Şimdi Ara

Bireysel Emeklilikten 10 Yıldan Önce Ayrılanlardan Kesilen %15 Kesintinin Ödenmesi (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.096
Cevap
59
Favori
352.416
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde param yattı 1400 lira beklerken 1049 tl yatırmışlar vergi borcum olup olmadıgını nerden ögrenebilirim nereye gitti 400tl ? faiziyle almam gerekirken eksik alıyorum ya
  • 2008 tarihinde bireysel emeklik sistemine 400 tl yatirdim 1 yildan fayla kalmadim diye hic para alamadim basvursam alirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen beklemede olan binlerce insan var herhalde, yazıklar olsun.
  • Bugun benı bır bayan aradı seslı ortamdaydım tam anlıyamadım ama BES le ılgılı vadesız hesap numaramın son ıkı hanesının eksık oldugunu soledı bende verdım ve sonra paramın ne zaman yatırılcagını soledım 30-40 gun ıcınde yatıcagını soledı ve kesıntı yapılmıyacakmıs dırek odenmesı gereken tutar odenecekmıs ,bende BES i tasıdıgım ıcın bu zamana kadar beklettıler tahmınım umudu kesmıstım ama ıyı oldu bakalım yatıcak mı

137598 evrak no ıle 15.03.2013 tarıhınde ellerıne gecmıs

Ing emeklılıkten Anadoluya aktamıstım.
  • Evrak Tarihi: 13.10.2012
    Evrak No: 162828
    Geldiği Tarih: 13.10.2012
    Sigorta Şirketi ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. oyak emeklilikten geçiş yaptırmıştım.

Ödeme hesabıma yatmış. Darısı bekleyenlerin başına.
  • Bes in amaci zaten o aisim tasarruflarinfdan para kazaak

• çok az bekleyen kaldı herhalde.

umudum kalmadı
    fani dünyada
    canıma yetti
    bu kara bela

la la la
  • Arkadaşlar eşimle evlenmeden önce ing emekliliğe girmiş. Sanırım ilk 2 ödeme yapılmış. Sonra iptal etmeye çalıştım falan dedi ama hatırlamıyor. Geçenlerde mesaj gelmiş. Şimdi online baktık. 34-35 ödeme yapılmamış gözüküyor. 360 TL birikim var. İptal ettireceğiz. Herhangi bir faiz vs. birşey oluyor mu?
  • Beni 3 ay önce bir bayan aradı, trafik cezası varmış, bilmem kaç yüz Tl, onu keseceklermiş alacağımdan..ben şirket aracı kullanıyorum, şahsıma ceza gelemez..bide haberim tabi yok, katlanmış falan..neyse kalanı da yakında yatar demişti, tabi yatan falan yok...ben umudu kestim çoktan..BESE e, bu işlere bulaştığım güne lanet olsun..başvuralı 2 sene olacak nerdeyse..

• bese dilekce gonderdik nerden sorgulayacaz hic ses cikmadi 1 sene olcak vakifbank

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar
    Gerçekten tam bir saçmalık. Telefondan büyük mükellefler aktarması 1 tuşu sonrası açan yok. Geçenlerde sabırla santralın devreye girmesini bekledim. Görevli ben bağlarım dedi top santrala geri dönmeden meşgule geçti. Şimdi santralı çevirince doğrudan meşgüle alıyor. Hay bin kunduz bir lanet de bu sisteme girdiğim için benden gelsin.....
  • Merhaba Arkadaşlar,

3 arkadaş stopaj iadesi bekliyoruz ve üçümüzde aktarmalı poliçe sahibiydik,

Kasım 2012 de başvuranın parası 11 Temmuz 2014 Cuma mesai bitiminde hesabına geçti... Allianz Sİgorta...

Şubat 2013 de başvuranın parası 31 Temmuz 2014 Perşembe mesai bitiminde hesabına geçti... BNP Baribas

Benimde Allianz sigorta poliçem için Nisan 2013 de başvurusunu yaptığım stopaj iadem henüz yapılmadı :) ama yakında olacakmış gibi bir izlenim edindim, bu ay da çok ihtiyacım var umarım hesabıma yatar ve bu çile biter...

Bu aralar aktarmalı poliçesi olupta para alan arkadaşlar varsa buradan paylaşsın lütfen...
  • merhaba
    sonunda bir gelişme var müjdeler olsun ödeme alamayanlar için yeni liste açıklanmış http://www.bmvdb.gov.tr/besekran/
    TC kimlikle girdikten sonra teyidi alıp hesap no ve bilgileri giriyorsunuz. umarım hızlı bir ödeme olur sabırla beklemeye devam
  • Geçenlerde vakıfemeklilikten aradılar tekrar emeklilik poliçesi yaptırmak istermisiniz diye. iki yıla yakın beklediğim, defalarca Büyük Mükellefler Vergi Dairesini aradığım aklıma gelince bir ürperti geldi. Allah bekleyenlere sabır versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faya85

bese dilekce gonderdik nerden sorgulayacaz hic ses cikmadi 1 sene olcak vakifbank

BUGÜN BİR MEKTUP GELDİ 5 YIL DİYOR SİZİN Kİ ZAMAN AŞIMINA UĞRADI DİYOR BABAM 2007 HAZİRANI GİBİ ÇIKTI 10 YILSA OLUYOR 5 YILSA OLMUYOR KİMİ ARAYACAĞIZ BU NE SAÇAMA Bİ CEVAPTIR ??? BİLGİSİ OLAN VAR MI 5 YILA MI DŞÜRDÜLER ?
  • Bu bireysel emeklilik yapikredi kredi kartimdan aylik 115 tl cekiyor 100 cekmesi lazim sizce neden?

• Benim bi arkadaşa da zaman aşımı yazısı geldi, rahatladı. bana da halen havagazı, belge tarihim şubat 2013.
  • Bende evrakları ilk gönderenlerdenim aradan 1 yıl geçti ailemi ödemeler gelince hemen bende kontrol ettim fakat onlara bildirdiğim hesabı kapattığım için hesaba para aktarılmadı. Bankayı aradım talep açtı ve 1 saat sonra hesabımın olduğu şube aradı, hesaba para geldi fakat hesap kapalı diye iade ettik dedi. Tabi hemen vergi dairesini aramaya başladım ama telefonla ulaşana çeyrek altın veriyorlar

Bir umuthttp://www.bmvdb.gov.tr/besekran/besemanet/index.asp adresinden sorguladım burdan da iş çıkmadı

700 kusur bir para kaldı açıkta umarım ölmeden alabilirim

• 22.03.2013 den beri bekliyorum mtv,trafik cezası ve bagkur borclarım var ama onlarda da herhangi bir değişiklik yok.Ödeme yapıldı mı yapılmadı mı kesinti oldu mu hiç bir şey belli değil.Kimden öğreneceğiz?

Evrak Tarihi 22.03.2013
    Evrak No. 160133
    Geldiği Tarih. 22.03.2013
    Sigorta Şirketi. YAPI KREDİ EMEKLİLİKANONİM ŞİRKETİ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parasını alamayan az kişi kaldı, parasını alanlar buraya yazsın lütfen, bizde umutlanalım biraz :)
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.