Şimdi Ara

#---BİR YEOHA DA SEN DİK CLUB---# JUST COME,WHATEVER YOU ARE :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
9.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ne hız? En erken haftaya eklenmeyi bekliyordum da Ben budayıcı olmak istiyorum bu arada Budayalım ki büyümeleri daha hızlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

Bu ne hız? En erken haftaya eklenmeyi bekliyordum da Ben budayıcı olmak istiyorum bu arada Budayalım ki büyümeleri daha hızlı olsun.

arkadaşlarımızın memnuniyeti bizim için çok önemli
    hoşgeldinn

• quote:

Bu ne hız? En erken haftaya eklenmeyi bekliyordum da Ben budayıcı olmak istiyorum bu arada Budayalım ki büyümeleri daha hızlı olsun.

tebrikler başarıyla club e BUDAYICI oalrak alındın
    congratulations.You have joined our club as a PRUNER

• quote:

Orjinalden alıntı: CiGi_27

quote:

ha höe ne diyon aga ben bişi anlamıyom vallaaaaa

• benide ekler misin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hypocrites

quote:

Orjinalden alıntı: CiGi_27

quote:

ha höe ne diyon aga ben bişi anlamıyom vallaaaaa

arkadaşım, AurorAbeam adlı arkadaş bi espri yaptı,bn clube budayıcı olarak girmek istiyorum dedi,ben de onun clube budayıcı olarak girdiğini söyledim,başka bişey yok

• ABD’de son yıllarda artışa geçen orman yangınlarını ele alan çevre uzmanları, küresel ısınmanın rolünün altını çiziyor. ABD’deki orman yangınlarının 1970’lerden bu yana seyrini araştıran uzmanlar, 1980’lerde ani bir artış, 1990’larla birlikte de bu artışın ‘normalleştiğini’ farketti. Uzmanlar, küresel ısınmanın yaz sıcağını artırarak, orman yangını sezonunu uzattığını vurguluyor.
    Araştırmayı yürüten Scripps Institution of Oceanography uzmanı Dan Cayan, “Orman yangını sezonunun uzaması, potansiyel yangın sayısını artırıyor. Sezonun uzaması ise küresel ısınmanın direkt bir sonucudur” diye konuştu. Cayan, yangın sezonunun insan eliyle Dünya’nın ısınmasıyla uzadığını tahmin ediyor.
    SON 20 YILDA ANİ ARTIŞ VAR
    Bilim insanları, fosil bazlı yakıtlardan atmosfere salınan karbon diyoksidin 20’inci yüzyıl içinde ortalama sıcaklıkları artırdığını vurguluyor. Araştırmacılar ABD Ormanlar ve Ulusal Parklar İdaresi’nin 4 kilometre kare ve daha fazlasını etkileyen bin 166 adet orman yangının mercek altına aldı. Araştırmada 1987 yılından itibaren orman yangınlarında ani bir artış gözlemlendi. Ayrıca orman yangısı sezonu olarak nitelenen en sıcak dönemin 78 gün genişlediği ortaya çıktı.

SICAK YAZ, ORMAN YANGINI DEMEK
    Uzmanlar değişimin ilkbahar ve sonbahar sıcaklıklarındaki artışla ilişkili olduğunu, sıcak geçen yıllarda soğuk yıllada nazaran daha çok orman yangını çıktığını belirtiyor. Bilim insanları yaz aylarının sıcak geçip geçmeyeceğini ilkbaharda karların ne zaman erimeye başladığından çıkarıyor. Buna göre, karlar erken erirse sıcak bir yaz geliyor.

KÜRESEL ISINMANIN DİREKT ETKİLERİ
    Bağımsız uzmanlar, orman yangınlarındanki artışın küresel ısınmayla ilişkilendirilmesini önemli bir araştırma olarak niteliyor. Bilim insanları küresel ısınmanın getirilerinin sanıldığı gibi 10 yıl sonra değil, bugün bile hissedilebilir olduğuna vurgu yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyapponzashi -- 3 Temmuz 2008; 12:42:41 >

• benide ekle
  • bnde bnde bnde
  • İKİNİZ DE HOŞGELDİNİZ ARKADAŞLAR..
  • ttnetin SÜPER HIZLI İNTERNETİ 169ytl ama bizim süper hızlı KAYIT İŞLEMİMİZ BELEŞŞŞ...
  • bi yeoha da sen dik fan club XD

nediyim artık dikelim güzelleşelim

YARASIIIIINN

bu arada olaya farklı bi boyut kattım
    yeohadan içki

edit : biyanda çevreciler biyanda içkiciler (siz şimdi beni döversiniz de....)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBoy -- 3 Temmuz 2008; 15:24:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: RadioactiveBoy

bi yeoha da sen dik fan club XD

nediyim artık dikelim güzelleşelim

YARASIIIIINN

bu arada olaya farklı bi boyut kattım
    yeohadan içki

edit : biyanda çevreciler biyanda içkiciler (siz şimdi beni döversiniz de....)

SENİ CLUB OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUZ.
    şaka bi yana her club espriye ihtiyaç duyar

• arkadaşlar lütfen imzanıza club resmini koyduktan sonra bize adınızı yazdırın.
    KAÇAK KULLANICI OLMASIN
  • Buzulların erimesi durdurulamaz!

Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin raporundan: Buzul erimesinin önüne geçilemez. Dünyada sular 4-6 metre yükselecek. Hollanda, Londra, New York ve Tokyo sular altında kalacak
    Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli tarafından hazırlanan ve nisanda açıklanacak olan raporda, bilim adamları uyardı: Küresel ısınma sonucu buzullarda erime kaçınılmaz.
    İngiliz The Guardian gazetesi, bilim adamlarının iklim değişikliği konusundaki uyarılarını manşetine taşıdı ve uzmanların, "Buz tabakalarının erimesini önlemekte çok geç kalınmış olabilir" ifadelerine yer verdi.

Buzullar yarı yarıya eriyecek
    Taslak metinden bölümler yer alan habere göre, Grönland ve Antarktika'da yapılan son araştırmaların sonuçları, buzul tabakalarının en az yarı yarıya erimesinin kaçınılmaz olduğu sonucunu ortaya koydu.
    Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli tarafından hazırlanan raporda, küresel ısınma nedeniyle buzulların erimesi sonucu deniz seviyesinin 4 ila 6 metre yükseleceği kaydedildi.
    Hükümetlerini bu konuda uyarmaya hazırlanan uzmanlar, deniz seviyesinde bu denli bir yükselişin Maldivler'i bir bataklık haline getireceğini, Hollanda ve Bangladeş gibi ülkelerle Londra, New York ve Tokyo gibi okyanus kenarı kentlerde büyük su baskınlarına neden olacağını kaydetti.
    Bu etkiyi yapacak düzeyde bir buzul erimesinin yüzyılları bulabileceğini vurgulayan araştırmacılar, ancak emisyonun azaltılamaması halinde sürecin hızlanabileceği ve ülkelere bu durumla mücadele için daha az zaman bırakacağını vurguladı.
    Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli tarafından bu ay içinde yayımlanan bir başka raporda da iklim değişikliğinde sorumluluğun "çok büyük ihtimalle" insanlarda olduğu vurgulandı. Aynı raporda, emisyon yükselişi sürerse ortalama sıcaklığın bu yüzyıl içinde 4 derece artacağı uyarısı yapıldı.
    "Christian Aid" adlı yardım kuruluşunun araştırmasına göre de İngiltere'nin ilk 100 şirketinden sadece 16'sı, ürettikleri gaz salınımları konusunda, hükümetin koyduğu kurallara uyuyor.
    İngiltere merkezli büyük şirketlerin atmosfere saldıkları milyonlarca ton karbon gazını saklamış olmaları, İngiltere'nin küresel ısınmaya ne kadar katkısı olduğunu ölçmeyi de güçleştirdi. Rapora göre, kayıtlara geçmeyen 200 milyon tonluk karbon gazı, Yunanistan ve Pakistan'ın bir yılda beraber ürettikleri miktarı da geçiyor.

• Müthiş fikir... Yaz benide.... Gıabın ismne bayıldım...
  • benide yaz
  • Konuya bak konuyaaaaaa!!Cümbüş war sırf
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_BUG

Konuya bak konuyaaaaaa!!Cümbüş war sırf

aynenn öle kankaaa.....arkadaşlar hadi kayıtlar dewam edioooo
  • saol kardeşim eklediğin için
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.