Şimdi Ara

Bir sene daha hazırlanmak mı yatay geçiş için kasmak mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 294 puan yaptım istanbulda bi yere girmem zor.Sizce bi sene daha hazırlanıp kazanmak mı daha kolay yoksa yatay geçiş yapmak için kasıp ortalamayı yüksek tutmak mı?

• Ben olsam kesinlikle bir sene daha hazırlanmayı seçerdim.

Yatay geçiş işlemlerinin kolay olmadığını duymuştum. Tabii seneye daha iyi puan yapıp yapmayacağız da kesin değil; ama yatay geçiş de riskli bence.
  • seneye o puanı bile göremeyebilirsin
  • 2. sene hazırlanmak. Yatay geçiş için ortalamayı tutturamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeStAn_YaZaNvidia

2. sene hazırlanmak. Yatay geçiş için ortalamayı tutturamazsın.

her ünide daima tutturan varmış
    bence kendine güvenin varsa başını kitaplardan kaldırmayacaksan yatay geçiş dene.
  • nasıl bir tip olduğuna bağlı ama iyi bir lisede üst sıralara oynayanların dışında yatay geçişle bölüm atlaman baya zordur onu söyleyeyim. Eğer sınavım iyi geçmedi bildiğimi yapamadım diyorsan seneye hazırlan daha iyi olur
  • istedigi üniv.gidemeyen baska bölüm gelen herkesin hayali yatay geçiş yapcam die gider ama o şans sadece koca bölümden 1 yada 2 kişiye doğar.. bilgine güveniosan seneye hazırlanmalısın...
  • 2. sene hazırlandım , okul olmaması çok etkiliyor. itüsözlükten alıntı yapayım size;
    "itü'ye yatay geçiş ya da çift anadal için gelmek, evrim geçirince beceririm diye maymun satın almaya benzer."

çoğu yerde yatay geçiş zor zanaattir.
  • Ben de ODTÜ tanıtım günlerine gittiğimde herkes bunu soruyordu. Sorulan herkes de bunu yapmak için buraya gelip girdiği bölümden zor mezun olan zilyon tane adam var demişti. Çünkü bazı bölümlerde oluyormuş onun da 1-2 kontenjanı oluyormuş. E kontenjanda 4.00ortalamayla başlar yine 4.00'la bitermiş.

Ama sen yine de kendine güveniyorsan, kendinden eminsen, bende bu kapasite var, önüme geçeni ezerim diyorsan dene. Ama o kadar kasacağına öss'ye gir o kadar ona kas istediğin bölüme girersin
  • seneye rekor katılım olucak o puanı bile göremeyebilirsin...
  • Üniversiteye giden herkes yatay geçişten bahseder bir bölümde 70 kişi varsa 70'i ister 2 si alır kontenjan nedeniyle.O iki kişiden biri olmak için öyle kolay değil ÖSS sınavındaki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yt1990

nasıl bir tip olduğuna bağlı ama iyi bir lisede üst sıralara oynayanların dışında yatay geçişle bölüm atlaman baya zordur onu söyleyeyim. Eğer sınavım iyi geçmedi bildiğimi yapamadım diyorsan seneye hazırlan daha iyi olur

zaten dersane denemelerinden aşağı yukarı 20 puan düşük yaptım o yüzden seneye yapabilirim belki diyorum.ama çevremdekilerde burdaki yorumlardan farklı değil kimisi seneye bu puanıda göremessin diyor kimi hazırlan bir sene hiç önemli değil diyor.napıcağımı bilmiyorum o yüzden
  • önmzde yeni bir sistem var neyin ne olacağı hiç belli olmaz seneye bence o puanı bile göremezsin
  • Yatay için kas derim... Çoğu kişi üniversiteye kapağı attım derdindeyken (daha doğrusu millet uyurken) sen kervanı önüne katıp çoktan sürmüş olursun.

Bu arada; gidenlerin çoğu daha iyi gördükleri bir üniversiteye yatay geçiş için giderler ama sadece 1-2 kişi geçer koca sınıftan, çoğu bunu yapmayı göze alamaz sonraları vazgeçer veya girer bir ortama saplanır kalır. Ben deli gibi çalışırım, ortamla filan işim olmaz diyorsan, kendine güveniyorsan dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeVastating -- 24 Temmuz 2009; 1:46:39 >
  • quote:

2. sene hazırlandım , okul olmaması çok etkiliyor. itüsözlükten alıntı yapayım size;
    "itü'ye yatay geçiş ya da çift anadal için gelmek, evrim geçirince beceririm diye maymun satın almaya benzer."

benim yatay geçişim tesadüfen oldu, öyle denk geldi geçtim. şimdi maymun bana gelmiş de beni becermiş mi oluyor? yar_bana_başka_türlü_bir_smiley.gif

01.46... vakit gelmiş mi acep?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirefokkes -- 24 Temmuz 2009; 2:03:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirefokkes

quote:

2. sene hazırlandım , okul olmaması çok etkiliyor. itüsözlükten alıntı yapayım size;

benim yatay geçişim tesadüfen oldu, öyle denk geldi geçtim. şimdi maymun bana gelmiş de beni becermiş mi oluyor?

01.46... vakit gelmiş mi acep?

yok maymun düşerken evrim geçirmiş te sen onu ..

tövbe tövbe cümleyi nereye çekiyosun arkadaş? Cümleyi ters anlamışsın sen, adam demiş ki ben maymunu alayım(bölüme gireyim) , o evrim geçirsin de sonra işimi göreyim(yani daha iyi bölüme geçeyim).

sen nereye çekiyosun şimdi gece gece ya

• hocam mesaj alındı, biraz eğilip bükülmek istendi lakin olmadı galiba. smiley de yanlış durmuş orda. gece gece mazur görün gündüz gözüyle görürüm heralde neden yanlış ifade ettiğimi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.