Şimdi Ara

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.674
Cevap
276
Favori
347.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkür ederim bereketli olsun inşallah. Anladığım kadarıyla altında ısrar, oranı artarak devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RID_ONE_54 -- 16 Nisan 2024; 20:26:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RID_ONE_54 R kullanıcısına yanıt

Herkese bol kazançlar, bu seferki tercihler beni de yanılttı özellikle altında bir realizasyon bekliyordum 30'a çekerler diye düşünüyordum 50 yapmışlar ilginç geldi bana demek ki hala yönü yukarı görüyorlar, dikkat çekici bir diğer noktada yabancı fonları tamamen çıkarmışlar yani Amerika'da düşüş bekliyorlar desem faiz indiriminin gecikecek olması ile ilgili o zaman altında azaltmaları lazımdı yani işin özeti bu tercihler biraz garip geldi bana İnşallah hepimiz için hayırlısı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antireis -- 16 Nisan 2024; 20:37:35 >
  • antireis A kullanıcısına yanıt
     Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Bunlara güvenmiyorum, hisse tavsiyesi yapıp ertesi gün satış yapan aracı kurumlar gibi

• Espa kullanıcısına yanıt

Hocam buna katılsak sonra hangi adımları izlemek en iyisi olur yatırım açısından?

Bugün garanti digibes yaparak bes kaydımı babam adına oluşturdum. Aylık ödeme 3 bin ilk başta yüksek gibi gelse de zamanla güzel birikimler için katlanmak gerekir diye düşündüm. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Emekliliğinize uzun süre varsa hisse senedi fonu ağırlıklı bir dağılım yapmak çok mantıklı olur. Yanına yabancı hisse senedi fonu da ekleyin tabi. Şirketin kendi fonlarina değil diğer şirketlerin fonlarina da bakin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allianz BESden emeklilik öncesi çıkış yapan var mı aranizda, süreç nasil işliyor ve ne kadar zaman aldı.

• Merak ettiğim bazı sorular var bilenler cevaplarsa sevinirim.

1. Her ay düzenli para atmak zorunda mıyız?
    2. Sistemden erken çıkarsak ne gibi dezavantajları var?
    3. Normal fonlara katılmak yerine bes'e katılsak ve 2 sene sonra çıksa daha fazla kar eder miyiz?
  • Arkadaşlar merhaba. Aklıma takılan birkaç husus var sizlere danışmak istedim.

Şu anda emekliliğe hak kazanmış durumdayız. Çok şükür 3-5 getirisi olduğu için para ihtiyacı oluncaya kadar devam edelim dedik sistemde. Ben de fırsattan istifade aylık ödeme yapıyorum, yatırım yapmaya çalışıyorum. Örnek veriyorum, aylık 10 bin kenara atabiliyorum ve bunun 7-8 binini emekliliğe yatırıyorum. Bu mantıklı mı sizce yoksa çok mu? Diğer yatırım araçlarını tercih etmiyorum son zamanlarda.

Bir sorum da belki mantıksız gelecek ama merak ettiğim için soracağım. Örnek olarak 2 sene önce ocak ayında yatırdığım 1000 TL param var. O para şimdi hangi noktaya geldi bunu öğrenme şansımız var mı? Devlet katkısı 300 lira bunda sorun yok ama yatırım getirisi acaba ne oldu merak ediyorum. Bu tutar ve tarih tamamen örnek. Teşekkür ederim. :)

• Var bir hayalimiz sadece zaman ve sabır lazım.

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hocam mert başaran seni paylaşmış 😂

• Storyde gördüğümde bin lirayı nasıl 13 bin yapmış diyordum sonra anladım milyar milyon 😂 Ruhumuz fakir olunca 😂😂

• wellwet W kullanıcısına yanıt
    Yasal süre 20 iş günüdür. Para miktarınız önemli çıkış sürecinde, eğer düşük meblağlarda ise 5 ila 10 iş günü işlem sonlanmış olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kalderons K kullanıcısına yanıt
    700K kadar birşey, 5-10 is gunu olma şansı var mı sizce? Hızlandırmak için öneriniz?

• Anadolu hayat altın fonunu yuzde 50 ye çıkarmıştı, bu sefer olmadı yerle bir oldu altın, büyük kayıplar yaşanacak portföy de...

Hocam yaşım 30. Aylık ufak tefek kenara atıp bese yatırayım demiştim damlaya damlaya göl olur mantığıyla. Ziraatin kampanyası güzel ama süper şubeye geçmek gerekiyor. Şüper şubeye geçince de normal ziraat hesapları kapanıp yeni hesap açılıyor iban vs değişiyor komple. Konuyu geriye dönük okudum 50 sayfa kadar aklıma yatan fiba ve garanti dijibes oldu. Ama dijibes aylık 3k zorlar beni. Fiba aylık 1k fena değil gibi

Konuyu okurken farklı fonlar gördüm, bu sayfada detaylarda yazan fonlar kısıtlı. Fiba bes yapsam konuda bahsediler diğer fonlara yatırım yapamaz mıyım? Eğer yapabilirsem diğer fonlara yatırım yaptığımızda herhangi bir kesinti olur mu acaba? Bu planda yönetim gider kesintisi yokmuş

diğer aklıma takılan 10k yatırıp direkt başlayabilirsin aylık 150tl asgari ödemen olur diyor ya da aylık 1k. Bunlar arasında herhangi bir fark var mı? Farkı sanırım 10k ile daha fazla yatırım yapıp avantajlı başlamak değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 23 Nisan 2024; 16:5:18 >

• wellwet W kullanıcısına yanıt
    Tahminimce 10 işgünü içinde sonlanır diye düşünüyorum. Büyük meblağlarda ikna süreci vs müşteri çıkmasın diye süreye oynuyabiliyor şirketler. MH yi arayıp eksik evrağınız var mı yokmu onu teyit edip, beklemekten başka çare yok.

• antireis A kullanıcısına yanıt

%30 altın fonundayım şu an için büyük kayıp yok yaklaşık 2 senedir topluyorum altın fonunu Düşsün diye bekliyorum ama nerde düşmüyorda

• Nymphetaminê kullanıcısına yanıt

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun geleceğiniz için güzel bir adım atmışsınız. Hesabı ilk açtığınızda kendi fonlarından seçtirecek ancak daha sonra "befas fonları" kısmından istediğiniz şirketin fonlarını seçebilirsiniz. Yılda 12 kez değiştirme hakkınız bulunuyor.

İmkanınız varsa 10k başlangıçla aylık 1k yatırmaya devam edin. Bileşik getiriyi daha da güçlendirin. Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları 

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.