Şimdi Ara

Bios uçtu sanki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün gigabyte ga-8simlh-p anakartın biosunu @bios ile güncellemeye çalıştım. Dosyadan güncelle dedim ordan dosyayı seçtim. Bi kaç saniye sonra bilgisayar kapandı dıdıdıdıdıdı yapmaya başladı alta çıkan sesin linkini koydum. Ondan sonra kapattım bilgisayarı, açmaya çalıştım açılmadı yine aynı ses. clr cmos yapayım dedim oda bi işe yaramadı pili çıkarttım taktım başka psu denedim başka ram denedim yine aynı ses

clr cmos yazan yerde iki tane pin var onun altındada 3 pinli bişey var. clr cmosun üzerinde jumper yoktu çıkarttım harddisktekini taktım olmadı o pinlerin yanında
    "1-2 Enable
    2-3 Normal (Default)" yazıyor. alttaki 3lü pinde çeşitli kombinasyonlar denedim üsttekiyle birleştirdim olmadı bazı şekillerde bilgisayar hiç açılmadı açıldığı pozisyonlardada yine aynı sesi duydum.

Ne b.k yiyeceğim yardım edin

http://img111.imageshack.us/i/cmos.png/

12.saniyede ses geliyor biraz bekleyin

http://www.zshare.net/audio/62610237c74462c4/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g4zm4n14 -- 13 Temmuz 2009; 17:52:16 >

• AMI bios kurtarma...
    (anakartınızda bu marka bios varmış)...
    1- İnternetten güncel bios dosyasını indirin..
    2- Dosyanın ismi "xxxxxx.ROM" şeklindedir. bunu " AMIBOOT.ROM " olarak ismini değiştirin.
    3- " AMIBOOT.ROM" dosyasını boş bir disket sürücüye kopyalayın...yanına hiçbir sistem dosyası atmayın...
    4- Disketi kasaya takıp klavyeden "CTRL" ve "HOME" tuşlarına basılı tutar vaziyette iken bilgisayarı açın...
    5- Disket sürücünün ışığı yandıktan sonra basılı tuttuğunuz tuşları bırakın....
    6- Sistem, BIOS Güncelleme olayını yaklaşık 35-40 saniye içinde bitirecek. İşlem bittiğinde birkaç bip sesi çıkacaktır. Daha sonra sisteminizi açabilirsiniz...
    7- Kolay gelsin...
    8- Alıntıdır...
  • deneyeceğimde flaş diskle olmazmı acaba
    disket yok hiç satan yerde bilmiyorum flaş diskle bi bakayım belki görür
  • ami bios değil ya phoenix bios şimdi gördüm
  • birader sen heralde ankartın rev şaşırmışsın bu ankartın 3 adet rev var GA-8SIMLH-P (Rev 4.1)

other version : Rev 3.2 Rev 4.0 bak senin bios yerinden çıkıyor eger aynı bios girişli bir ankart bulursan ilk önçe çalışan

ankartla pc

açaksın ondasora pc çalışırken ankartın bios çıkartıp kendi bios takçaksın dikatet tırnaklara zarar gelmesin ve sakın bir birine

degdirme tırnakları şase yapdırma sökerken ve takarken sonra rev numarası aynı olan bios gigabyte sitesinden indir sonra

bios phoenix yani Award ikiside aynı firma ve bios yazılımı üretiçisi ve bu programı indir__________winflash________ googlede ara

bulursun mesaj atarsan link program açılınça ilk öçe bios kaydet der sonra ataçan biosu şeçersin ve yüklersin olamsa ken

gigabyte kendi bios up etme programı ile yaparsın ikiside aynı şey hadi kolaygelsin ankartı nerden bulaçam dersen arkadaşlarını pc

bak belki aynıdır bios girişi vardır

not:_____arkadaş gibi bios rev şaşıran biri_____ ben yapdım oldu 100de100 garti veriyorum olaçak

_____________bu_______yaz__________güzel___________olaçak________?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.