Şimdi Ara

Bir garip harddisk sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın bir zaman içerisinde 1adet W.Digital marka 1 Tb "Green" serisi disk alma gafletinde bulunuverdim muhterem DH'ci yoldaşlarım.Kısa bir süre olması gerektiği gibi çalışmak (ki depo amaçlı kullanmaktayım) sureti ile gönlümü çaldı ve her ne oldu ise bundan sonra vuku buluverdi.Sistem açlışında küheylan idi piğsi'm fekat 45 dk'da boot eder kıvama geldi.Diskin okuma ve yazma hızlarında ciddi bir sümsüklük peyda oluverdi.Her derde şifa açıverdim kasanın ağzını değiştirdim bağlantı noktalarını-kablolarını vs..Ve bir de Bios'un pilini çıkartıp tekrar taktım.Ve ne göreyim bizimki tekrar şaşaalı zamanların diski olmuş.İyi dedik,kıyakmış,bir şeycikler olmaz hahalde bir daha dedik.Ve ne görelim 4-5 gün sonra yine aynı terane.Bu kez kablolara vs.. dokunmaksızın yalnızca Bios piliini çıkartıp bir süre sonra tekrar taktım ve yine aslan-kaplan kesilmiş bizimki.Ve tekrar aynı terane 3-5 gün standart nizam çalışıver sonra su koyuvermece.Tekrar pil çıkart tak-düzeliver-bozul-yine pil....
    3 aydır (tembelliğimdendir servise götürmedim) periyodik olaraktandır idare ediyoruz yarı baygın,yarı sevişgen.
    İşbu ahval dahilinde ne tavsiye eylersiniz Ey DH'ci yoldaşlarım.
    Muhtemel yanıtlarınıza peşin Teşekkürler...

Muhtelif Notlar:
    *İşletim sistemi Seagate marka diske(250 gb) yüklü ve krallar gibi mutluyuz-huzurluyuz kendisi ile.(Dolayısı ile anakartta sorun uzak ihtimal)
    *Bios pek günceldir.
    *Anakart MSI P35 NEO-F
    *E8400 işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paranoiavana -- 12 Temmuz 2009; 20:25:36 >

• öncelikle anlatımın çok güzelde bu pil çıkarma olayı çok garip birşey pil neden çıkartılır? bios ayarlarını sıfırlandırmak için bence ramlerin yerleriye oyna bakalım birşeyler değişebilir belki değişebilir onun dışında bi format at bakalım ondada çağre yoksa bed sector oluşmuş olabilir bi tarat diskini
  • SATA 1 uyumluluk modunda denedin mi ?
  • bios ayarların bozuluyor demekki usb 1.1 2.0 ayarları sata ayarlarına bi bakıver ve bios güncellemeni öneririm.
  • Yanıtlarınız için teşekkürler.
    Bios oldukça güncel(Son dosya yüklü fekat bu MSI'dan ekmek yiyen mühendis arkadaşlar uzun zamandır taze bir Bios yayınlamadılar.Belki de diyorum...)
    Bet sektör taraması-araştırması yapıverdim nafile,temiz yahu diyor.
    Pil çıkartıp takma(dolayısı ile sıfırlama) hadisesi bir tatmin aracı mıdır piğsim adına bilemedim.evet garip.
    Hızlı Biçimlendir"e gönül verip formatlamışlığım vardır defalarca.Uzun süreli olanının dişe dokunur faydası olacak mıdır dostlar?Veya disk sıfırlama programlarının?
    Sata uyumluluk modu fiziksel-campırsal olmak zaruriyetinde midir?Yazılımsal bir kitabına uydurma çözümünden bahsedilemez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paranoiavana -- 17 Temmuz 2009; 0:02:13 >
  • yeni bir bios pili al
  • Yok mudur bir başka çözümü?
    Sorun pilden ziyade kabusu olan ve asıl sorun kaynağı diskle ilgili gibi gibi...
  • bir pilcağız 1 türk lirası.. satın alıp denemen 1 dakika.. değmezmi denemeye zannınca?
  • Umurumdur umurun ey DH'ci ve rasyonel yoldaş fekat ihtiyari davranıyor benim küheylan piğsi.Pozitif bilimlerin ışşıkı altında nasıl yola getiririz bu iradi devre yığınını.
  • Mereti garantisi varken neden servise götürmediğini az çok anlayabiliyorum... Fakat bence kesin çözümü servis bulacaktır, bulmalıdır...
  • Ahh yok mudur ıstırap içerisindeki sanal gönlüme deva niyetine ferah ferah bir çözüm önerisi olan?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.