktı ki yine aynı senaryo devreye girdi ve babalar yine satmaya başladı. Değeri en son 8000$ civarlarına hatta altına düştü.

Yine aynı senaryo yaşanıyor. Düşen parayı gören sazanlar alıp parayı yükseltecek ve babalar yine satıp parayı bu kez tahminimce 6000$ ın da altına düşürecekler.

Azıcık aklınız varsa şu saatten sonra gidip bitcoin yada diğer kripto paralara yatırım yapmazsınız.
    Çünkü tezgah ortada, bu sistemde küçük paralar büyük adamların sermayesi oluyor bunu görmemek imkansız artık.

Anlattığımı şu grafiğe bakarak daha net biçimde anlayabilirsiniz.
    Bitcoin tepetaklak: Kripto para piyasasında 60 milyar dolarlık kayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheStarBox -- 16 Mart 2018; 18:5:52 >

• Eskiden dolandırıcılar vardı kooparatifler onlar bitti şimdi böyle tokatlıyorlar o paralar buhar olmadı elbette lale etkisi işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben yatirim yapmak icin 1000$ seviyesine gelmesini bekliyorum.bence o seviyeye gelip geri yukselmeye baslayacak

• Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belliydi. Sürekli roket gibi yükseldi daha nereye kadar gidecekti zaten? Riski çok yüksek bir yatırım bence bitcoin ama yine de tercih meselesi herkesin kendi kararıdır sonuçta..
  • Züğürt olduğum için beni ilgilendirmeyen durum :)

• Kumarhanelerin adı olmuş zartcoin zurtcoin. Boş işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekdellal -- 18 Mart 2018; 14:50:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bitcoin piyasasına küçük bir meblağ ile girip 6 ay boyunca onu yükseltmeye çalıştım. Açıkçası bitcoin ve benzeri dijital para birimlerinin bir saadet zinciri ve kumar tarzı bir yapısı olduğunu anladım.
    Açıkçası Bitcoin balon mudur? Evet bitcoin bir para birimi olarak bu şartlarda kullanılamaz. Kimse kimseyi kandırmasın. Paranın tanımında şöyle bir ifade vardır. "Para bir değişim aracıdır"
    Bu şartlarda hadi al bakalım bilgisayar,market alışverişi veya bir araba. Devamlı manipilasyon ve hop aşağı hop yukarı çıkan para birimi değişim aracı olarak kullanılabilir mi?
    Peki sistemde 1500 adet altcoin var. Bu kadar para birimine ihtiyaç var mı?
    Hepsi yalan dolan üçkağıt. Zengini daha çok zengin etmeyi amaçlayan bir keriz sazan sistemi.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.