Şimdi Ara

Bir ögrenci için en iyi para biriktirme ve kazanma taktikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
6
Favori
50.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 16 yaşın bir lise ögrencisiyim ve benimde herkes gibi güzel teknolojik hedeflerim var ve bir çok boyle hedefi olupta para sıkıntısı yasayan arkadaslarda var benim gibi okul harçlıkları ve ekstra masraflardan dolayı para biriktirmek en büyük derdimiz ben istiyorum ki herkes fikrini yazsın birbirimize yararımız dokunsun
    teşekkürler.

• Dostum Hergün 1 lira kumbaraya atsan bazı günler bunu 3e felan çıkartabilirsin.365 Günde 500 Tl gibi bi para kar edebilirsin.Ben böyle yapıyorum
  • aynı durumdayız bende 16 yaşındayım bende ipad,ps3 almak istiyorumda param yok
  • Dostum para biriktirdiğini kimseye söyleme bu 1. kural. Yaklaşık 500 liram olduğunu öğrenen arkadaşlar etrafıma üşüştü bir anda (:

2. kural şans oyunları oynama.

3.kural yalnızca yaşaman için gereken şeyleri yap . Gerisini yaparsan lükse kaçarsan yersen içersen birikmez o para
  • O iradeye bağlı birşey.Eğer her gün mümkün olduğunca para arttırmaya ve arttırdığın paraları harcamamaya karar verirsen biriktirirsin.
    Ben de öğrenciyim ve 5 günde 50 lira param oldu (üni öğrencisiyim ve 5 gün önce 100 liram vardı)
  • dostum 365 günde 500 lira diyosun ben dedigini zaten yapıyorum neredeyse bütün harclıgımı kumbaraya atıyorum 1 ayda 100 tl oldu arkadasın dedigi gibi ps3 gibi yeni şeyler istiyorum inşallah almayı düşünüyorum ama
    dedigin gibi böyle 6-7 ay gerekli buda cok uzun bi sure yav. :(
  • iddaa oynamalısın.

edit : kumara giriyor ama sanırsam.
  • - üçretli post atabilirsin.
    - banner yapabilirsin.
    - Fotoshop ile bişeyler cizip satabilirsin.
    - Upload işine girebilirsin.
    - Bilgisayardan anlarsan uzaktan masaüstüne bağlanıp sorunu cözüp paranı alırsın..
    -İngilizce biliyorsan alt yazı işine gir.
    -İngilizce biliyorsan cevirme işleri yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linksiz -- 23 Ocak 2011; 19:15:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***
    ya arkadaş kumbara var benim hergün koyuyorum 1-2 lira sabah babam ekmek almaya çıkıyo hiç para kalmıyo orda

Ona bunun onur kırıcı birşey olduğunu söyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

- üçretli post atabilirsin.
    - banner yapabilirsin.
    - Fotoshop ile bişeyler cizip satabilirsin.
    - Upload işine girebilirsin.
    - Bilgisayardan anlarsan uzaktan masaüstüne bağlanıp sorunu cözüp paranı alırsın..

bak böyle fikirler güzel ben zaten para biriktiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***
    ya arkadaş kumbara var benim hergün koyuyorum 1-2 lira sabah babam ekmek almaya çıkıyo hiç para kalmıyo orda

Ona bunun onur kırıcı birşey olduğunu söyle.

Söyledi .

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcan özcan

dostum 365 günde 500 lira diyosun ben dedigini zaten yapıyorum neredeyse bütün harclıgımı kumbaraya atıyorum 1 ayda 100 tl oldu arkadasın dedigi gibi ps3 gibi yeni şeyler istiyorum inşallah almayı düşünüyorum ama

Benimde yaza kadar bir ipad almam lazım XD
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: mertcan özcan

dostum 365 günde 500 lira diyosun ben dedigini zaten yapıyorum neredeyse bütün harclıgımı kumbaraya atıyorum 1 ayda 100 tl oldu arkadasın dedigi gibi ps3 gibi yeni şeyler istiyorum inşallah almayı düşünüyorum ama

Benimde yaza kadar bir ipad almam lazım XD

yaza çok var usta sende bizim gibi lise veya daha alt sınıfları okuyan bir ögrencisiysen hele bayramlar falan ama ben biraz aç gözlüyüm galiba hemen istiyom şimdi istiyom şimdi olmasada bir kaç aya istiyorum

• balık sat

evde bi akvaryumun olur küçük çesitli balıkları üretip satarsın

Not : çevren varsa ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CookieMonster

Dostum para biriktirdiğini kimseye söyleme bu 1. kural. Yaklaşık 500 liram olduğunu öğrenen arkadaşlar etrafıma üşüştü bir anda (:

2. kural şans oyunları oynama.

3.kural yalnızca yaşaman için gereken şeyleri yap . Gerisini yaparsan lükse kaçarsan yersen içersen birikmez o para

Kesinlikle 2. ve 3. maddeye katılıyorum.Bunları yaparsan 1 dönemde 300-400 TL biriktirirsin.
  • hergün 1-2-3 lira kenara koyuyorum kenara. günden güne değişiyor. ama önemli olan bu değilmiş bunu bugün anladım.

benim 3 ihtiyacım vardı alacağım :

kulaklık
    kalem
    saat

kulaklığı bir kuzenim aldı sağolsun. diğer kuzenim kalem aldı sağolsun. amcamda saat alacak o da sağolsun.

ben ise onlar için biriktirdğim parayı harcamamış olacağım.

olay budur.
  • bu çevirme işini nasıl kazanç haline getiririz ?
  • Ya bende lise öğrencisiyim, fakat; şubatın sonuna kadar 350 Tl'ye ihtiyacım var.
    haftalık 30 Tl harçlık veriyor babam, dolar veya euro alsam olur mu sizce.
  • 1.5 ay önce kumbaramda 600 TL vardı. 580 liraya Gigabyte 6850 + Sapphire 625W PSu aldım. Kumbarada 20 lira vardı. 30 daha ekledim şu anda 50 lira var. Okuldan yemekleri bedava yiyorum

Kalan para hoooopp kumbaraya.

Sana tavsiyem yemekleri annene evde yaptır çantana koy. Sonra sabahki harçlığını direk kumbaraya at. Bizde kentkart var yol parasını da cebimden vermiyorum. Sizde de öyle bişey varsa ulaşıma cebinden para vermezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

1.5 ay önce kumbaramda 600 TL vardı. 580 liraya Gigabyte 6850 + Sapphire 625W PSu aldım. Kumbarada 20 lira vardı. 30 daha ekledim şu anda 50 lira var. Okuldan yemekleri bedava yiyorum

Kalan para hoooopp kumbaraya.

Sana tavsiyem yemekleri annene evde yaptır çantana koy. Sonra sabahki harçlığını direk kumbaraya at. Bizde kentkart var yol parasını da cebimden vermiyorum. Sizde de öyle bişey varsa ulaşıma cebinden para vermezsin.

bak ben bunu yapıyorum üstüne bide sınıfta parayla cep oyunu satıyorum inernetim sınırsız oyun indirip satıyorum bir sanatçının diskografisini veya bir dizi veya bir filmi indirip satabilirsin.Evde kullanmadığın eşyaları satabilirsin.Eğer çalışkansan veya defterlerin tamsa defterlerini kiralıyabilirsin benim şahsen defter kontrolu olduğu günün bir gün oncesinden defterlerimi kiralarlar dediklerimi uygularyıp üstüne birde harçlığını biriktirirsen istediğin eşyaya kavuşabilirsin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.