Şimdi Ara

Bir Dolandırıcılık Olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibinden.com'da farkettiğim bir üyeyle ilgili yazıcam arkadaşlar.

Bundan nerden baksanız 8 ay önce bir ilanı favorilerime almıştım araç çok temiz ve güzel fiyatı da nispeten uygundu. Tam aramaya niyetlenmişken aracın satılmış olarak işaretlendiğini farkettim.

Neyse dedim kısmet değilmiş bu arada ben aracın satıcısınıda favorilerime almışım bunu da bundan 2 ay önce falan farkettim. Favorilerimdeki satıcılarımın sırayla ilanlarına bakarken (genelde netten ticaret yapan ufak tefek eşyalar satan kişileri favorilerime alırım) bir satışta aracı olan bu kullanıcıyı farkettim sonra hatırladımki bu kişi az önce anlattığım aracın ilan sahibi. Neyse dedim heralde önceki aracını sattı bunu aldı sonra bunu da bir sebepten dolayı satıyor. Bu arada iki aracında resimleri aynı yerde çekilmiş iki araçta aynı marka fakat başka model.

Neyse efendim sadede gelelim. Bugün gene sahibinden.comda araç bakarken gene aynı kullanıcının farklı bir ilanına denk geldim gene aynı resimler gene aynı tarz açıklama (garaj aracıdır, çok temiz, 2 parça kolay boya vs.) Bu kez araç ilkte almak isteyipte kaçırdığımla aynı model.

Şimdi anladığımız kadarıyla bu kişi araç alım satımı yapıyor. Ancak ilan açıklamalarında kendi aracım 2. sahibiyim kullanmakta olduğum aracım vs. tarzı şeyler yazıyor. Bu şekilde insanları yanlış yönlendiriyor bu işin içinde başka bi iş olabilir mi kişiyi ve ilanları falanda deşifre etmedim sizin bu konuda ki yorumlarınızı bekliyorum....

• Valla bazıları araba hastası oluyor 2 ay da bir degiştiriyorlar belki buda öyle biridir 1-2 ay kullanıp satıyordur.
  • hocam bi ara burada böyle birkaç konu vardı hatta adamın adı villa dolandırıcısıydı :) bütün araçları aynı villanın önünde fotoğraflamış ve satışa çıkarıyordu buda onlardan birisi olabilir. hatta o kişi bile olabilir.
  • Uyanık olan Kesinlikle aracı görmeden Kapora,ön ödeme gibi karşı tarafa kesinlikle para yatırmayın.Yasal alım süreci ve aracı kontrol ettirdikten sonra alışverişinizi tamamlayın. Mümkünse Kurumsal firmalardan alım yapın.
  • Aklına yatan piyasası olan arabaları tekip edip ucuza kapatıyordur, 2-3 ay gecikmeli de olsa aldığı fiyatın 3-4bin fazlasına satıyordur. Tabi bu en iyi ihtimallerden biri

Yani şu otomobil genel forumlarındaki herkeze fazladan 25-30bin lira verin, bir çoğu bunu yapardı heralde
  • villa önü dolandırıcısı olabilir
  • Şu villa önü dediğiniz kişinin linki var mı arkadaşlar?
  • Siz villa önü dolandırıcısına rastgelmişsiniz

Villada bu ve meşhur bir gözü toprağa bakan laguna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Losangelos -- 7 Şubat 2012; 1:24:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Siz villa önü dolandırıcısına rastgelmişsiniz

Villada bu ve meşhur bir gözü toprağa bakan laguna

Yok hocam ilanlar böyle değildi. Bu arada satılan araçların ikisi focus biride fiestaydı.

• Ankara'da mı hocam ilanlar.

Eğer öyleyse Ford ticareti yapan birinden araç alıp km maduru olan bir arkadaş vardı.
  • Yok hocam ilanlar İstanbul'da sattığı araçlar cidden temiz gibi duruyor fiyatlarıda normal piyasasına göre veriyor ne fazla ne az. Bilemiyorum artık işin içinde bir iş var mı emin olamadığım için kişiyi ve ilanları ifşa etmedim ama araçların modellerini bellirttim şüphelenen olursa özelden paylaşabilirim ilanları.
  • Aracın bilgilerini alıp bi sorgulatın derim sonra da bir expertiz raporu alın tutarlıysa da pazarlıkla alın derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.