Şimdi Ara

Biride çıkıp demiyorki bu nedir diye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler cuma günü işteyken okuldan erken çıkan öğrencileri gördüm.Bizim iş yeri bu arada tam okulun karşısındadır okul dediğim anadolu lisesi.8 ders görüyorlar hepsi ve öğlen saat 4de çıkıyorlar.Bende her gün bunları izlerim.Sabahlarıda onlardan erken işe geldiğim için cuma sabahı yine onları izliyorum.Baktım çoğu bezgin bezgin okula gidiyor zombi gibiler hepsi haklılar tabi sabah 6da kalkan bende aynı onlar gibiyim.Neyse işte cuma günü akşam sanırım 9.sınıfların dersi bış olduğu için erken çıkıyorlardı.Bakıyorum sabah o kadar mutsuz olan öğrenciler hoplaya zıplaya eve gidiyorlardı.Sadece 2 ders önce çıktıkları için bu kadar sevinçlilerdi.

Ben onları izlerken bir an kendime sordum.Arkadaş ben ne yapıyorum diye.Benimde onlardan bir farkım yokki.Bütün gün çalışıp mutsuz monoton bir hayat geçiriyorum.Sadece cuma günleri çıkışı suratımda aptal bir gülümseme oluşuyor bende.O bile bazen patronum mesaimi uzattğından yalan oluyor.

Ben ne için bu genç yaşlarımda kendimi heba ediyorum diye düşünüyorum.Ama bulamıyorum.Bu mesleği para kazanmak için çekiyorum ama para kazanınca birşey olmuyor.Ben eğlenemedikten monoton ve sıkıcı bir hayat yaşadıktan sonra ne işime yarıyacak bu paralar?Okula giden arkadaşlar içinde aynı şey.

Yani arkadaşlar neden biz istemediğimiz şeyler yapmak zorundayız?Neden hayatımızı istediğimiz gibi yaşayamıyoruz?Neden kendi rızamızla yataktan kalkamıyoruz.Neden karlı bir havada sıcak birşey içip manzarayı seyretmek yerine işe okula nasıl gideceğimizi düşünüyoruz?Neden mevsimleri yazı kışı, sonbaharı havanın değişiminden değilde okulların açılmasından iş başı yapmakla anlıyoruz?Neden?Anlamıyorum?Neden bizi mutsuz eden bu sisteme uyuyoruz?Bütün hayatımızı çalışarakmı geçirmek zorundayız biz.Bizi 7 yaşında aldılar ve bir robot gibi yetiştirdiler.Liseye girecekken bizi sınavlara sokup daha yeni düşüncelerimizin şekillendiği dönemlerimizde stresle boüdular.Üniversiteye girişte hepimiz kendimizi hayvan gibi bir odaya tıkıp bütün yıl çalıştık.Ne oldu?Üniversiteye gittik.En çok yaşamamız gereken dönemlerde yine bizi sınavlarla boğdular.Şimdimi ne oldu?Yine aynı şey.Yine çalışıyoruz.Hayatımız boyunca sadece 7 yaşına kadar konteol bizdeydi.Diğer dönemlerde hep onlarda.Çoğumuz bu hayatı ot gibi monoton ve sıkıcı bir şekilde geçirdik.Yapacağımız onlarca güzel şey varken biz hep sisteme uyduk.

Peki sonucu ne mi?Ot gibi yaşanmış bir hayat.Evet tüm hayatımızı sıkıcı bir şekilde geçirmek zorundayız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapacak bişey yok.Ya sisteme uyarsın yada sistem seni ezer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istiyorsan homeless ol
  • Yapacak birsey yok maalesef.Çok kafayi takmamak lagzim.

• quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Yapacak birsey yok maalesef.Çok kafayi takmamak lagzim.

Kardeşim neye kafamızı takmayalaım anlamadım?Hayatımız böyle geçip gidiyor.Bildiğin tüm yaşamımız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NutellaYalayanMüftü

quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

Yapacak birsey yok maalesef.Çok kafayi takmamak lagzim.

Kardeşim neye kafamızı takmayalaım anlamadım?Hayatımız böyle geçip gidiyor.Bildiğin tüm yaşamımız.

Memurluk atamalarinin bile torpille yapildigi "Cemaat"denen masum orgut tarafindan yonetilen bir ulkede yasiyoruz.Bu ulkede. biryerlere gelmek icin ya millet vekili akraban olacak yada arkani cemaate yaslayacaksin.Daha bircok sey soylenir ama neyse yani siz daha birsey gormediniz bu soyledikleriniz buzxaginin gorunen kismi basit seyler o yuzden kafaya takmamak lagzim zaten bir cozumude yok.Konuyuda silerler zaten birazdan

• NutellaYalayanMüftü N kullanıcısına yanıt
    işte yaşamdaki o büyük resmi görebilen bir kişi daha. sayımız çok az ve malesef dediklerin çok doğru.
  • Dediklerin doğru ancak sana şu soruyu sormak istiyorum yaşamak için mi yiyorsun , yemek için mi yaşıyorsun ?
    Biz maalesef yemek için yaşıyoruz. Bazen istemesek de kontrol elimizden gidiyor. Yapilmasi gereken tek şey düzene uyup mutlu gelecek kurmak

• Benim gibi bu sistemi çözmüş bir insan gormek beni mutlu etti dediklerine harfiyen katiliyorum dunyanin % 99 u kole hayati yasiyor %1lik zengin azinlik sarkicilar isadamlari diplomatlar vs gününü gün ediyor bizse sadece hizmet ediyoruz ne icin ? Onlar daha iyi yasasin diye yaptigimizin karsiligi olarak elimize uc bes kağıt parcasi (para) veriyorlar onunlada anca geciniyorsun kisacasi pek çoğumuz un iğrenç bi hayati var bende dahil olmak üzere tek care bas kaldirmak ama bu koyunlasmis milleylede o zor gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalcolmIIX -- 22 Eylül 2013; 17:49:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.