Şimdi Ara

biri bana yardım etsiiinnn [:o] :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ddr 2 anakartıma ddr 3 ekran kartı takıyorum çalıştıramıyorum hemde 2 haftadanberi :(

• Çalışmaz, çünkü desteklemiyordur. DDR3 bellekleri DDR3 destekli anakartla kullanabilrsin sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Çalışmaz, çünkü desteklemiyordur. DDR3 bellekleri DDR3 destekli anakartla kullanabilrsin sadece.

Bellek dememiş hocam GDDR3 ekran kartı almış.

Çalışmıyorsa psu'da sorun olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartı yuvasına oturuyo acaba powerin gücümü yetmiyo diye power aldım 400w lık ilk ekran çalışıyo sonra donuyo kalıyo eski ekran kartımla çalııyo şu anda ama o ekran kartlarımla çalıştıramıyorum
  • ekran karti ve anakart modelini yazmalisin.bilmiyorsan su program ile motherboard ve graphics yazan kisimdan yazabilirsin.anakartin cok eskidir ekran karti pcie 2.1'dir calismazsa bu yuzden calismaz yoksa ben ddr2 anakartimda ddr5 ekran kartlari kullaniyorum.

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.61-32bits-en.zip
  • ana kartın üstünde PCI express RC_410.M REV:1.1 yazıyo ekran kartlarıda biri asus 210 sılent diğeride pcı express direct 10x gt210 iki tane ekran kartım var ikiside aynı sorun yapıyo ana kartım çok eski deyil bilmiyorum ama power girişi 24 pinli öle olunca çok eski deyil diye duydum ama bilmiyorum
  • Hocam, anakartın marka-model bilgisi gerekli.
  • anakartin pcie v1.1 mis(cok da yeni degil temiz 4-5 senelik) ekran kartlari da pcie 2.0 yani uyum sorunu olmamasi lazim 2.0 kartlar 1.1 anakartlarda calisir.power de aldim diyorsun.ekran kartlarini baska bir makinede dene.calisirsa sorun anakarttandir kartlari gormuyordur.anakartin biosunu guncellemeyi biliyorsan deneyebilirsin ama inadi tuttuysa calismayabilir benim basima geldi senin olay.
  • Anakart Adı ECS RC410-M (Asterope3) ana kartın adı bu modeli ne nası bakıcamm :S
  • ana kartın ismi o başka ne lazım
  • biosu nqasıl güncellicemm nası yapabnilirm
  • Karta baktım, sorunun anakarttan olduğunu sanmıyorum. Diğer başlıkta biostan ileriye geçmediğini yazmışsınız. Kartın yerine oturduğundan emin olun, bazı kartlara güç kaynağından da bağlantı yapmak gerekiyor. Kartın üzerinde ekstra bir giriş var mı diye kontrol edin. Genelde 6 pin oluyor.

Şu resimde sağdaki siyah giriş gibi.

http://www.legitreviews.com/images/reviews/730/sapphire_radeon4850_power.jpg
  • bu anakart pek satilan bir sey degil hp makinelerde kullanilmis.hp mi makine?

iki versiyonu var 1.0 3.0 diye ama ikisini de gosteriyorum en yeni versiyon bioslari 2006'tan kalma Allah'tan eski degilmis yani anakart.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=589&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=0

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=601&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=0

o anakarti kullanmalisin diye inat eden her kimse goster diye veriyorum linkleri.

• ekstra güç girişi yook besleme girişi yok iki karttada bios güncelleme dediğin şey pili çıkarttım takmaksa eğer onuda yaptım ginede olmadı istersen ekan kartlarıının resimlerini yollayım yada sen benim pc yi uzaktan kontrol altına al :)
  • makine hp evet bu anakart gibi yada biraz daha eski olabilir :) biosun versiyonu 3.19 CPU-z programından bakıyorumm hocam napmam gerekiyoo bu işi çözücezz sonuca yaklaştık hissediyorumm :)
  • hocam bide graphic versiyon PCI-Express x16 yaziyo
  • bios versiyonun 3.9 degil o anakartin pcb numarasi

BIOS for RC410-M2 (PCB:3.x)

Version 060609b

cpu-z'de motherboard bios yazan yerin altindaki versiyona bakacaksin yukaridaki gibi 0606 diye gidecek.bios degistirsen de bir sey cozulmez bios 2006'dan kalma diyorum anakart daha da eskidir yani normal calismamasi.2007 oncesi anakartlarda boyle sorunlar oluyor 2007'de pcie 1.1 mi 2.0 mi ne cikmis 2007 sonrasi anakartlarda yok boyle sorunlar.anakarti genclestiremeyecegine gore calismiyor diyip gececeksin.yeni makine almaya aldirmaya bakmalisin.
  • zırt pırt konu açıyorsun sana yazdığım mesajlara cevap bişe vermedin yardım mardım etmicem sana 3 kere soru sordum cevap falan vermedin
  • potur hocam görmedim ki mesajını şimdi gördümm görsem saten 2 haftadan beri uğraşıyorum yazmam mı
  • ana karttan diyosun yani benimm sorunum bide power aldım 70 lira verdim powerdan sandım yaa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.